Donice na balkon - stylowe hity różnych marek dostępne on line

Wioleta Bednarczyk/DZ
16.04.2020 07:30
Donice na balkon mają wiele barw i kształtów, które potrafią dodać stylu każdej roślinie. To must have w każdym zielonym miniogródku czy innej oazie pod chmurką. Zobaczcie hity dostępne on line, które wybraliśmy z myślą o różnych balkonowych aranżacjach.

Donice na balkon potrafią przede wszystkim pięknie ozdobić każdą roślinę, dodając stylu balkonowej strefie wypoczynku. Dlatego są ważnym elementem aranżacyjnym tarasu, ogrodu czy balkonu. Można w nich uprawiać drobne warzywa, owoce, zioła, jak również trzymać większe rośliny i drzewka. To modele odporne na zmienne temperatury, dlatego z powodzeniem mogą stać na dworze przez cały rok.

Donice na balkon Pho są dostępne w trzech kolorach.Donice na balkon Pho są dostępne w trzech kolorach. Fot. House Doctor

Donice na balkon: modne modele na kwiaty, rośliny i drzewka

Chcesz stworzyć piękną balkonową dżunglę? Prócz świetnych mebli wypoczynkowych postaw na balkonie stylowe donice i zadbaj o rośliny, które wprowadzą w miejską przestrzeń trochę łąki, lasu i egzotyki. Świetne będą trawy, m.in. turzyce, imperaty, sit, rozplenice. Dobrze sprawdzą się też rożnego rodzaju iglaki – kosodrzewina, a także klony (np. palmowy) czy formy szczepione na pniu. Do modnych roślin egzotycznych, które potrafią poradzić sobie z polskim klimatem, na balkonie sprawdzą się drzewka cytrusowe, pomarańczowe, mandarynki oraz mrozoodporne palmy. Polecamy palmę królewską (daktylowiec kanaryjski i niski), kordylinę australijską, szorstkowiec Fortunego, także jukkę włóknistą, karolińską czy gwatemalską.

Donice na balkon dla większych roślin powinny być przede wszystkim wykonane z solidnych materiałów ceramicznych czy z kamienia. Nie mogą być lekkie, ponieważ przy silnych wiatrach nie utrzymałyby rośliny. Ich rozmiary powinny być też dobrane pod kątem możliwości wzrostu rośliny oraz wielkości jej korzeni.

Wielu producentów posiada atrakcyjną ofertę on line. Polecamy piękne donice na balkon marek House Doctor, Broste Copenhagen, Muubs, IKEA, Castorama. Produkty pierwszych trzech marek można kupić w wielu sklepach internetowych, m.in. More Madam, Casa Carina, Nord Design, Nordic Decoration Home i innych. To mogą być dobre zakupy, ponieważ wiele donic jest na wyprzedaży.

Donice na balkon Broste Copenhagen: śródziemnomorskie wzory spalone słońcem

Świetne będą modele Lizzy wykonane z gipsu zbrojonego włóknem szklanym. Występują w kolorach grafitowym oraz ceglastym. Donice na balkon Broste Copenhagen formą przypominają śródziemnomorskie wazony. Są idealne na większe rośliny i drzewka. Świetnie wyglądają też w towarzystwie innych donic.

Donice na balkon od House Doctor: skandynawski ogród pełen barw

Zestawy donic na balkon Pho w trzech kolorach: szarym, ciepłym brązie i nugatowym pomogą stworzyć piękny skandynawski ogród. Pasują do nich trawy ozdobne, rośliny kwitnące, a także drzewka. Donice mają dziurkę w dnie i są mrozoodporne (do -20 stopni Celsjusza).

Donice na balkon Muubs: cementowe formy prosto z Danii

Małe, średnie i duże rozmiary donic na balkon Kanji będą idealne, by pięknie ozdobić balkon kwiatami i różnymi roślinami. To modele wykonane z cementu w kolorze szarym poprzecieranym, z kremowym spodem. Świetnie komponują się z meblami wypoczynkowymi i akcesoriami z naturalnych materiałów: drewna, rattanu, bambusa.

Oto inne modele donic na balkon 

Niewielkie donice na balkon będą idealne do stworzenia miniogródka na własnym tarasie, a prostokątne z kamienia świetnie sprawdzą się na tuje i inne drzewka.

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • panna.mela.konfacela

    Oceniono 3 razy 3

    Obok mojego osiedla deweloper postawił apartamenta z balkonami 90x120 cm. Czyli wielkości WC. Życzę powodzenia w ustawianiu w "aranżacji donic"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX