Tani remont mieszkania - zobacz jakie to proste. Poznaj kilka cennych wskazówek

Remont mieszkania to zazwyczaj wielkie przedsięwzięcie. Gruz, kurz, plącząca się pod nogami folia nie dadzą ani na chwilę zapomnieć o tym, że to tak naprawdę początek. Co powiesz na to, aby uniknąć tak dużego bałaganu? Bo remont wcale nie oznacza wywracania wszystkiego do góry nogami. Tak naprawdę wystarczą drobne prace, aby zmienić mieszkanie nie do poznania. Poznaj nasze sposoby na remont tanim kosztem!

Tani remont mieszkania - zacznij od planu

Tani remont mieszkaniaTani remont mieszkania Fot. Shutterstock

Remont mieszkania powinien zacząć się od planu, który jest podstawą, bo tak naprawdę od niego zaczniesz wszystkie działania. Na początku określ, które pomieszczenia nadają się do lekkiego odświeżenia, a które będą kompleksowo wyremontowane. Jeśli twój budżet jest mocno ograniczony, warto skupić się na pracach, które z powodzeniem możesz wykonać na własną rękę. Tani remont mieszkania jest możliwy, jeśli skorzystasz z darmowych kalkulatorów do kosztorysu, które są dostępne na stronach internetowych.Dzięki nim określisz, jaka kwota będzie ci potrzebna na konkretny metraż i standard wykończenia. Dobre przygotowanie do inwestycji to gwarancja wygenerowania oszczędności.

Tani remont mieszkania - malowanie płytek, ścian i mebli

Malowanie ścian to jeden ze sprawdzonych sposobów na odświeżenie wnętrza.Malowanie ścian to jeden ze sprawdzonych sposobów na odświeżenie wnętrza. fot. Pixabay

Jak tanio wyremontować mieszkanie? M.in. malując płytki! To szybki sposób na zmianę charakteru wnętrza łazienki lub kuchni. Wystarczy nałożyć farbę na oczyszczone i odtłuszczone płytki. Jeśli taki sposób metamorfozy wnętrza ci odpowiada, to szukaj na półkach sklepowych specjalnej farby do malowania płytek. To samo dotyczy odświeżania mebli. Malowanie da im drugie życie! Jeżeli przedmiot wykonany jest ze sklejki lub fornirowany, najlepiej jeśli użyjesz farb kredowych - dobrze kryją i nadają malowanej powierzchni naturalny efekt. Najprostszym jednak, zawsze sprawdzonym i najtańszym sposobem na remont mieszkania jest malowanie ścian. Zakrywasz tym sposobem wszelkie ślady użytkowania, plamy i zanieczyszczenia. Do pomalowania ścian nie trzeba mieć dużych umiejętności i wiedzy budowlanej. Wystarczy puszka farby i pędzel, bądź wałek oraz folia malarska do zabezpieczenia podłogi i mebli.

Tani remont mieszkania - wymiana podłóg

Tani remont mieszkaniaTani remont mieszkania fot. materiały partnera

Remont mieszkania na własną rękę wcale nie jest taki skomplikowany, jak się może wydawać. Chociażby wymiana podłóg - prosta i przyjemna! Nie możesz patrzeć na starą podłogę? Wykładzina przychodzi na ratunek! To prosty i tani sposób na nową podłogę nawet w jeden dzień. Nowoczesne wykładziny są wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i łatwe w montażu. Do dyspozycji szeroką gamę kolorów i faktur przeznaczoną do takich wymagających wnętrz jak kuchnia, łazienka czy salon. Najprościej jest przykleić wykładzinę na taśmę dwustronnie klejącą, która dobrze trzyma się na panelach, kafelkach czy parkiecie. Jeśli zależy ci na trwalszym rozwiązaniu, postaw na klejenie wykładziny. Kolejne sposoby na szybki remont mieszkania? Przyklejanie płytek na płytki - ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Powierzchnie starych płytek należy przygotować na kolejną warstwę. Do tego zadania służy specjalny grunt zwiększający przyczepność. Nowe płytki należy przykleić na dobrej jakości, wysokoelastyczny klej. I gotowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.