Polska ceramika od 5 marek - warto ją mieć w swoim wnętrzu

Polska ceramika z niewielkich manufaktur zachwyca. Ma piękne formy i kolory, a często nieregularne kształty, które nadają jej niepowtarzalności. Przedstawiamy 5 marek, których produkty warto mieć w domu.

Polska ceramika to długotrwała praca twórcza artystów, której efektem są różnorodne produkty z gliny. To naczynia stołowe: kubki, filiżanki, misy, talerze, które powstają przy przy użyciu różnorodnych technik. Na końcu są wypalane i szkliwione, co wpływa na szczelność form. To świetne dzieła ceramicznej sztuki, które mają piękne wzory, kolory i formy.

Pat Pottery – wyjątkowe barwy ziemi i morza na talerzu 

Są tu również niepowtarzalne, nieco surowe formy kubków, pater, mis i miseczek czy zestawów do sushi. Przypominają wszelkie egzotyczne cuda natury – morskie muszle czy też różnorodne kamienie. To błękitne, granatowe, zielone, beżowe, brązowe, grafitowe formy polskiej ceramiki z niestandardowym wykończeniem krawędzi. 

Domi Ceramics – kolorowe naczynia na każdy stół

To rękodzieło przedstawia różnorodne barwy nieba, oceanu, ziemi, zielonej natury czy owoców. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W ofercie są kubki, miski i talerze o różnych rozmiarach. 

Ceramika Kasi Białek – kiedy na nią patrzysz, widzisz coś więcej

To ślady nieopisanej przyrody pochodzącej z tajemniczych zakątków świata, które przedstawiają talerze, kubki czy też filiżanki. To struktury, kolory, które są jak żywe tylko uformowane w odpowiednie kształty. Jest też mnóstwo naczyń w dużych rozmiarach, które idealnie sprawdzają się również w roli ozdób domu i ceramiki dekoracyjnej. 

NUC – stylowe kubki z geometrycznymi uszami

Szorstkie i gładkie formy gliniane z czarnymi kropkami szamotu pozwolą celebrować każdą chwilę z ulubioną kawą lub herbatą. Kubki marki NUC mają kolory bieli, kremu, rdzy czy niebieskości i posiadają uszy o wielu charakterystycznych kształtach geometrycznych: owalu, prostokąta, a nawet trójkąta. Dodatkowo ozdobione są również różnymi charakterystycznymi detalami. To wyjątkowe formy ceramiczne z charakterem. 

Hopies Ceramics – natura wylepiona na naczyniach z gliny

To świetna polska ceramika użytkowa z różnymi kolekcjami, która powstała z miłości do przyrody. W ofercie są ręcznie lepione gliniane kubki, talerze, tace, miski i wazony o rożnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Symbolizują powrót do natury. To nie tylko stylowa, ale też praktyczna, trwała i odporna na uszkodzenia ceramika. Można ją myć w zmywarce. 

Są też naczynia inspirowane Azją. To miseczki, talerze, tace o prostej, ale urokliwej formie. Zostały również wytoczone na kole i ulepione ręcznie z różnych mas. Mają piękny kontrast surowej czarnej gliny i pasek szkliwa na zewnętrznej stronie, przy górnym brzegu. Także jasne kolory z szamotem – specjalnym dodatkiem, który charakteryzuje się dużą odpornością na szybkie zmiany temperatury. Naczynia zostały wypalone w wysokiej temperaturze. 

 

Więcej o:
Copyright © Agora SA