Żaluzje drewniane: trwała osłona okien z pięknym efektem dekoracyjnym

Wioleta Bednarczyk
27.04.2020 15:23
Żaluzje drewniane to ponadczasowa osłona okien, która zapewnia trwały i piękny efekt dekoracyjny. Idealna do wnętrz, które lubią naturalny styl i ekologiczne rozwiązania.

Żaluzje drewniane to nie tylko świetnie ochraniają wnętrze przed nagrzewaniem i nadmierną ilością promieni słonecznych. To stylowy produkt dekoracyjny, dobre rozwiązanie dla wnętrz, które lubią naturalny styl i ekologiczne rozwiązania. Jednak tym, co je wyróżnia na tle osłon o podobnym przeznaczeniu, jest to, że każdemu wnętrzu potrafią nadać rys oryginalności i niepowtarzalności. Dlatego żaluzje drewniane idealnie wpiszą się w klimat skandynawski, vintage, retro, etno, boho czy nawet nowoczesny. Mają też różne kolory, wykończenia i rozmiary lamel, dzięki czemu dopasowanie ich do konkretnej aranżacji jest niezwykle proste. Sprawdzą się zarówno we wnętrzach prywatnych, jak też komercyjnych. 

Żaluzje drewniane białe: osłona okna, która wprowadzi sporo świeżości do wnętrza

Świetnie dopełniają i optycznie powiększają aranżacje jasnych wnętrz. W roli stylowych osłon okiennych spełnią się żaluzje drewniane z kolekcji Unique czy Modern od marki Anwis. To również dobry wybór dla minimalistycznych domów. 

Żaluzje drewniane białe.Żaluzje drewniane białe. Fot. Anwis

Żaluzje drewniane szare i czarne: mocny akcent dekoracyjny o wielu możliwościach

Świetnie sprawdzają się w loftach oraz wnętrzach z dużymi oknami, podkreślając ich wielkość oraz styl. Żaluzje drewniane szare i czarne potrafią też świetnie maskować niepasujące do kolory ram. 

Żaluzje drewniane szare.Żaluzje drewniane szare. Fot. Anwis

Żaluzje drewniane w naturalnym kolorze drewna: osłony okienne, które dodadzą przytulności 

To świetny wybór do wnętrz, które lubią naturalne dodatki i przytulny klimat wnętrza. Kolekcja żaluzji drewnianych Natural od marki Anwis, w skład której wchodzą produkty wyróżniające się zachowaniem naturalnego koloru i wzoru drewna będzie świetnym wyborem zarówno do wnętrz skandynawskich, klasycznych, vintage czy rustykalnych. Szlachetność drewna z jakiego zostały wykonane żaluzje drewniane oraz brak zbędnych zdobień czyni je produktem o sporych możliwościach aranżacyjnych.

żaluzje do kuchniżaluzje do kuchni fot. Anwis

Stylowe żaluzje drewniane o różnych szerokościach lamel

Żaluzje drewniane nie muszą mieć cienkich lamel. Teraz dostępne są w trzech rożnych rozmiarach: 25 mm, 50 mm oraz 70 mm. To daje spore możliwości projektowych i wiele efektów aranżacyjnych. Problemem nie będzie też przysłonięcie zarówno małych okien, wnęk, witryn, jak i dużych, przeszklonych powierzchni. Dostępne są również rolety drewniane do okien o nietypowych kształtach.

Do produkcji lamel żaluzji drewnianych wykorzystuje się egzotyczne drewno basswood oraz abachi. Listwy lakierowane są z zachowaniem ich naturalnej struktury lub pokrywane są całkowicie wybranym kolorem.

Żaluzje drewniane świetnie ozdobią okno łazienki zaaranżowanej w stylu nowoczesnym.Żaluzje drewniane świetnie ozdobią okno łazienki zaaranżowanej w stylu nowoczesnym. Fot. Anwis

System sterowania w żaluzjach drewnianych

Może być nie tylko ręczny – za pomocą sznurka lub łańcuszka. W żaluzjach drewnianych o dużych gabarytach najlepsze będzie sterowanie elektryczne. Wysoka jakość proponowanych rozwiązań przejawia się także dbałością o detale. Maskownice rynny górnej oraz rynna dolna, które wykonano z drewna, także drewniane i metalowe wzory obciążników sznurka sterującego roletą czy dobrane kolorystycznie drabinki tekstylne stanowią idealne wykończenie żaluzji drewnianych.