Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim - meble i dodatki pełne szyku i elegancji

Styl francuski to luz i elegancja w jednym. To nietypowe połączenie sztukaterii, subtelnej kolorystyki i stylizowanych mebli z nowoczesnymi formami daje naprawdę niesamowity efekt. Nurt ten wymaga jednak dużego zmysłu aranżacyjnego, który pozwala w niezwykle subtelny sposób połączyć dwa odległe światy, bez przekraczania granicy kiczu czy niedopasowania. Wybraliśmy świetne meble i dodatki, które pozwolą ci wkroczyć w ten szykowny styl i stworzyć nowoczesne wnętrza w stylu francuskim.

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim - dobre praktyki

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim to nic innego jak umiejętne połączenie elementów starych z nowymi. Wnętrze w tym stylu jest śmiałe, wyrafinowane i eleganckie. Na pierwszy rzut oka te nowoczesne wnętrza nie rządzą się żadnymi prawami. Elementy mogą wydawać się przypadkowe, ale to właśnie takie zestawienie tworzy niesamowity charakter przestrzeni wnętrza w stylu francuskim. Wnętrze francuskie nie może obejść się bez charakterystycznych, stylizowanych na wiek XVII i XVIII foteli, szezlongów, komód czy innych mebli. Powinny być one ozdobne, lekkie, eleganckie i posiadać eliptyczne, zaokrąglone kształty. Pomimo przypadkowości, należy się kierować kilkoma zasadami przy projektowaniu nowoczesnych wnętrz w stylu francuskim:

  • naturalne elementy takie jak len, czy bawełna są jak najbardziej wskazane;
  • falbanki, marszczenia, frędzle i tkaniny o florystycznych wzorach to rzeczy, z którymi nie należy przesadzać;
  • nie każda ściana musi być obfita w ozdoby;
  • stosowanie kontrastów w zestawieniu stylów jest bardzo pożądane;

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim - kolory

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskimNowoczesne wnętrza w stylu francuskim fot. Radosław Wojnar

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim są dość elastyczne, jeśli chodzi o stosowane w nich kolory. Odpowiednie barwy powinna dyktować osobowość i preferencje użytkownika wnętrza. Jeśli nowoczesne wnętrza mają być oazą spokoju, warto skorzystać z barw neutralnych, takich jak: biały, jasnoszary, a także beżowy. Odważniejsze rozwiązania również są jak najbardziej wskazane. Nowoczesne wnętrza domu możesz ubrać w czerwień, kolor niebieski lub szmaragd. Ogólnie jednak nowoczesne wnętrza powinny być pastelowe, jasne i subtelne. Na zaakcentowanie zasługują okna i przeszklenia. Na wykończenie ścian warto wykorzystać jasne tapety lub boazerię w tym samym kolorze.

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim - dekoracje

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskimNowoczesne wnętrza w stylu francuskim Fot. ARKADIUSZ SCICHOCKI

Nowoczesne wnętrza w stylu francuskim aż się proszą o stworzenie dekoracyjnej ściany z użyciem charakterystycznych, francuskich wzorów jak chociażby wzór Fleur-de-Lys. Jeśli lubisz bardziej stonowane rozwiązania, idealne okażą się wzory na jasnym tle, w których dominują sceny pasterskie. Mówiąc o dekoracjach, rozejrzyj się, za co najmniej jednym lub dwoma zabytkowymi elementami, które zbalansują nowoczesne wnętrza. W tej dziedzinie sprawdzą się także tkaniny. Możesz używać naturalnych materiałów takich jak len i bawełna, z której wykonana może być tapicerka mebli. Dobrym wyborem będą także materiały całkowicie kontrastujące, takie jak jedwab, aksamit oraz koronki. Musisz jednak pamiętać, że finalnie wszystko uzależnione jest od twoich preferencji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA