Tak będzie wyglądało nowe życie na Marsie

Przeprowadzka na Marsa? Brzmi abstrakcyjnie, prawda? Okazuje się jednak, że za kilkanaście lat być może to właśnie tam będziemy kupować mieszkania i budować domy. Kolejne agencje kosmiczne prześcigają się w przygotowaniu ofert na turystyczne losy w kosmos. Wyścig trwa. Możliwość zamieszkania na innej planecie niedługo może stać się osiągalną perspektywą. Jak zatem będzie wyglądało marsjańskie życie? Zobaczcie!

Design przyszłości.Design przyszłości. Fot. Shutterstock

Apartamenty na Czerwonej Planecie

Trudno dziś jednoznacznie stwierdzić, jak mogłyby wyglądać marsjańskie apartamenty, ale od czego jest wyobraźnia? Pomysły architektów zafascynowanych ideą życia na Marsie krążą wokół kilku tematów.

Uprawy hydroponiczne

Uprawy warzyw i roślin jadalnych w doniczkach już dziś cieszą się dużą popularnością. To znakomity sposób na to, by mieszkańcy bloków i ciasnych miejskich kawalerek mieli dostęp do zdrowych i pysznych warzyw bez konieczności uprawy ogrodu. Pomidory, ogórki, sałata, papryka, zioła – uprawy hydroponiczne dają szerokie możliwości i z pewnością będą doskonałym sposobem na pozyskanie żywności na Marsie.

Wewnętrzne ogrody

Dom przyszłości.Dom przyszłości. Fot. Shutterstock

Czy na Marsie uda się w przyszłości wyhodować ogród albo posadzić las? Tego jeszcze nie wiemy, dlatego póki co projektanci proponują zadaszone obiekty wypełnione zielenią. Takie wewnętrzne ogrody miałyby być alternatywą dla lasów i parków. Z wygodnymi alejkami, ogrodowymi meblami, z wyjątkowymi okazami roślin, a może też zwierząt? Wszystko jest możliwe!

Przestrzenie rekreacyjne

Relaks i sport na Marsie? Architekci już teraz zastanawiają się, jak mogłyby wyglądać nowoczesne obiekty rekreacyjne na Czerwonej Planecie. Jedno jest pewne – prawdziwym wyzwaniem będzie zaprojektowanie miejsc, które będą mogły spełniać kilka funkcji. W ciągu dnia spa lub sala gimnastyczna, wieczorem boisko do siatkówki? Dlaczego nie?

Sklepy i galerie handlowe

Miejska architektura przyszłości.Miejska architektura przyszłości. Fot. Shutterstock

Dziś praktycznie każdy korzysta z wygodnej formy kupowania w sklepach internetowych. Czy znane marki będą dostarczały swój asortyment również na Marsa? To całkiem możliwe. Nie zapominaj jednak o zakupach stacjonarnych. Architekci już przygotowują nowoczesne projekty galerii handlowych, których wyjątkowa stylistyka już na pierwszy rzut oka jest „z innej planety”. Czemu więc nie z Marsa?

Futurystyczne meble

Styl futurystyczny jako kierunek wnętrzarski zaczął rozkwitać już na początku XX wieku. Wnętrza high-tech zorganizowane były zawsze na dużych przestrzeniach i wykorzystywały podstawowe kolory, przede wszystkim biel oraz czerń. Futurystyczne meble do dziś przyciągają uwagę geometrycznymi kształtami wpisanymi w okrąg, sześcian, romb, czy walec. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały najwyższej jakości: drewno, szkło, stal, tworzywa sztuczne. Nowoczesne meble są wygodne i efektowne. Choć zajmują sporo miejsca, to zdecydowanie nie da się przejść obok nich obojętnie. Bez wątpienia rewelacyjnie wkomponowałyby się w każdy marsjański apartament.

Marzenia człowieka o podboju kosmosu zaczęły się spełniać już jakiś czas temu. Czy w ciągu najbliższych dekad przyjdzie czas na podbój Marsa? To całkiem możliwe!

Loty międzyplanetarne niedługo mogą stać się rzeczywistością – a przecież do tej pory oglądaliśmy je wyłącznie na srebrnym ekranie. Wchodzimy w erę turystyki kosmicznej i niewykluczone, że już w najbliższych latach powstanie konkretny plan urządzenia się ludzkości na Czerwonej Planecie. Wtedy będziesz mógł śmiało myśleć o projektowaniu swojego pierwszego marsjańskiego apartamentu. Przyznaj, że to bardzo kusząca perspektywa.

Test przygotowany we współpracy ze specjalistą Abra meble.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.