Najmodniejsze drzwi do mieszkania: klasyczne, przesuwne i szklane

Przedstawiamy modne drzwi do mieszkania w różnych stylach i kolorach. To modele klasyczne o różnym wykończeniu, także przesuwne i szklane. Dzięki nim twoje wnętrze zyska nową, lepszą jakość.

Drzwi do mieszkania są jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych, a ich wybór warto wcześniej dobrze przemyśleć. Powinny być praktyczne, ale i stylowe, ponieważ w dużym stopniu wpływają na estetykę wnętrza. Oto trzy różne rodzaje modnych drzwi: klasyczne, przesuwne oraz szklane w stalowej ramie.

Klasyczne drzwi do mieszkania w różnych stylach

Dostępnych wzorów jest naprawdę sporo. To drzwi do mieszkania w stylu retro, vintage, klasycznym czy minimalistycznym. Mogą być przylgowe lub bezprzylgowe, wykonane z naturalnego lub klejonego warstwowo drewna, plastra miodu czy płyty wiórowej. Do najpopularniejszych producentów należą: Porta, DRE, POL-SKONE, Barański. 

Najlepszym rozwiązaniem będą modele drewniane. Ich cena jest zazwyczaj wyższa, ale warto dopłacić, ponieważ to drzwi do mieszkania o solidnej i trwałej konstrukcji, które posłużą na lata. Nie puchną od wilgoci i pięknie prezentują się w domu. 

Podwójne drzwi do mieszkania w białym kolorze.Podwójne drzwi do mieszkania w białym kolorze. Fot. Shutterstock

Przesuwne drzwi do mieszkania: artystyczny design o różnych stylach

Barn doors to naścienne drzwi do mieszkania zamontowane na prowadnicy. Są obecnie jednym z najmodniejszych wnętrzarskich rozwiązań. Ich podwójna funkcja: elementu dekoracyjnego i sposobu na podział przestrzeni skłania do coraz częstszych zastosowań w aranżacji wnętrz. Dzięki różnym stylom i wykończeniom potrafią być świetną ozdobą każdej przestrzeni. Dlatego będą dobre zarówno do wnętrza industrialnego, rustykalnego, jak również boho czy retro. Pięknie przesłonią nie tylko pomieszczenie gospodarcze, spiżarnię czy garderobę, ale również pokoje o różnych przeznaczeniu. To modne drzwi, których można użyć na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od kreatywności aranżacyjnej.

Przesuwne drzwi do mieszkania mają więcej plusów niż minusów. Wielką ich zaletą jest możliwość montażu na każdym etapie budowy domu lub remontu wnętrza. To modne drzwi, które świetnie sprawdzą się również we wnętrzu z wysokim stropem. Często są wykonywane na wymiar, dlatego mogą mieć niestandardową wysokość. Cena przesuwnych drzwi do mieszkania jest również zadowalająca. Stylowy komplet gotowy do montażu można kupić za ok. 2000-2500 zł. Zestaw przesuwnych drzwi do mieszkania zawiera: prowadnicę, wózki z kółkami, elementy blokujące i zapewniające stabilność drzwi oraz skrzydło drzwiowe. Przed wyborem najlepszego modelu warto pamiętać, że po odsunięciu skrzydła drzwi zajmują sporą część ściany. Minusem jest również słaba izolacja akustyczna.

Szklane drzwi do mieszkania w stalowej ramie

Najczęściej zamontowane są gdzieś w szklanej ścianie, tworząc razem z nią bardzo stylową dekorację domu. Są świetnym sposobem na wydzielenie stref w małym i dużym mieszkaniu. Ponadto wprowadzają więcej światła do wnętrza. 

Moda na szklane ściany działowe i drzwi do mieszkania panująca od dobrych kilku lat pokazuje, że świetnie pasują one do każdego wnętrza. Potrafią doskonale zastąpić klasyczne ściany działowe, które często zajmują niepotrzebne miejsce w domu (szczególnie w niewielkich przestrzeniach). To modne drzwi, które pomagają stworzyć jasne miejsca do pracy, gotowania, odpoczynku i spania. 

Dziś szklane ściany i zamocowane do nich drzwi to wielkie tafle hartowanego, bezpiecznego szkła, które często tworzą jednolitą konstrukcję z cienkimi, aluminiowymi profilami w różnych kolorach i szerokościach. Najcieńsze mają nawet mniej niż 1,5 cm. Łagodnie okrywają taflę szkła i nie przytłaczają swoimi rozmiarami. Dzięki odpowiednio barwionej stali potrafią też wspaniale wpasować się w styl danego wnętrza. Szklane ściany w stalowej ramie tworzą lekką, designerską konstrukcję, która doskonale wydzieli wybraną strefę wnętrza i doda stylu każdej aranżacji.

Szklana ściana i drzwi do mieszkania. Świetny sposób na wyznaczenie stref w domu.Szklana ściana i drzwi do mieszkania. Świetny sposób na wyznaczenie stref w domu. Fot. Pin Bostholm

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.