Przyjęcie w ogrodzie - jak urządzić przestrzeń?

Przyjęcie w ogrodzie to niemal kwintesencja wakacji i odpoczynku. Niekiedy mamy jednak pewien problem z odpowiednią aranżacją przestrzeni. O czym warto pamiętać?

Przyjęcie w ogrodzie - wyeksponuj jego naturalne zalety

Przyjęcie w ogrodzie trzeba planować z tą myślą, że on sam jest dość piękny i ciekawy, co bezwzględnie trzeba wykorzystać. Owszem, podstawową w tej sytuacji będą wygodne meble ogrodowe. Stół zawsze można ustawić pod pięknie wyeksponowanym drzewem, obok rabatki kwiatów ogrodowych lub wśród rozstawionych w donicach ozdobnych krzewów. warto jednak zadbać o to, aby stół i krzesła wokół niego znajdowały się na przyjaznej dla długiego biesiadowania powierzchni. Może być to drewniana podłoga, wysypany kamień lub jakikolwiek inny rodzaj stabilnej powierzchni. Raczej należy zrezygnować z robienia przyjęcia bezpośrednio na trawie - nie będzie to wygodne, jednocześnie zieleń ulegnie zdeptaniu.

Przyjęcie w ogrodzie - odpowiednie meble ogrodowe, zadaszenie i ozdoby

Przyjęcie w ogrodzie będzie miało większą szansę na pełne powodzenie wtedy, gdy omawiany już stół będzie miał opcję rozłożenia po to, aby w razie potrzeby pomieścić większą liczbę gości. Krzesła wokół niego także powinny być wygodne po to, żeby czas w ogrodzie umilał pobyt, nie zaś dodatkowo męczył. Oczywiście dobrze jeśli na stole postawimy dodatkowe ozdoby - choćby żywe kwiaty. 

Nawet przy najlepszej pogodzie bezpieczną opcją będzie zapewnienie jakiegoś rodzaju zadaszenia - chociażby w postaci szybkiego w montażu przestronnego parasola ogrodowego lub żagla. Niewielki deszcz nie będzie wówczas w stanie zniwczyć naszych imprezowych planów.

Wieczorne przyjęcie w ogrodzie będzie jeszcze piękniejsze wtedy, gdy aranżując przestrzeń użyjemy oświetlenia solarnego o przyjaznym dla oka nieprzesadnie ostrym świetle. Piękne drzewo obwieszone solarnymi lampionami w różnych kolorach, pod nim stół, wokół biesiadnicy - wcale nie jest to trudne do wyczarowania. Dodatkowo takie lampiony można kupić za stosunkowo nieduże pieniądze w markecie lub przez Internet.  

Przyjęcie w ogrodziePrzyjęcie w ogrodzie Fot. Shutterstock

Komary, czyli naturalni wrogowie dobrej zabawy

Przyjęcie w ogrodzie może być zniweczone przez bardzo małe, ale uprzykrzające nocny pobyt na zewnątrz zwierzęta jakimi są komary. Jak sobie z nimi radzić? Oczywiście sposobem może być spryskanie się przez wszystkich uczestników przyjęcia odpowiednim środkiem, ale to tylko jedna z opcji. Na rynku można zakupić gotowe kadzidełka odstraszające te owady lub posłużyć się ‘’babcinym’’ sposobem polegającym na pozostawieniu w ogniooodpornym naczyniu tlącej się kory wierzbowej. Na rynku mamy też liczne odstraszacze elektroniczne.

Przyjęcie w ogrodziePrzyjęcie w ogrodzie Fot. Shutterstock

Przyjęcie w ogrodzie - miejsce dla dzieci

Przyjęcie w ogrodzie powinno być świętem dla wszystkich członków rodziny i przyjaciół domu - warto więc zapewnić atrakcje również dla najmłodszych. Dzieci nie muszą przecież siedzieć cały czas przy stole z dorosłymi. Warto wydzielić im pobliski kąt ogrodu tak, aby mogły bawić się same dając upust swojej energii, ale jednocześnie aby cały czas pozostawały pod okiem rodziców. Można też ustawić niewielki stoliczek z równie miniaturowymi krzesłami specjalnie dla nich i zaopatrzyć go w ciasteczka i owoce. Oczywiście kwestia zastawy musi być odpowiednio dobrana do wieku pociech - nie damy im przecież rzeczy, które mogłyby po rozbiciu wyrządzić im krzywdę. Dobrym pomysłem będzie za to urządzenie dla dzieci prowizorycznego namiotu z koca lub danie im jakiejś innej sposobności do zabawy według własnych upodobań.

Przyjęcie w ogrodziePrzyjęcie w ogrodzie Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.