Czarne kabiny prysznicowe - sposoby na elegancką i nowoczesną aranżację łazienki

Agata Zielińska
26.05.2020 11:36
Czerń jest najbardziej eleganckim, klasycznym i uniwersalnym kolorem. Nic dziwnego, że urządzając nowoczesne mieszkanie coraz częściej decydujemy się na właśnie ten kolor przewodni. Wkraczamy do łazienki i podpowiadamy, jak zaaranzować nawet niewielką łazienkę. Wybieramy czarne kabiny prysznicowe i zdradzamy najgorętsze trendy wnętrzarskie.

Czarne kabiny prysznicowe

Czarne kabiny prysznicowe to jeden z najnowszych i najgorętszych trendów wnętrzarskich. Coraz częściej podczas aranżacji biały kolor zostaje zastąpiony elegancką, doskonałą czernią. Wybieramy czarne drzwi, czarne ramy okienne, czarne meble, sprzęt ADG i RTV, a od niedawna czerń dominuje także w łazienkach. Kolor czarny ma wiele zalet. Zdecydowanie mniej widać na nim brud i kurz, pod względem praktycznym wygrywa z bielą, natomiast pod względem elegancji najlepiej idą w parze. Są to uniwersalne kolory, które najlepiej wyglądają w połączeniu. Dla niektórych łazienka w kolorze czarno-białym jest nudna i nijaka, naszym zdaniem stanowi ona o klasie i stylu, w końcu minimalizm nigdy nie wyjdzie z mocy. Czarne kabiny prysznicowe świetnie wyglądają z białymi kafelkami, marmurem lub jego imitacją, a także z drewnem. Drewniane łazienki to kolejny gorący wnętrzarski hit, który warto wziąć pod uwagę podczas urządzania mieszkania. 

Czarna kabina prysznicowaCzarna kabina prysznicowa Fot. Instagram: @homeadore

Czarna kabina prysznicowa do niewielkiej łazienki

Czarna kabina prysznicowa, ściana, czy może ramy? Tradycyjne, zamykana kabiny prysznicowe zostały zastąpione przez minimalistyczne szyby bez klasycznego brodzika. Takie rozwiązanie jest na czasie, bo nic nas nie ogranicza podczas aranżacji łazienki. Nie musimy trzymać się wymiarów i standardów producentów. Najłatwiej kabinę prysznicową zrobić na wymiar. Takie rozwiązanie jest nie tylko stylowe, ale i niedrogie. Powyższe zdjęcie udowadniają, że dwie szyby wystarczą by zyskać efekt eleganckiej kabiny prysznicowej. Czarna kabina prysznicowa bez brodzika powiększy optycznie łazienkę, dlatego takie rozwiązanie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. 

Czarna kabina prysznicowaCzarna kabina prysznicowa Fot. Instagram: @boogreis

Ścianka prysznicowa czarna

Ścianka prysznicowa w kolorze czarnym to także dobre rozwiązanie do nowoczesnej łazienki.Jak urządzić łazienkę z czarną ścianką prysznicową? Niektórym może wydawać się nudne rozwiązanie jedynie w białym i czarnym kolorze, warto jednak pamiętać także o drewnianej zabudowie i podłodze, która także będzie idealnie pasować do czarnej kabiny prysznicowej. Dodatkowo pomieszczenie może zyskać niepowtarzalnego charakteru z pomocą kwiatów. 

Czarna kabina prysznicowaCzarna kabina prysznicowa Fot. Shutterstock

Szyba prysznicowa w czarnej ramie

Szyba prysznicowa w czarnej ramie to zdecydowanie nasze ulubione rozwiązanie do eleganckiej, nowoczesnej łazienki. Połączenie bieli, czerni i drewna prezentuje się doskonale nawet niewielkiej łazience. Jeśli lubicie niebanalne rozwiązania, niepowtarzalne wnętrza we własnym stylu to warto zrezygnować z tradycyjnej kabiny z brodzikiem na rzecz własnego projektu. Jesteśmy pewni, że czarne prysznice przez długi czas nie wyjdą z mody! Jeśli zdecydujesz się już na szybę prysznicową w czarnej ramie - zadbaj o spójność By całość wyglądała estetycznie warto dobrać pasujące lustro w czarnej ramie, szafkę z metalu w loftowym stylu, a także grzejnik w kolorze czarnym.

Czarna kabina prysznicowaCzarna kabina prysznicowa Fot. Instagram: @homebook

Więcej o: