Czy Ikea jest otwarta? Jak kupować, w czasie kwarantanny? Sklepy wprowadzają nowe zasady!

Z powodu epidemii wiele sklepów zostało zamkniętych do odwołania. Czy więc Ikea jest otwarta? Jak kupować teraz meble i dodatki do domu? Jest to nadal możliwe, ale na nowych zasadach!

Które sklepy meblowe są otwarte?Które sklepy meblowe są otwarte? / shutterstock

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, rząd nakazał zamknięcie wielu sklepów lub czasowe ograniczenie godzin otwarcia. Nakaz wszedł w życie 14 marca i ma trwać do odwołania. Obecnie czynne są tylko apteki oraz sklepy spożywcze i niektóre drogerie jak Rossmann czy Hebe. Na otwarcie sklepów zdecydowali się także prywatni właściciele mniejszych sklepów. Jak więc poradzić sobie z nową rzeczywistością, jeśli właśnie jesteś w trakcie remontu? 

Czy Ikea jest otwarta? Jak pracują działają sklepy meblowe w trakcie kwarantanny?

Niestety Ikea, jak i większość większych sklepów z wyposażeniem do domu jest obecnie zamknięta. Sklep ogłosił na stronie internetowej tymczasowe zamknięcie sklepów stacjonarnych na terenie całego kraju. Na szczęście nadal istnieje możliwość zakupienia towarów w sklepie internetowym. 

Podobna sytuacja dotyczy sklepów Black Red White oraz Agata Meble. Sklep Black Red White oprócz możliwości zakupów online wprowadził także opcję zakupów przez telefon. Można zadzwonić na infolinię, wybrać konkretne produkty ze sklepu, skonsultować się z doradzą i złożyć zamówienie. Bezpiecznie i prosto! 

Jeśli zaś chodzi o salony Agata Meble zamknięte są tylko salony Warszawa-Okęcie, Słupsk i Wałbrzych, większe sklepy. Klienci z tych miast mogą składać telefoniczne lub internetowe zamówienia. Pozostałe salony działają bez zmian, ale z ograniczeniem czasowym. 

Bezimiennie otwarte są sklepy OBI oraz niektóre salony Ambra Meble. Większość sklepów meblowych wprowadziła także tymczasowe zawieszenie reklamacji oraz zwrotu towarów. Oprócz tego otwarte sklepy meblowe wprowadziły nakaz płacenia kartą oraz zostały wyposażone w płyny dezynfekujące. Została również wprowadzona zasada w ograniczeniu ilość sprzedawanych towarów, a w masek na twarz. 

Jeśli więc planujesz remont w trakcie kwarantanny, to koniecznie dostosuj się do nowych zasad! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.