Modne dodatki do ogrodu, które umilą relaks. To hity 2020 roku

Strefa relaksu pod chmurką jest dziś pełna nie tylko praktycznych, ale też stylowych mebli i dodatków. Oto modne akcesoria do ogrodu, na balkon i taras, które są hitami 2020 roku. Pomogą stworzyć wakacyjny salon, w którym kolacje i śniadania smakują jeszcze lepiej, a relaks staje się o wiele przyjemniejszy.

Funkcjonalny i modny ogród odgrywa w codziennym życiu istotną rolę bez względu na pogodę. Potrzeba wypoczynku na świeżym powietrzu jest bardzo istotna nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Dlatego warto wygospodarować trochę czasu, by za pomocą mebli i dodatków stworzyć swoją prywatną oazę. 

Trendy wnętrzarskie 2020 roku pokazują, jak na balkonie, tarasie i w ogrodzie wyczarować stylową dżunglę. Tworzą ją egzotyczne rośliny, meble wypoczynkowe z naturalnych materiałów, ale również wiele stylowych dodatków ogrodowych. To one w dużym stopniu wpływają na klimat wypoczynkowej strefy pod chmurką. Na co postawić w tym sezonie i jak urządzić ogród? Zobaczcie modne akcesoria ogrodowe.

Modne dodatki do ogrodu: top 3

Jeśli zależy ci na modnej strefie relaksu na świeżym powietrzu, zadbaj, by ogród, balkon lub taras był pięknym salonem wakacyjnym, w którym chętnie odpoczniesz. Mamy kilka ogrodowych dodatków, które pomogą to osiągnąć. 

Kolor ceglany to hit tego roku 

Kojarzy się z zachodzącym słońcem i śródziemnomorskim klimatem. Kolor ceglany, zwany też ceglastym, jest ciepły i radosny, wprowadza sporo przytulności i dodaje energii. Ma całą gamę odcieni. Na tarasie, balkonie lub w ogrodzie pięknie wygląda na donicach, wazonach, zastawie stołowej, poduszkach, pledach, dywanach, materacach. Ściany w tym kolorze, zwłaszcza w wersji ombre, dodają przestrzeni wypoczynkowej szlachetnego stylu. Ceglany pięknie komponuje się z różnymi odcieniami beżów, kremów, szarości, ciemnej zieleni, także z ponadczasową czernią i bielą. 

Ceglane dodatki do ogrodu.Ceglane dodatki do ogrodu. Fot. PIN Depot-online.com I Shakemyblog.com

Rattanowe kwiaty, pawie ogony i makramy: ekoarchitektura w ogrodzie

Unikalne, ręcznie plecione dodatki, które współgrają z każdym domem i ogrodem, nadają im klimat bohemy. To fotele, krzesła, stoliki, donice, parawany. Wnoszą mnóstwo egzotyki i ciepła. Wzory z 2020 roku nie mają sobie równych! Wiklina, bambus, rattan, sznurek to materiały, które są obecne we wnętrzarskich trendach. Pasują do nich wszystkie kolory natury. Egzotyczne akcesoria do ogrodu - wyplatane meble i dodatki - są nie tylko modne, lecz także trwałe i praktyczne.

Makramy, czyli tzw. łapacze snów, pięknie zdobią ściany balkonu, tarasu a także elementy  konstrukcyjne tych stref relaksu pod chmurką. Plecione osłonki na doniczki wprowadzają tam klimat naturalności. Natomiast hamaki ze sznurka czy lnu są nie tylko świetnymi urządzeniami do relaksu, ale też pięknym dodatkiem do ogrodu i domu. Wypoczynek w nich to sama przyjemność. 

Naturalne rękodzieło to z pewnością jeden z największych hitów wnętrzarskich 2020 roku!

Girlandy na czarnej gumie nie tylko oświecają 

stylowym dodatkiem do ogrodu, balkonu czy tarasu. Ich minimalistyczna forma kojarzona z industrialnymi przestrzeniami nie tylko pięknie oświetla strefę relaksu pod chmurką, ale też podkręca jej klimat, dając wieczorową porą wiele nastrojowego ciepła. 

Wszystkie dodatki do ogrodu odpowiednio połączone w jednej aranżacji potrafią stworzyć piękną oazę, a w towarzystwie zielonych roślin jeszcze nabierają stylu. W takim anturażu kolacje i śniadania pod chmurką smakują jeszcze lepiej, a relaks staje się o wiele przyjemniejszy.  

Więcej o: