Kolor ceglany i terracotta. To hity lata 2020 dla każdego domu i stylu

Kolory ceglany i terracottowy współgrają z każdym domem, ogrodem i stylem. To barwy wypalonej ziemi i zachodu słońca. Przywołują wakacyjne wspomnienia oraz wprowadzają do domu sporo przytulności i energii. To niekwestionowane hity kolorystyczne 2020 roku. Zobaczcie, jak ich użyć w różnych wnętrzach.

Kolor ceglany i terracotta to najmodniejsze barwy 2020 roku.Kolor ceglany i terracotta to najmodniejsze barwy 2020 roku. Fot. Pin Shakemyblog.fr

Mieniące się kolory zachodu słońca w domu? To wnętrzarska propozycja kolorystyczna roku 2020. Choć firma Pantone ogłosiła ten trend już w ubiegłym sezonie, proponując Pottery Clay, czyli garncarską glinę. Barwa ta zdominowała pokazy mody, a teraz pojawia się we wnętrzach. W 2020 roku kolor ceglany i terracotta to hity kolorystyczne, które pięknie zdobią ściany, meble, dodatki do domu i ogrodu

Najmodniejsze kolory wnętrz 2020: ceglany i terrracotta

Różne odcienie wypalonej ziemi i zachodu słońca to niezwykle ciekawe propozycje kolorystyczne. Należą do ciepłej palety barw i wprowadzają go wnętrza wiele przytulności i energii. Ich bazą jest pomarańcz oraz czerwień, które w zgaszonych oraz lekko brudnych odcieniach powróciły na salony.

Na ścianie i lamperiach najpiękniej prezentują się w wersji ombre – lekko cieniowanej i poprzecieranej – tworząc niepowtarzalny charakter domu i ogrodu.

Dodatki w kolorze ceglanym i terracotty

To masa różnych ozdób do domu i ogrodu. Można je znaleźć w ofercie wielu marek. Dodatki w kolorze ceglanym i terracotty pięknie komponują się z naturalnymi materiałami: wikliną, rattanem, bambusem, drewnem. Uwielbiają wnętrza zaaranżowane w zgodzie ze naturalnym środowiskiem. Dodają na przykład stylu drewnianym leżankom czy fotelom z rattanowymi siedziskami. Także kuchniom, szafom i komodom z bambusowymi frontami.

Ceramiczna glinka i cegła świetnie wyglądają w towarzystwie innych kolorów natury: ciemnej zieleni, brązów, beżów, kremów, musztardy, szarości. Do koloru ceglanego i terracotty pasuje również ponadczasowa biel i czerń. Błyszczą, kiedy mają obok siebie złoto lub mosiądz. 

Na które dodatki w kolorze ceglanym i terracotty warto postawić? W ogrodzie, na balkonie czy tarasie barwy wypalonej ziemi i zachodu słońca pięknie wyglądają na donicach, wazonach, zastawie stołowej, pledach, dywanach, poduszkach czy materacach.

W domu te akcenty kolorystyczne można ograć obrazami, lnianą pościelą i innymi tekstyliami, meblami wypoczynkowymi oraz pomocniczymi. Kolor ceglany i terracotty pięknie prezentuje się również na aksamitach

Warto postawić też na naczynia stołowe i dekoracyjne w kolorze ceglanym i terracotty. Idealnie zaprezentują się na stołach drewnianych w różnych stylach oraz we wnętrzach zaaranżowanych w zgodzie z naturą. Czerwona glinka na wazonach, donicach i osłonach podkreśli piękno kwiatów: monster, bananowców, palm, kaktusów.

Kolor ceglany i terracotty – do twarzy im z betonem

Ocieplają jego industrialne oblicze i dodają subtelności. Pamiętaj! Kolor ceglany i terracotty ma wiele odcieni - od jasnych, wpadających nieco w musztardę wymieszaną z brązem po wypalone oranże i ciemne zgaszone czerwienie z domieszką czekolady. To kolory, z którymi nie wolno przesadzić aranżując pomieszczenia w domu. Dlatego jeśli zdecydujesz się na malowanie ścian na kolor ceglany czy terracotty, nie wszystkie pokrywaj tą barwą. Możesz doprowadzić do optycznego pomniejszenia przestrzeni. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.