Łóżko piętrowe dla dzieci: Mebel o wielu funkcjach i w różnych stylach

Współczesne łóżko piętrowe dla dzieci to ciekawy mebel, który odnajdzie się w różnych aranżacjach. Ma wiele wariantów stylistycznych, jak również funkcjonalnych, można więc dostosować je do potrzeb najmłodszych.

Stylowe łóżko piętrowe domek o niebanalnym kształcie - model TimberStylowe łóżko piętrowe domek o niebanalnym kształcie - model Timber Fot. meble-aldo.pl

Łóżko piętrowe dla dzieci to świetne rozwiązanie do niewielkiego pokoju, ale nie tylko. Współcześnie zyskało nowe funkcje oraz piękny, różnorodny design. Może być nie tylko miejscem do spania, ale również do kreatywnej zabawy i odrabiania lekcji. Przedstawiamy najciekawsze modele łóżek piętrowych dla dzieci.

Łóżko piętrowe dla dzieci z miejscem do zabawy

Pomoże sprytnie zaaranżować pokój. W takim łóżku piętrowym dla dzieci miejsce do spania znajduje się na górze. Pod nim pozostaje wolna przestrzeń, którą można dowolnie zagospodarować. Fajnie wygląda stylowe siedzisko z poduchami czy też stolik z krzesełkami. W takiej wersji stworzysz dziecku miejsce do kreatywnych prac lub czytania ulubionych książek. 

Dolną część łóżka piętrowego można również ozdobić stylowymi firanami lub zasłonkami. To dobry sposób na ukrycie rozmaitych koszy z zabawkami lub innych elementów wyposażenia, których nie chcemy eksponować w pokoju.

Łóżko piętrowe dla dzieci z funkcją biurka

To mebel 2 w 1, który pozwala stworzyć na tym samym kawałku podłogi i miejsce do nauki, i część wypoczynkową. Marki mają wiele ciekawych propozycji mebli, które wykonane są z płyty MDF, stali, drewna czy sklejki. Takie rozwiązanie jest dobre również dla rodzeństwa. 

Łóżko piętrowe dla dzieci z podwójnym miejscem do spania

Świetne rozwiązanie dla rodzeństwa, które dzieli ze sobą niewielki pokój – jedno z nich śpi na dole, a drugie na górze. Takie łóżko można kupić również w wersji z zabudową, ze schowkami na różne drobiazgi i tekstylia. Pięknie i stylowo prezentuje się łóżko piętrowe dla dzieci w kolorze bieli i naturalnego drewna. Dla najmłodszych świetne będą również inne barwy: przygaszony róż, granat czy też zieleń

Miejsca do spania na łóżku piętrowym dla dzieci nie muszą mieć tej samej długości. Pozwoli to jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń w pokoju. Obok łóżka na dole świetnie zaprezentuje się stylowy hamak. 

Łóżko piętrowe dla dzieci w kształcie domku 

To mebel, który najbardziej lubią małe dzieci. Przy odrobinie kreatywności takie łóżko piętrowe może stać nie tylko domkiem, ale np. piękną komnatą małej księżniczki lub szałasem dla chłopca. 

Łóżka piętrowe można ustawić w różnych konfiguracjach, nawet w formie narożnej. W takiej odsłonie bardzo dobrze sprawdzą się na poddaszu oraz w niewielkich pokojach dziecięcych. 

Więcej o: