Podkładki pod laptopa idealne do pracy zdalnej. Zobacz jaki model najlepiej wybrać

Podkładki pod laptopa są bardzo przydatne, bo mogą zwiększyć komfort naszej pracy, a niektóre z nich również chronią komputer. To niezbędny element, który łatwo można znaleźć w wielu sklepach, często za niewielkie pieniądze. Zobacz czemu warto mieć podkładkę pod latopa i jak dokonać wyboru.

Podkładki pod laptopa

Obecnie niemal w każdym domu jest komputer, a coraz częściej zamiast stacjonarnych modeli mamy wygodne, przenośne laptopy. Pozwalają one na pracę w każdym pomieszczeniu, a nie tylko przy jednym biurku. Często najwygodniej jest nam nawet usiąść na kanapie i właśnie tam pracować. Jednak po dłuższym czasie, szczególnie jeśli pracujemy w trybie home office, może się okazać, że jest to trochę niekomfortowe. W niektórych przypadkach laptop może się też bardzo nagrzewać. Właśnie dlatego powstały podkładki pod laptopa, które ułatwiają pracę, a także modele chłodzące chroniące komputer. Zobacz co znajdziesz w sklepach i co wybrać.

Podkładki pod laptopa o skośnym kształcie

podkładki pod laptopapodkładki pod laptopa fot. Andre A. Xavier, unsplash.com

Jednymi z najbardziej popularnych podkładek pod laptopa są modele o skośnym kształcie. Przy dolnej krawędzi, znajduje się zabezpieczenie, które uniemożliwia zsuwanie się komputera. Takie modele sprawdzą się zarówno, gdy pracujesz na kanapie, jak i wtedy gdy korzystasz ze stolika lub ławy. Pozwalają one na ustawienie urządzenia w taki sposób, aby ekran laptopa był na odpowiedniej wysokości naszego wzroku. To idealny wybór, jeśli nie masz biurka, ale np dość niską ławę. Tego typu podkładkę pod laptopa można również położyć na kolanach. Dla wymagających użytkowników są nawet podkładki po laptopa składane, które mogą przyjmować nawet kilka pozycji i kątów nachylenia. 

Podstawka pod komputer w formie stoliczka

podkładki pod laptopa stolikpodkładki pod laptopa stolik fot. selsey.pl

Sklepy oferują również małe stoliki na laptopy, które można postawić na niskiej ławie lub nawet na łóżku, dzięki czemu jest możliwe pracowanie w pozycji półleżącej. Z tego powodu wiele modeli przypomina stoliki śniadaniowe. Taka podstawka pod laptopa może być również świetnym rozwiązaniem do oglądania filmów właśnie pozostając w łóżku. Najbardziej praktyczne podstawki są złożone z dwóch części - jedna, ta szersza, jest ruchoma i może przybrać nachyloną pozycję, a druga służyć może np. za miejsce na myszkę lub np. notes. Wysokie stoliki mogą służyć także do pracy na kanapie. W sklepach znaleźć można podkładki pod laptopa z regulowaną wysokością nóżek, dzięki czemu łatwo można dostosować je do potrzeb użytkownika. 

Podkładki na laptopa w formie poduszki

podkładki pod laptopa poduszkapodkładki pod laptopa poduszka fot. Ikea.com

Dla osób nieprzekonanych do skośno nachylonych podkładek pod laptopa, dobrym wyborem mogą być modele przypominające poduszki. Niektóre z nich miękką część mają tylko na dole, a miejsce na laptopa wykonane jest z płaskiego, twardego materiału. Podkładki na laptopa poduszki to klasyczny model dla osób lubiących pracować z laptopem na kolanach. Główną zaletą jest stabilność komputera, a więc również nasz komfort. 

Podkładka pod laptopa chłodząca

Niektóre podkładki pod laptopa są nie tylko po to, aby zwiększyć komfort, ale mają również funkcję chroniącą prawidłowe działanie. Bardzo nagrzany laptop to zły znak, który świadczy o tym, że wbudowany w niego układ chłodzenia nie spełnia dobrZe swojej roli. Może to prowadzić do wolnego działania komputera, nagłego restartowania się, a także zawieszania w czasie pracy. Z pomocą przychodzi tutaj podkładka chłodząca pod laptopa, która ma wbudowany wentylator odprowadzający ciepło. Decydując się na zakup, należy zwrócić uwagę na cenę. Czasem warto zainwestować więcej, bo droższa chłodziarka do laptopa może mieć skuteczniejszy wentylator i w dodatku pracować ciszej niż tańsze odpowiedniki. Istotny jest tu również materiał, z którego została wykonana - najtrwalsze będą te z plastiku połączonego z aluminium. Jeśli zależy nam na dużej funkcjonalności i wygodzie to warto kupić podkładkę z regulacją kąta nachylenia. Trzeba też zorientować się w rozmieszczeniu wentylatorów, zarówno w naszym laptopie jak i w podkładce - ważne, aby powietrze nie nachodziło na siebie. Osoby lubiące gadżety i nowoczesne rozwiązania znajdą w sklepach podkładki pod laptopa chłodzące np. z wbudowanymi lampami LED, które dają niesamowity efekt wizualny. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.