Orientalne dodatki do domu - sposób na wnętrze w egzotycznym klimacie?

Orientalne wnętrza inspirowane są kulturą Wschodu - szczególnie czerpiemy z dorobku Chin, Persji, Japonii, krajów arabakich, Indii, Maroka. Orientalne dodatki do domu to trend wnętrzarski, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Są nie tylko piękne i oryginalne, ale także praktyczne! Podpowiadamy, co warto kupić.

Orientalne akcesoria kuchenne

Jesteś miłośnikiem kuchni tajskiej, chińskiej lub indyjskiej? Pyszne sushi, sajgonki, kurczaka w cieście, curry i wiele innych smacznych, orientalnych potraw możesz przygotować sam w domu! Orientalność to także świetny motyw przewodni domówki, na której możesz zaskoczyć swoich gości pysznym jedzeniem i jego podaniem. W tym celu potrzebujesz akcesoriów kuchennych w orientalnym stylu, które możesz wykorzystać także na co dzień - niezależnie od tego, czy decydujesz się na niecodzienny, czy zwykły posiłek. Wybraliśmy m.in. eleganckie talerze do serwowania orientalnych potraw. 

Dodatki w orientalnym stylu - łapacz snów

Jednym z najpopularniejszych dodatków w stylu orientalnym są łapacze snów. Dla jednych są one tylko ozdobą, która dodaje wnętrzu niezwykłego, wschodniego klimatu, drudzy uważają, że jest on prawdziwą siecią snów, "tarczą", którą wieszają nad łóżkiem. Wiele plemion wierzy w to, że łapacz snów wyłapuje koszmary i złe myśli. Przyjemne sny przedostają się przez oczka sieci i trafiają do śpiącej osoby. Istnieje nawet legenda o kobiecie, której dziecko męczyły koszmary senne - aby się ich pozbyć, matka udała się do starej przędzarki i poprosiła o pomoc. Ta poleciła jej zrobienie sieci życia z gałązek wierzbowych i włókien bawełny. Dzięki tej sieci dziecko nigdy więcej nie miało już koszmarów. Obecnie łapacz snów jest popularnym dodatkiem w orientalnym stylu, nierzadko spotykanym w nowoczesnych domach. Nic dziwnego - to piękna ozdoba, która odnajdzie się w każdym stylu. W sklepach jest ogromny wybór łapaczy snów jeśli chodzi o rozmiary, kolory i materiały. 

Dodatki do domuDodatki do domu Fot. Shutterstock

Orientalne dodatki do domuOrientalne dodatki do domu Fot. Shutterstock

Orientalne ozdoby do domu

Tipi to materiałowy, indiański namiot. Możemy go spotkać w domach, w których mieszkają  dzieci, ponieważ tipi jest idealnym miejscem zabaw. Można też powiesić go na ścianie - to dobry sposób na wprowadzenie do domu egzotycznej kultury. Jakie orientalne ozdoby do domu warto mieć, by stworzyć niepowtarzalne wnętrze? Drzewko bonsai lub bambus to idealne pomysły na rozpoczęcie przygody z orientalizmem. Kolory, które dominują w orientalnych wnętrzach to czerwień i złoto. Motywy smoka i słonia także są w tu mile widziane. Niebanalnym, ciekawym i stylowym dodatkiem do domu jest także parawan w chińskim stylu i papierowe żyrandole przypominające lampiony. Takie dodatki znajdziesz m.in. w  sklepach TK Maxx.

Orientalne ozdobyOrientalne ozdoby Fot. TK Maxx

Orientalne dodatki do domuOrientalne dodatki do domu Fot. Shutterstock

Orientalne zasłony

Praktyczne zasłony zaciemniające okna, jak i te ozdobne, zawieszone na ścianach, to orientalny element, który nadaje wnętrzom klimat prawdziwego perskiego domu. Dobrym uzupełnieniem orientalnych zasłon jest także perski dywan. W takich wnętrzach można także powiesić łapacz snów, ozdoby z makramy, drewniane i bambusowe żyrandole. Pasują do tego złote dodatki, np. wazony. 

Orientalne dodatki do domuOrientalne dodatki do domu Fot. Shutterstock

Orientalne dodatki do domuOrientalne dodatki do domu Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.