Plakaty z naturą, zwierzakami i abstrakcjami - ozdobią każde wnętrze

Plakat z naturą, zwierzakami czy abstrakcjami? Zobacz, co warto mieć na ścianie salonu, sypialni i pokoju dziecka. Przedstwiamy trochę ciekawych inspiracji i podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze tego rodzaju sztuki.

Plakat z motywem abstrakcyjnym.Plakat z motywem abstrakcyjnym. Fot. Shutterstock

Plakat to nie tylko świetna dekoracja ściany, ale jedna z ważnych dziedzin sztuki XX wieku. Potrafi świetnie łączyć przeciwieństwa, metaforę i prostotę czy też pozornie niepasujące do siebie elementy. Do dekoracji mieszkania możemy wykorzystywać plakaty filmowe, minimalistyczne, z motywami geometrycznymi, bajecznie kolorowe, czarno-białe, z motywującymi maksymami i inspirującymi sloganami, z roślinami czy zwierzętami. Plakaty można oprawić w ramy, dowolnie komponować z innymi grafikami i tworzyć autorskie aranżacje ścienne. Odpowiednio dobrany plakat potrafi świetnie podkręcić styl wnętrza. Co wypada dziś mieć na ścianie? Podpowiadamy. 

Plakaty do salonu i sypialni

Plakat zawieszony w salonie lub sypialni powinien być dobrany do aranżacji nie tylko pod kątem koloru, ale przede wszystkim zainteresowań mieszkańców. Najlepiej, by poruszał emocje, miał wyrafinowaną formę, świetny styl i podobał się właścicielom, ponieważ plakat ma być częścią aranżacji, detalem, który podkręci jej charakter i powie coś więcej o domownikach. Potrafi wnieść sporo koloru, wyeksponować przygaszone barwy czy dobrze namieszać w salonie. Dlatego przed wyborem konkretnego plakatu warto przemyśleć jego miejsce, styl, jak też kolor. W każdym pomieszczeniu świetnie sprawdzają się formy, które są nośnikiem treści lub przedstawiają ciekawe motywy. 

Plakat w ramce 'Minimalistic', z cytatem 'We are the same inside'.Plakat w ramce 'Minimalistic', z cytatem 'We are the same inside'. Fot. Empikfoto

W minimalistycznych wnętrzach, w których dominują stonowane barwy, czasem warto pokusić się o kolor i odważne wzory na plakacie – dla kontrastu i podkręcenia stylu mieszkania. Świetnie sprawdzają się prace młodych twórców sztuki graficznej. Wiele świetnych plakatów oferują polscy artyści. Warto też szukać reprodukcji w specjalistycznych sklepach lub na stronach internetowych. 

Czasem warto pokusić się o kilka wesołych plakatów lub o stworzenie swojego własnego szablonu. Taką możliwość oferuje na przykład Empikfoto.pl. Dlatego daj się ponieść wyobraźni i swobodnie komponuj swoje grafiki, fotografie, tekst, by stworzyć plakat inny niż wszystkie! Taki zawsze będzie miał swoją wartość. 

Plakat w ramce 'Król Tatuś Pierwszy'.Plakat w ramce 'Król Tatuś Pierwszy'. Fot. Empikfoto

Plakat z naturą i zwierzakami

Plakat botaniczny z modnym wzorem paproci.Plakat botaniczny z modnym wzorem paproci. Fot. Shutterstock

To doskonała propozycja dla miłośników przyrody. Plakaty z naturą i zwierzakami to też jeden z największych hitów dekoracyjnych tego roku. Często mają minimalistyczne formy, wprowadzają sporo świeżości i "ekomiłości" do domu.

Plakaty z naturą.Plakaty z naturą. Fot. Empikfoto

Plakaty z naturą mogą przedstawiać różnorodne liście, rośliny, zieleń, ale również mogą przedstawiać zwierzęta na tle lasu czy parku, morze lub góry. 

Plakaty do pokoju dziecka

Takich dzieł sztuki jest chyba najwięcej w ofercie różnych marek. Można wybierać spośród rozmaitych grafik, wzorów, kolorów. Ich ceny są również przystępne. To świetny sposób na dekorację pokoju dziecięcego, rozbudzenie zainteresowań, jak również rozwoju kreatywności i wyobraźni malucha.

Przedstawiamy wzory zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki.

plakatplakat fot. empikfoto

Więcej o:
Copyright © Agora SA