Modne kuchnie 2020: top 4 rozwiązania w zabudowach i piękne aranżacje

Kuchnie w zabudowie są nadal modne i często spotykane we wnętrzach minimalistycznych oraz nowoczesnych. Jak wyglądają te najbardziej pożądane? Oto przewodnik po 4 top rozwiązaniach w zabudowach. Mamy też przykłady modnych aranżacji kuchni.

Kuchnia jest sercem domu i powinna być potraktowana tak samo dobrze, jak inne pomieszczenia. To w niej bardzo często koncentruje się życie domowników. Dlatego tak ważne jest, by była funkcjonalna i stylowa. W roku 2020 projektanci nadal proponują minimalistyczne rozwiązania w zabudowie, które najczęściej stosuje się w kuchniach nowoczesnych i lubiących porządek. Zwracają jedynie szczególną uwagę na detale oraz niebanalne opcje stylistyczne i praktyczne. Nie oznacza to jednak, że kuchnie z wolnostojącymi regałami i otwartymi półkami przestały być modne. Przeciwnie – takie cieszą się coraz większą popularnością. Wybierają je najczęściej miłośnicy stylów z nutą vintage i retro. 

Przedstawiamy aktualne trendy dla modnej kuchni w zabudowie. To bardzo nowoczesne rozwiązania, które sprawdzą się w strefie gotowania i przygotowywania posiłków. Mamy też kilka nowoczesnych aranżacji kuchni.

Lustrzane zdobienia i szklane witryny w zabudowie

Lekkość to wspólny mianownik większości współczesnych i modnych kuchni. Przysadziste wysokie szafy ustępują miejsca efektownym witrynom. Nie tylko tym w stylu vintage lub retro. Są też nowoczesne rozwiązania z modnymi podświetleniami półek, które wnoszą do kuchni odrobinę elegancji. Szkło pojawia się nie tylko na frontach drzwi - wykonuje się z niego również półki. Sprawia, że aranżacja staje się niebanalna i piękna.

Kuchnia Monolith ZAJC z podświetlaną zabudową ze szkła.Kuchnia Monolith ZAJC z podświetlaną zabudową ze szkła. Fot. ZAJC

Z kolei wyspa kuchenna jest nadal chętnie montowana, ale z małymi zmianami stylistycznymi. Wielu projektantów proponuje w niej lustrzane cokoły, które potęgują odczucie czystej, otwartej i większej przestrzeni. Forma wyspy jest coraz bardziej zwarta i oszczędna, choć nie rezygnuje się z jej funkcjonalności. Najlepszym tego przykładem są stoły w taki sposób zintegrowane z wyspą, by wyeliminować ich nogi. Niekiedy są to wysuwane blaty, czy też stoły skonstruowane na zasadzie przeciwwagi.

Kuchnia Phantom ZAJC w naturalnym kolorze drewna.Kuchnia Phantom ZAJC w naturalnym kolorze drewna. Fot. ZAJC

Kamienny trend w nowoczesnej aranżacji kuchni

Nie ma lepszego materiału na blat niż naturalny kamień. Jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Dlatego tak często wykorzystuje się go do tworzenia blatów kuchennych. Ponadto naturalny kamień pięknie dekoruje minimalistyczne meble kuchenne i jest bardzo modny. Popularne stały się zdobienia z mocno zarysowaną żyłką, charakterystyczne m.in. dla marmuru Nero Marquina, różowego Karaman, czerwonego Olimpia czy klasycznego Calacatta. Naturalny wzór kamienia dodaje kuchni klasy i elegancji, zachowując jednocześnie swoją subtelną formę. Świetnym kamiennym rozwiązaniem są też konglomeraty i spieki kwarcowe. Są niezwykle wytrzymałymi materiałami, które posłużą na lata. Swoją naturalną formą też pięknie dekorują kuchenne zabudowy. 

Kuchnia Z1 ZAJC, którą dekoruje wyspa z naturalnego kamienia.Kuchnia Z1 ZAJC, którą dekoruje wyspa z naturalnego kamienia. Fot. ZAJC

Modna kuchnia w kolorze naturalnego drewna 

Drewno dodaje niepowtarzalności oraz ociepla wizerunek kuchni. To materiał z dużymi możliwościami aranżacyjnymi. Odnajdzie się w meblach kuchennych, blatach, podłodze, akcesoriach dekoracyjnych. Drewno jest niezastąpione, ponieważ można je łączyć z różnymi materiałami. W każdej odsłonie wygląda wyjątkowo.

Tańszym odpowiednikiem naturalnego drewna są forniry, które potrafią stworzyć niezwykle nowoczesne aranżacje kuchni. Wystarczy trzymać się zasady "mniej znaczy więcej". Sięgnąć po forniry w matowej wersji, z naturalnym rysunkiem słojów. Świetnie w tej roli wypada dąb, orzech amerykański i brzoza. Wszystkie mają ponadczasowe kolory, które z pewnością pozwolą zaaranżować modną kuchnię 2020. Dodatkowo dąb po wyszczotkowaniu zyskuje na szlachetności - podkreślone zostaje naturalne pochodzenia materiału, a jego tekstura jest przyjemna w dotyku. Ciepły kolor drewna doskonale łączy się z innymi naturalnymi barwami – bielą, beżem, czernią, brązem czy szarością.

Modne kuchnie 2020 w kolorze naturalnego drewna, a także jadalnie, świetnie odnajdą się też w towarzystwie naturalnej, brązowej skóry na krzesłach, hokerach, stołkach. Drewno pięknie ozdobi też wyspy kuchenne.

Piękne kuchnie 2020 w kolorze navy

W ostatnich latach modna kuchnia pokochała kolor – nieoczywisty, tajemniczy, zmieniający odcień w zależności od światła. Wtedy uwodzi odcieniami, na które nie można się napatrzeć. Najlepiej sprawdzają się barwy, które komponują się z aranżacją salonu, bo przecież kuchnia już dawno temu zawędrowała do strefy reprezentacyjnej domu. Na frontach zabudowy pojawiały się grafity z domieszką beżu, butelkowa zieleń czy odcienie koloru ceglastego. Jednak największym powodzeniem cieszy się granat z domieszką szarości. W duecie ze złotymi lub mosiężnymi detalami albo marmurem tworzy bardzo elegancką kompozycję i modną kuchnią 2020

Kuchnia Z3 ZAJC w kolorze navy.Kuchnia Z3 ZAJC w kolorze navy. Fot. ZAJC

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.