Łazienka w orientalnym stylu to nie tylko misz-masz wzorów i kolorów

Od przepychu do minimalizmu z nutą egzotyki - tak różnorodną aranżację może mieć łazienka w orientalnym stylu. Dlatego jeśli pragniesz odrobiny klimatu Dalekiego Wschodu i wiesz, co cię kręci w domowym SPA, to zapraszamy w naszą podróż po oryginalnych wnętrzach kąpielowych.

Wnętrza w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu są bardzo różnorodne – pełne kolorów i wzorów, ale także prostych form z egzotyczną nutą. Jest tu również sporo naturalnego kamienia, solidnego drewna czy stylowych błyskotek. Wszystkim, którzy pragną oryginalnie zaprojektowanego domowego SPA przedstawiamy najlepsze aranżacje i pomysły na niebanalną łazienkę. 

Łazienki w stylu orientalnym wyróżniają wzorzyste kafelki 

Piękne i niewielkie płytki w nasyconych kolorach rodem z Indii, geometryczne wzory marokańskie, a może stonowane barwy i kształty japońskiej estetyki? Wybierz te, które są najlepsze dla ciebie, a dopiero potem przejdź do kolejnego kroku aranżacyjnego. 

Producenci oferują wiele ciekawych wzorów płytek ściennych i podłogowych, które nawiązują do Orientu. Proponujemy łazienkę bez szaleństw wzorniczych. Najlepiej wyglądają aranżacje, w których kolorowe kafelki są jedynie dodatkiem. 

Łazienka w orientalnym stylu pełna barw i wzorów.Łazienka w orientalnym stylu pełna barw i wzorów. Fot. Pin Living Room Decor

Styl arabski to nie tylko ornamentyka

To kamień i egzotyczne drewno odporne na wysoką wilgotność (teak, mango, sheesham). Należą one do podstawowych materiałów wykończeniowych łazienki w stylu orientalnym. Dekorują je stylowe i nieco masywne komody z lekkimi rzeźbieniami oraz marmurowe umywalki. Z naturalnych materiałów są również wykonane wanny, prysznicowe podesty i dodatki. Natomiast aranżacjom w stylu japońskim i chińskim najczęściej towarzyszy bambus oraz przeróżne odcienie brązowych i beżowych płytek.

Łazienka pachnąca Orientem

Pachnące dodatki w stylu orientalnym są podstawą aranżacji, ponieważ łazienka w kulturze Orientu to nie tylko funkcjonalne pomieszczenie sanitarne. To przestrzeń relaksu, w której często poprawiamy sobie nastrój, a to można osiągnąć m.in. z pomocą zapachowych kadzidełek i potpourri.

Kolory Orientu

To ciepłe, ale wyraziste barwy (zieleń, niebieskość, czerwień i żółć), które wprowadzają mnóstwo przytulności i radości do łazienki w orientalnym stylu. Często zestawiane są z jasnymi beżami.

Ciekawe są też aranżacje z wykorzystaniem betonu i kolorów ziemi (beżu, brązu, ceglastego). W towarzystwie zdobionych lamp, koszy, pudełek wyglądają niebanalnie. Blasku najczęściej dodają im kolory złota, miedzi i mosiądzu. 

Ascetyczny styl japońskiej łazienki lubi okrągłe dodatki. Lustro, baterie, ceramika łazienkowa, lampy, stołki potrafią stworzyć z minimalistycznym wykończeniem bardzo ciekawe zestawienia. 

Wskazówki są ważne, ale warto kierować się również własnymi upodobaniami. Tylko wtedy projekt ma szansę na największe powodzenie u właścicieli mieszkania.

Ascetyczna łazienka w stylu orientalnym.Ascetyczna łazienka w stylu orientalnym. Fot. Pinterest Milkdecoration.com

Więcej o:
Copyright © Agora SA