Puzzle magnetyczne i tekturowe. To świetny sposób na rodzinną aktywność w domu

Puzzle są świetnym sposobem na wspólną aktywność w domu z najbliższymi. Ćwiczą też umysł. Jeśli lubisz takie rozwiązania to zajrzyj do układów tekturowych i magnetycznych, by stworzyć własny projekt. To też świetny pomysł na prezent - nietuzinkową i jedyną w swoim rodzaju układankę!

Puzzle to doskonały sposób na aktywność i wspólne spędzenie czasu w domu. Nie tylko z rodziną, ale przyjaciółmi lub też znajomymi. Dają mnóstwo frajdy. Uczą współpracy i dobrze integrują. 

Puzzle mogą być też świetnym narzędziem edukacyjnym dla dzieci. Składanie drobnych elementów w całość świetnie doskonali mózg ponieważ angażuje do pracy obie półkule mózgowe. Dlatego puzzle doskonale rozwijają zdolności logicznego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności. Według badań, które przeprowadzono na Uniwersytecie w Chicago poprawiają też zdolności przestrzenne. Dzieci ćwiczą pamięć, koncentrację oraz uczą się cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Jest jeszcze więcej plusów! Puzzle dają sporo satysfakcji, zwłaszcza kiedy układa się coraz to większe obrazy złożone z malutkich elementów. Są też świetnym narzędziem poznawczym. Układanie różnych obrazów zawierających motywy zwierząt, roślin, liter, figur geometrycznych, ale również ukazujące różne kolory pozwala na przyswajanie dodatkowej wiedzy. 

Puzzle to świetny sposób na domową aktywność całej rodziny.Puzzle to świetny sposób na domową aktywność całej rodziny. Fot. Empikfoto

Dzisiejsze puzzle to nie tylko tekturowe elementy. Są też wersje z innych materiałów: piankowe, magnetyczne, także modele 3D, które wyglądają bardzo realistycznie. Mają różne kształty, wielkości, różne ilości elementów do układania. Sporą popularnością cieszą się fotopuzzle, które pozwalają na zaciśnięcie więzi rodzinnych i utrwalenie pięknych wspomnień. Są też fajnym pomysłem na prezent dla najbliższych. Możliwość zatrzymania na nich miłych chwil sprawia, że stają się indywidualnym i oryginalnym upominkiem. Nie do podrobienia! 

Przedstawiamy dwa układy fotopuzzli: tekturowe oraz magnetyczne. Obie wersje pozwalają na wybranie własnej grafiki lub zdjęcia. Może być to zdjęcie dziecka, rodzinne z wakacji czy ważnej imprezy okolicznościowej.

Jak stworzyć własne fotopuzzle? 

Jest to naprawdę proste i nie wymaga zbyt wiele czasu. Wystarczy tylko wybrać ulubiony układ, a potem przesłać wybrane zdjęcie. Ważne, by fotografie były bardzo dobrej jakości i odpowiednio skadrowane. 

Do wyboru są różne układy graficzne. Mamy puzzle z własnym nadrukiem, które wymagają na przykład przesłania jednego, dwóch, czterech czy sześciu zdjęć. Mają różnokolorowe ramki i wzory. Puzzle z własnym zdjęciem mogą być też pozbawione ramek. Są też wersje, na których można zamieścić własny tekst. 

Puzzle 1000 czy 50? 

Puzzle z własnym zdjęciem lub nadrukiem mają różną liczbę elementów. Jeśli zależy Wam na układaniu ich z małym dzieckiem w wieku przedszkolnym to warto wybrać model z mniejszą liczbą elementów, ale w większych rozmiarach. Puzzle 1000 na pewno będą nieodpowiednie! 

Fotopuzzle 'Family'.Fotopuzzle 'Family'. Fot. Empikfoto

Dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym najlepsze będą puzzle złożone z conajmniej 60 elementów. Pozwolą na większe zaangażowanie. Będą też dobrym wyborem jako dodatkowa dekoracja domu, oprawiona i powieszona w ulubionym miejscu.

Instapuzzle  – zamów znajomemu puzzle z jego zdjęciami z Instagrama!

To nietuzinkowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią oryginalne gadżety. Instapuzzle to także świetny pomysł na prezent. Polecamy stworzenie puzzli ze zdjęciem tej osoby lub wieloma różnymi, którymi podzieliła się na Instagramie. Instapuzzle będą piękną i niebanalną niespodzianką na lata, która pozwoli zachować wspomnienia na dłużej w zupełnie nowym wymiarze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA