Przydatne urządzenia do sprzątania: te sprzęty zdecydowanie ułatwią dbanie o porządek

NS
09.06.2020 18:31
Przydatne urządzenia do sprzątania, takie jak odkurzacze czy roboty sprawiają, że porządki w mieszkaniu z przykrego obowiązku stają się niemalże przyjemnością. Ich innowacyjne rozwiązania pomagają uporać się z kurzem czy zabrudzeniami na podłodze szybko i bez wysiłku. Srawdź, na które urządzenie do sprzątania mieszkania zwrócić uwagę!

Przydatne urządzenia do sprzątania - odkurzacz pionowy

Odkurzacz pionowy to na tyle zgrabne urządzenie do sprzątania mieszania, że zawsze możesz je mieć pod ręką. Pomoże na bieżąco pozbywać się kurzu i paprochów pojawiających się na podłodze. Postaw na model bezprzewodowy z akumulatorem i bazą do ładowania zainstalowaną np. w szafie - w miejscu, gdzie go przechowujesz. Kupując taki odkurzacz koniecznie powinnaś zwrócić uwagę na to, jaką powierzchnię jest w stanie odkurzyć i jak długo może działać na jednym ładowaniu. Następnie warto się przyjrzeć konstrukcji odkurzacza, która ma wpływ na to, jakie powierzchnie będziesz mogła dzięki niemu posprzątać. Większość modeli pozwala odkurzać dywany, oraz podłogi twarde, takie jak panele, płytki czy parkiet. Natomiast zwrotność urządzenia do 180° zapewnia płynne manewrowanie odkurzaczem, a przesuwany mechanizm pozwala na efektywne i ergonomiczne sprzątanie.

Przydatne urządzenia do sprzątania - roboty

Robot sprzątający to urządzenie do sprzątania mieszkania dla tych osób, które nie lubią odkurzać lub mają na tyle dużą powierzchnię mieszkania czy domu, że sprzątanie jest bardzo czasochłonne i męczące. Odkurzacze automatyczne pozwalają niemalże zapomnieć o tym obowiązku. Robot tak naprawdę sprząta sam, nie trzeba kontrolować jego pracy, wystarczy ustawić program sprzątania, co można zrobić nawet przez aplikacje w smartfonie. Niektóre z dostępnych na rynku modeli skanują przestrzeń mieszkania w trzech wymiarach i planują swoją trasę odkurzania tak, aby swobodnie pokonywać przeszkody lub je omijać. Ponadto urządzenie potrafi rozpoznać powierzchnię i dostosowuje do niej tryb pracy, aby idealnie posprzątać zarówno podłogi twarde, jak i dywany czy wykładziny. Decydując się na zakup odkurzacza automatycznego zwróć uwagę na jego kształt i układ szczotek – od tego zależy, czy dotrze do trudno dostępnych miejsc i odkurzy wszystkie kąty. Dzięki idealnym kształtom robot gwarantuje efektywne odkurzanie nawet w trudno dostępnych zakamarkach.

Przydatne urządzenia do sprzątania - mop parowy

Pamiętaj, że sprzątanie to nie tylko wycieranie kurzu czy mycie zabrudzonych powierzchni. Zachowanie czystości to również dezynfekcja. Kolonie roztoczy żyjące w materacach i kanapach mogą uczulać. Niestety, nie wszystkie dostępne środki chemiczne są wystarczająco dobre w usuwaniu wirusów, bakterii, roztoczy i pleśni. Aby się ich pozbyć, należy zastosować wysoką temperaturę, którą osiągniesz dzięki myjce parowej, czy też parownicy. Takie urządzenie do sprzątania mieszkania nie potrzebuje detergentów – wystarczy zwykła woda. Mop lub parownica doprowadza wodę do wrzenia i pod ciśnieniem wydostaje parę na zewnątrz. Czyszczenie myjką parową przypomina odkurzanie - po prostu przesuwasz ją po danej powierzchni. Producenci dołączają końcówki oraz ściereczki przeznaczone do różnych faktur. Pamiętaj, aby zawsze po zakończonym użytkowaniu usunąć resztki wody i świeżą wlewać dopiero, gdy ponownie sięgasz po urządzenie. Parownica pomaga nie tylko w usuwaniu alergenów, ale upora się również z zapachami, zaschniętym brudem lub plamami na kanapie. Pokona także powracającą pleśń w łazience!

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • sylwia.domaszewska

  Oceniono 1 raz 1

  Roomba i Braava to niezastąpione urządzenia do sprzątania podłóg na sucho i na mokro. Wystarczy ustalić w apce harmonogram sprzątania, można wyjść na cały dzień z domu a wraca się do czystego i pachnącego mieszkania.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 1 raz -1

  Taaa... to hit.
  W Końskowoli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX