Fototapeta w mieszkaniu. Oto modne wzory, które podkręcą styl wnętrza

Fototapety pownownie zawisły w salonach. Które są najmodniejsze? To piękne botaniczne wzory z motywem dżungli. Egzotyczne liście bananowca, monstery, palmy, dzięki którym można poczuć trochę wakacji i letniej aury. Przedstawiamy piękne inspiracje.

Fototapety i tapety ponownie stały się modne we wnętrzu. Dziś są wyrazistymi i pięknymi elementami dekoracji. Które wzory są top? To te z dżunglą, monsterami, bananowcami, palmami czy paprociami. Także inne motywy botaniczne, także w wersji biało-czarnej, a nie tylko różnych odcieniach ponadczasowej zieleni. Fototapety i tapety potrafią  świetnie odświeżyć wnętrze i podkręcić jego styl. 

Jak odróżnić fototapetę od tapety? 

Dziś wcale nie jest to takie łatwe. Ponieważ jedne i drugie prezentują bardzo wyraziste wzory, które wyglądają często jak żywe. Jednak fototapety i tapety to dwa różne rodzaje dekoracji ściennej, które mają rożne zastosowania. 

Tapeta to dekoracja o powtarzalnym wzorze. Można ją nakładać na dowolną powierzchnię ściany. Natomiast fototapeta charakteryzuje się jednym wzorem, jest niczym wielki obraz, który można zamówić w dowolnym formacie. Nie musi być również wyłącznie fotografią. To przeróżne desenie: botaniczne, zwierzęce, geometryczne, a nawet przypominające naturalny kamień. W 2020 roku stawiamy jednak na fototapety z motywem dżungli. 

Fototapety i tapety z liśćmi bananowca 

Banan pochodzi głównie z południowo-wschodniej Azji i stąd różne jego odmiany trafiły do subtropikalnych terenów całego świata. Bananowiec to jedna z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka. Ma piękne podłużne liście, które osadzone są na "pozornym pniu".

Bananowce w żywej, naturalnej wersji, jak również na fototapecie potrafią dodać stylu każdej przestrzeni. Kojarzą się z tropikalnym klimatem i wakacjami. Fototapety i tapety z liśćmi bananowca pięknie wyglądają w różnych odcieniach zieleni. Nadają się też do każdego pomieszczenia, zarówno salonu, korytarza, łazienki czy sypialni. 

Fototapety i tapety z monsterami

Monstery to efektowne rośliny, które dzięki pięknym liściom z charakterystycznymi dziurkami zdobią różne domy, są na okładkach magazynów czy ściankach pudełek dekoracyjnych. Od jakiegoś czasu pojawiły się również na fototapetach i tapetach. Są przedstawione w rożnych odcieniach zieleni i konfiguracjach. Występują jako samodzielny wzór lub w towarzystwie innych botanicznych deseni. 

Fototapety i tapety w palmy

Wielkie wachlarze liści palmowych królują w domach i ogrodach. Potrafią zmienić każdą przestrzeń w egzotyczną oazę spokoju, w której można oderwać się od codzienności i wrócić do wakacyjnych wspomnień. Palmy mają wiele odmian. Do najpopularniejszych należą: daktylowiec kanaryjski i niski, także Szorstkowiec Fortunego, który często zdobi balkony i tarasy ponieważ jest odporny na mróz.

Egzotyczne liście palmy zdobią również fototapety i tapety, które na ścianach wyglądają bardzo stylowo i świetnie odnajdują się w każdym wnętrzu. 

Fototapety 3D – ciekawy sposób na optyczne powiększenie wnętrza

Z ich pomocą łatwiej stworzyć wrażenie głębi. Dlatego będą dobrym wyborem do niewielkich wnętrz. Fototapety 3D mają też dużą odporność na wilgoć, brud, wahania temperatury i promieni UV. Dlatego doskonale sprawdzą się również w pokoju dziecka. Polecamy również modne motywy z dżunglą. Producenci mają naprawdę sporą ofertę. Są fototapety 3D w różnych odcieniach zieleni, brązów, szarości czy z kolorowymi akcentami.  

Fototapety i tapety do pokoju dziecka

Potrafią zamienić pokój dziecka w stylową dżunglę czy piękną komnatę królewską, co zachęca do codziennych zabaw. Mają kolorowe i piękne wzory, które podkreślają styl mebli i dodatków. Ponadto pomagają w rozwoju kreatywności i pobudzają wyobraźnię.

Fototapety i tapety z motywem dżungli ładnie prezentują się w towarzystwie mebli i detali wykonanych z naturalnych materiałów.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.