Geometryczne kształty we wnętrzach - postaw na design w trójkąty i kwadraty

NS
10.04.2020 16:00
Geometryczne kształty we wnętrzach zdominowały wystrój, wypierając proste i stonowane dodatki. Dekorując swoje mieszkanie stawiamy na coraz odważniejsze dodatki i indywidualny, charakterystyczny styl. Geometryczne motywy w kształcie chociażby trójkątów, czy kwadratów pojawiają sięna wet w najmniejszych elementach wyposażenia domu, przez co dodają mu temperamentu i stanowią kontrast dla stonowanych pomieszczeń. Sprawdź co jest najmodniejsze w tym sezonie, jeśli chodzi o wnętrza!

Geometryczne kształty we wnętrzach - ponadczasowy motyw

Geometryczne kształty we wnętrzachGeometryczne kształty we wnętrzach Fot. Pexels

Mimo, że modne wnętrza 2020 opierają się na geometrycznych wzorach, wcale nie powinny kojarzyć się tylko z współczesnym wystrojem. Jest to ponadczasowy motyw, który z pewnością warto wkomponować do swojego wnętrza. Geometria jest pomysłowym uzupełnieniem dla aranżacji w wielu stylach. Dzięki niej zaplanujesz symetryczne otoczenie, które zyska harmonijny charakter. Jedyne, o czym musisz pamiętać to umiar, ponieważ z geometrycznymi formami i wzorami łatwo możesz przesadzić. Warto wspomnieć, że geometryczne kształty we wnętrzach są odpowiedzialne za optyczne powiększenie pomieszczeń. Chociażby pasy na tapecie, które potrafią wizualnie zmienić rozmiary pomieszczenia. Jeśli zatem nie jesteś całkowicie usatysfakcjonowana powierzchnią swoich wnętrz, pobaw się ich optycznym powiększeniem. Już nawet tapeta w geometryczne wzory zrobi kolosalną różnicę.

Geometryczne kształty we wnętrzach - trójkąty i kwadraty nie tylko do salonu

Geometryczne kształty we wnętrzachGeometryczne kształty we wnętrzach Fot. Pexels

Uważasz, że geometryczne wzory nadają się idealnie tylko i wyłącznie do salonu? Twoja wyobraźnia pomoże dostrzec, że geometryczne kształty we wnętrzach to świetny wybór do każdego pomieszczenia w twoim domu. Geometria coraz częściej pojawia się chociażby w łazienkach. Trójkąty, kwadraty oraz różnorodne wielokąty nadadzą łazience stylowego klimatu, a jednocześnie artystycznej fantazji. Pamiętaj jednak o tym, aby zachować umiar i zbilansować swój wystrój. Jeśli wybierzesz nietuzinkowe wyposażenie oraz dodatki, dopasuj do nich łagodny wzór armatury. Geometryczne motywy świetnie dopasujesz również do wnętrza sypialni, a także kuchni. Geometria stanowi świetny motyw dla wielu wnętrz, zarówno tych minimalistycznych, jak i aranżacji w stylu nowojorskim. Jeśli chcesz mieć modne wnętrza 2020, geometryczne formy oraz wzory będą najlepszym rozwiązaniem dla stonowanych pomieszczeń, którym nadadzą mocnego charakteru. Trójkąty, kwadraty, koła czy pasy to akcenty, które możesz odnaleźć w wielu elementach wyposażenia wnętrz, a za ich pomocą stworzyć genialne aranżacje. Tekstylia, lampy oraz meble, to tylko niektóre przykłady przedmiotów, które pomogą zaaranżować wnętrze zgodne z panującym trendem. Geometryczne kształty we wnętrzach współgrają z odważnymi, świeżymi kolorami, które nadają aranżacjom oryginalności.

Geometryczne kształty we wnętrzach - postaw na dodatki

Geometryczne kształty we wnętrzachGeometryczne kształty we wnętrzach Fot. Pixers

Jeśli chcesz odświeżyć wystrój pomieszczenia, wcale nie musisz decydować się na radykalne zmiany. Marzysz o geometrii? Musisz wiedzieć, że geometryczne kształty w domu mogą pojawić się także jako dodatki. Dzięki temu, możesz nieco prze aranżować wnętrze, nie nadwyrężając tym domowego budżetu. Takie dodatki są, można powiedzieć - wisienką na torcie w aranżacji. Poduszki czy dywany należą do drobnych elementów, które tylko z pozoru nie mają dużego znaczenia dla całego wnętrza. Geometryczne  kształty we wnętrzach możesz dodać również na pościelach, poduszkach, zasłonach obrazach oraz innych przedmiotach. Są one doskonałym pomysłem na wyrazistą dekorację wnętrz. Pamiętaj, modne wnętrza 2020 to przede wszystkim wzory geometryczne, więc nie bój się ich stosować w swoich aranżacjach. Będziesz zadowolona!

Więcej o: