Dekoracyjna ceramika i porcelana. Teraz z rabatem nawet 49 %

Przedstawiamy wazony i doniczki marek Lyngby i Kähler. To duńskie firmy tworzące designerską ceramikę, w tym porcelanę. Niebanalne i stylowe formy ozdobią każde wnętrze. Teraz można je kupić z rabatem nawet 49 %.

Ciekawe naczynia ceramiczne powstają w różnych zakładach i manufakturach świata. To niezliczona ilość wzorów, kolorów i kształtów pięknie zdobiących wnętrza. Można je znaleźć w ofercie wielu sklepów. Niektóre wykonane są z porcelany, inne z fajansu czy kamionki. Czym różni się porcelana od innych wytworów ceramicznych?

Porcelana to materiał pełen klasy, wytwarzany z glinki najwyższej jakości. Wyróżniamy porcelanę twardą i miękką. Ta pierwsza ma bardzo jasną barwę i jest lekko przeźroczysta. Jest odporna na ściskanie, działanie czynników atmosferycznych i chemicznych. Miękka porcelana jest jest cieńsza i delikatniejsza. Inne produkty ceramiczne wytwarzane są z innego rodzaju glinek: to kamionka, fajans, porcelit oraz miękka ceramika garncarska. Naczynia z kamionki są mrozoodporne i długo utrzymują ciepło.

Przedstawiamy Lyngby i Kähler – duńskie marki z ofertą naczyń i dekoracji w modnych kolorach i kształtach. Teraz można je kupić również ze sporym rabatem.

Naczynia stołowe Kähler z motywem florystycznym.Naczynia stołowe Kähler z motywem florystycznym. Fot. Kähler

Kähler ma już ponad 180 lat. Firmę założył w 1839 rokuł ceramik Herman J. Kähler. Od tego czasu powstała niezliczona liczba wzorów naczyń i dekoracji. Dziś to niekwestionowany lider duńskiej sztuki ceramicznej, który oferuje świetne talerze, wazony, misy czy pojemniki. 

Jasnożółty wazon z porcelany.Jasnożółty wazon z porcelany. Fot. Kähler

Lyngby kocha porcelanę! Z miłości do niej marka przywróciła do życia ikony produkowane od 1936 roku w Duńskiej Fabryce Porcelany, którą zamknięto w 1969 roku. Po wielkiej reaktywacji kultowych wzorów Lyngby odniosła wielki sukces, a popularność jej porcelany nie maleje. Jest praktycznie w każdym duńskim domu, a od pewnego czasu również w Polsce. Zobaczcie piękne wzory porcelany Lyngby!

Białe donice z porcelany z charakterystycznym wzorem prążkowym.Białe donice z porcelany z charakterystycznym wzorem prążkowym. Fot. Lyngby

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.