Pokój dla gracza, czyli jak urządzić gamingową jaskinię

Pokój gamingowy to marzenie każdego gracza. Co jednak powinno się w nim znaleźć i jakie warunki pokój powinien spełniać, by dobrze czuł się w nim statystyczny gracz? Ten tekst przybliży wam wszystko, co powinniście wiedzieć o gamingowej jaskini.

Pokój pokojowi nierówny

Zanim zaczniemy kupować meble i malować ściany, wpierw zmierzmy pokój i przejdźmy się po nim, by zobaczyć, gdzie znajdują się wszystkie ciemne kąty oraz gdzie pada najmniej światła słonecznego. Dlaczego? Ponieważ nadmiar słonecznego światła, odbijającego się od ekranu monitora lub telewizora znacznie utrudnia czerpanie przyjemności z grania. Znajdźmy na ekran takie miejsce, by światło słoneczne nie padało na niego bezpośrednio, jak również nie świeciło w oczy osobie, która gra.

Pokój graczaPokój gracza Fot. Shutterstock

Meble potrzebne każdemu graczowi

W pokoju gamingowym nie może zabraknąć odpowiednich mebli. Skierowane na granie na PC osoby będą koniecznie potrzebować biurka i krzesła. Trzeba w końcu mieć gdzie rozłożyć cały sprzęt oraz jak przed nim usiąść, by spędzać przyjemnie i komfortowo czas na całonocnych sesjach MOBA lub FPS. Zbyt niskie lub wysokie biurko może męczyć kręgosłup, natomiast zbyt mały i cienki blat może nie pozwolić na ułożenie potrzebnego sprzętu. Wybierając biurko nie kierujmy się tylko jego wyglądem i ceną, ale przede wszystkim tym, jak bardzo użyteczne będzie ono dla gracza w jego pokoju. Co zaś tyczy się gamingowego krzesła – warto w nie zainwestować, jeśli oczekujemy od pokoju dla gracza komfortowej, wielogodzinnej rozrywki bez szkody dla naszej postawy i kręgosłupa.

Pokój graczaPokój gracza Fot. Shutterstock

Konsolowcy będą potrzebować nieco innego asortymentu mebli. Kanapa będzie doskonałym miejscem do grania, zwłaszcza, jeśli będzie wyposażona w podłokietniki i zagłówki, dzięki którym gracze nie będą musieli za bardzo opuszczać barków podczas trzymania pada. Szafka RTV to kolejny potrzebny mebel – na niej to bowiem gracz postawi zarówno monitor lub telewizor, jak również swoją konsolę. Warto pamiętać, aby postawiona na szafce konsola miała wokół siebie tyle miejsca, aby łatwo mogła odprowadzać ciepło.

Zarówno użytkownik konsoli, jak i gracz PC-towy docenią, jeśli w pokoju będzie znajdowała się dostateczna ilość półek. Na nich to bowiem gracz będzie układał swoją kolekcję wydań pudełkowych, jak również gadżety lub figurki z gier – każdy lubi przecież pochwalić się posiadanymi przez siebie rzeczami w estetyczny i budzący zachwyt sposób, czyż nie?

Wszelkie meble, potrzebne do urządzenia pokoju gracza, można odnaleźć w Merkury Market. Asortyment zadowoli nawet najbardziej wybrednych graczy, dlatego warto skierować tam swoje kroki przy urządzaniu gamingowej jaskini.

Pokój graczaPokój gracza Fot. Merkury Market

Sprzęt sercem wszystkiego

Oprócz mebli przyda się oczywiście sprzęt – dla graczy PC jednostka centralna, monitor oraz akcesoria (mysz, klawiatura, słuchawki), natomiast dla gracza konsolowego oczywiście konsola oraz ekran (monitor lub telewizor), a także nieodłączny dla konsoli pad. Warto zainwestować w głośniki, aby przyjemność z grania była jak największa.

Pokój graczaPokój gracza Fot. Shutterstock

Dodatki dla każdego

Diabeł tkwi w szczegółach, warto więc pomyśleć, jak urządzić pokój gracza dopięty na ostatni guzik. Dokupmy gadżety – figurki, kubki, plakaty. Każdy gracz ma własne preferencje, ulubione gry i postaci, nie zapomnijmy więc, czy woli Ashe z League of Legends, czy jednak preferuje Geralta z Wiedźmina, gdyż od tego zależy, czy będzie komfortowo i dumnie czuł się w swojej własnej jaskini.

Meble, ich ułożenie oraz sprzęt i gadżety to przepis na sukces w pokoju gracza. Aby dobra zabawa trwała długo i w przyjemnej atmosferze, zainwestujmy w dobrej jakości sprzęt i meble oraz nie zapomnijmy, że granie to hobby i zabawa dla każdego z nas.

Pokój graczaPokój gracza Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Agora SA