Młynki do przypraw - wybieramy najlepsze modele na twój stół

29.05.2020 11:45
Młynki do przypraw to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni. Jeden na sól, drugi na pieprz - taki układ to klasyk. Ale same formy młynków nie muszą być klasyczne! Jakie wybrać, by były jednocześnie ozdobą wnętrza? Podpowiadamy!

Najlepsze młynki do przypraw

Młynki do przypraw to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Szczególnie upodobali je sobie ci, którzy lubią świeżo zmielone przyprawy. Pieprz i sól - to ich najczęściej używamy, przygotowując dania. Młynki do przypraw na pieprz i sól to nie to samo co pieprzniczka i solniczka. W tych pierwszych wsypujesz przyprawy w dużych ziarnach i mielisz je na bieżąco. Dlaczego są lepsze? Surowce zachowują wtedy mocniejszy aromat! Poza tym w przypadku soli - do młynka możesz wsypać nie tylko klasyczną sól, ale również inne jej odmiany - różową, czarną, czy czerwoną. Każda nadaje się do innego dania, na przykład czarna polecana jest do ryb, a czerwona do mięs. W młynku na przyprawy można też umieścić gałkę muszkatołową - przydaje się do sosu beszamelowego albo bolońskiego. 

Młynek do pieprzu i soli - jaki wybrać?

W ofercie są różne rodzaje młynków do pieprzu i soli. W wersji maxi mogą sięgać nawet kilkudziesięciu centymetrów, ale służą raczej restauratorom do "show" podczas serwowania dań klientom. W domowej kuchni lepiej sprawdzą się młynki o tradycyjnych proporcjach. Klasyczny młynek wykonany jest z drewna - będzie świetnie wyglądał nie tylko w kuchni rustykalnej czy skandynawskiej. W połączeniu z nowoczesnym, lakierowanym wystrojem stworzy świetny kontrast. Młynki szklane to hit ostatnich lat. Czy są dobre? Jeśli używasz ich przy gotowaniu, trzeba często myć obudowę - widać na niej każdy odcisk! Ale za to mają dużą przewagę - widać, ile jeszcze przyprawy zostało w środku.

Marki prześcigają się w oryginalnych formach młynków i kolorach. W twojej kuchni panuje kolorystyczna nuda? Dodaj jej odrobiny wigoru kolorowym młynkiem! Pamiętaj również, że młynek na przyprawy to świetny pomysł na prezent. Podaruj go przyjaciołom na parapetówkę albo pasjonatowi kuchni z okazji ważnego jubileuszu. Fanom gadżetów na pewno spodoba się młynek elektryczny. Poniżej znajdziesz więcej modeli młynków ręcznych i elektrycznych.