Stroik wielkanocny: pomysły na kreatywne użycie jaj w dekoracji domu

Stroik wielkanocny to świetny pomysł na świąteczną dekorację domu. Jak kreatywnie wykorzystać w nim jajka? Można na wiele różnych sposobów. Zobaczcie!

Stroik wielkanocny z gałązek.Stroik wielkanocny z gałązek. Fot. Shutterstock

Wielkanoc coraz bliżej, a piękne i niebanalne dekoracje domu z pewnością pomogą w jej przyjemniejszym celebrowaniu. We wnętrzu pięknie i uroczyście wyglądają różne stroiki wielkanocne, które w niebanalny sposób wykorzystują jajka – tym razem nie te ugotowane – w towarzystwie przeróżnych materiałów.

Oto pomysły na kreatywny stroik wielkanocny, który świetnie zaprezentuje się na świątecznym stole, dekorując jadalnię, salon, przedpokój czy drzwi wejściowe. Pięknie ozdobi każde wnętrze bez względu na jego styl.

Jak zrobić stroik na Wielkanoc?

Stroik wielkanocny DIY można przygotować na wiele różnych sposobów z wykorzystaniem żywych gałązek, szkła, kory, kolorowego lub ekologicznego papieru, zielonych roślin i jajek w każdej dekoracyjnej postaci. Zobaczcie nasze propozycje.

Stroik wielkanocny z gałązek

To chyba najszybsza i najłatwiejsza forma stroika wielkanocnego. Do jego wykonania polecamy szczególnie gałązki wierzby i brzozy (bez liści), ale mogą być też inne. Należy zaopatrzyć się też w dekoracyjne jajka lub pisanki. Pięknie bo subtelnie, a jednocześnie elegancko wyglądają szklane, papierowe czy wykonane szydełkiem formy z dekorami i napisami w kolorach ziemi, złotych, srebrnych, beżowych, brązowych. Jeśli lubisz stroiki kolorowe, wybierz właśnie takie. Ważne, by styl stroika wielkanocnego pasował do aranżacji wnętrza.

Stroik wielkanocny na stół i drzwi

Stroik w formy wianka będzie idealną, wielkanocną ozdobą stół oraz drzwi. Należy pamiętać, by idealnie dobrać rozmiar takiej dekoracji.

Z brązowych gałązek wierzby, bukszpanu lub innych krzewów wymodeluj koło. Podczas tej czynności warto związywać gałązki szarym sznurkiem lub estetycznie okręcać taśmą. Przymocuj pisanki lub drobne jajka dekoracyjne. Następnie połóż stroik dekoracyjny na stole, a do środka włóż świecę. Alternatywa to zawieszenie dekoracji na drzwiach. Niech sąsiedzi wiedzą, kto pięknie świętuje. 

Na stole fajnie prezentuje się też stroik wielkanocny w ptasim gniazdku. Tworzy się go podobnie, jak ten w formie wiankowej. Weź kilka wierzbowych gałązek, odrobinę siana i uwij z nich gniazdko – koło o nieco nieregularnej formie. Włóż do środka kilka piórek i małych jajek dekoracyjnych. Wolisz wersję kolorową? Dodaj kilka cienkich tasiemek. Przewiąż nimi jajka lub zrób małe kokardki, a potem przymocuj je do gałązek. 

Stroik wielkanocny w szkle

Tu sprawdza się zasada "mniej znaczy więcej". Ciekawie wyglądają rożne jajka zamknięte w pięknym słoju lub umieszczone w transparentnych wazonach o różnych bombiastych kształtach. W towarzystwie ściółki, kory, szarego sznurka, figurki królika czy bazi potrafią pięknie ozdobić dom na święta. 

Stroik wielkanocny na korze

Kora może świetnie spełniać funkcję tacy lub patery. Na większym kawałku połóż trochę leśnej ściółki. Postaw jedno duże i dwa mniejsze jajka owinięte dookoła szarym sznurkiem oraz ozdobione tekstylnym elementem dekoracyjnym. Dodaj kilka piórek dekoracyjnych i drobną gałązkę. Stroik wielkanocny gotowy! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.