Czysta przestrzeń w łazience - jak ją urządzić? Rozwiązania, które odmienią wnętrze

Czysta przestrzeń w łazience to aktualny trend, jeśli chodzi o urządzanie tego pomieszczenia. I w tym wypadku sprawdza się powiedzenie "im mniej, tym lepiej". Brak zbędnych przedmiotów ułatwia również utrzymanie porządku w łazience. Jest to o tyle ważne, że w czystej przestrzeni jesteśmy w stanie lepiej się zrelaksować. Co zrobić, aby urządzić łazienkę jak należy? Podpowiadamy!

Czysta przestrzeń w łazience - podtynkowe stelaże

Chcesz, by pomieszczenie było schludne? Czysta przestrzeń w łazience to podstawa i nie chodzi w tym wypadku tylko o porządek. Minimalistyczną łazienkę cechuje przede wszystkim pozostawienie na widoku jedynie niezbędnych elementów wyposażenia wnętrza. Nikt przecież nie chce patrzeć na wystające rury i elementy armatury, które w dzisiejszych czasach można sprytnie schować. Stawiając na wygląd oraz funkcjonalność, coraz więcej osób decyduje się na wybór stelaży podtynkowych. Nic dziwnego! Dzięki nim cała instalacja jest ukryta w ścianie, a widoczna pozostaje jedynie ceramika oraz przycisk spłukujący. W miejscu stelaża podtynkowego często układane są ozdobne płytki, które dodatkowo zdobią wnętrze i czynią je ciekawszym. Takie rozwiązanie zapewnia m.in. większą przestronność oraz estetykę pomieszczenia. Łazienkę można też udekorować stylowymi plakatami. 

Co więcej, brak trudno dostępnych miejsc ułatwia utrzymanie w porządku samej ceramiki oraz podłogi wokół niej. Innowacyjny system spłukiwania ułatwia kontrolowanie zużycia wody. Jeśli więc zastanawiasz się, czy czysta przestrzeń w łazience jest możliwa, zacznij od takiego rozwiązania! 

Czysta przestrzeń w łazience - kabiny prysznicowe zamiast wanny

Zastanawiasz się, jakie rozwiązania wprowadzić w małym pomieszczeniu, aby czysta przestrzeń w łazience była zachowana? Pamiętaj, że optyczne powiększenie łazienki zapewnia nic innego, jak prostota aranżacji. Dlatego coraz większą popularność zyskują otwarte kabiny prysznicowe typu walk-in. Zapomnij o wannach, które zabiorą ci większość przestrzeni. W ofercie znanych marek, takich jak chociażby Cersanit, znajdziesz świetne kabiny, których szyby to jedynie 8 mm hartowanego szkła o wysokości 200 cm. W zależności od twoich preferencji, można je montować zarówno z brodzikiem, jak i z odpływem linowym (takie rozwiązanie zaoszczędzi jeszcze więcej miejsca, a łazienka optycznie się powiększy).

Czysta przestrzeń w łazienceCzysta przestrzeń w łazience Shutterstock

Co więcej, kabina prysznicowa jest zabezpieczona specjalną powłoką CleanPro, która zapobiega osadzaniu się kamienia oraz zanieczyszczeń na tafli szkła, co znacznie wpływa na utrzymanie czystości, a to głównie ci chodzi! Brak dodatkowych elementów oraz niedostępnych zakamarków ułatwia użytkowanie oraz sprzątanie łazienki. Kabiny prysznicowe walk-in to nie tylko funkcjonalność, lecz również ponadczasowy styl. Aby design odpowiadał bieżącym trendom, kabiny są dostępne w najmodniejszych kolorach – wybór należy do ciebie!

Czysta przestrzeń w łazience - miejsce na przechowywanie

Jeden ręcznik rzucony na podłogę wystarczy, żeby w łazience zrobił się bałagan. Niestety, taki jest urok małych pomieszczeń, ale na szczęście da się temu zapobiec. Jeśli czysta przestrzeń w łazience to dla ciebie priorytet, przy projektowaniu wnętrza powinnaś zwrócić uwagę na to, aby półki, wieszaki i szafki umożliwiały odkładanie na miejsce wszystkich przedmiotów, których używasz. Dobrym rozwiązaniem są drabinkowe grzejniki łazienkowe o kształcie przystosowanym do wieszania ręczników. W zimie mają one dodatkową zaletę - pozwalają szybko wysuszyć mokry ręcznik.

Pamiętaj, że w niewielkich pomieszczeniach bardzo ważną rolę odgrywają lustra. Ustawione w odpowiednich miejscach mogą dodawać głębi i przestrzeni. Dwa duże lustra ustawione naprzeciw siebie zdecydowanie powiększą optycznie łazienkę. Nie mniej istotne jest również właściwe oświetlenie. Zadbaj o to, by twoja łazienka była oświetlona światłem dziennym. Jeśli nie ma w niej okna, dobrym rozwiązaniem jest na przykład wstawienie w ścianę "okna" z luksferów wychodzącego na inne dobrze oświetlone pomieszczenie. Jeśli nie możesz zastosować takiego rozwiązania, bardzo ważne jest, aby przynajmniej jedno ze źródeł światła miało barwę zbliżoną do światła dziennego. Jak widzisz, czysta przestrzeń w łazience nie jest taka trudna do realizacji!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.