Jak urządzić pokój dla nastolatka? Nowoczesne i funkcjonalne aranżacje

Jak urządzić pokój dla nastolatka? To nie lada wyzwanie! Warto myśleć o przyszłości, w końcu w swoim pokoju dziecko spędzi jeszcze kilka lat - nie może być więc imfantylny, ale zaaranżowany z myślą o przyszłości - tak by za dwa lata nie było potrzeby robienia kolejnego remontu. Mamy dla was sporo inspiracji, jak urządzić pokój nastolatka, by czuł się w nim dobrze.

Pomysł na pokój nastolatków

Własny pokój to dla nastolatków wielka sprawa - czują się i chcą być traktowani, jak dorośli. Potrzebują prywatności i bezpieczeństwa. Miejsca, w którym będą mogli się zamknąć, by odpocząć, odrobić lekcje, ale także, by spotkać się z przyjaciółmi. Jak stworzyć funkcjonalne i stylowe wnętrze na całe lata? Podpowiadamy!

Pokój nastolatkaPokój nastolatka Fot. Shutterstock

Pokój dziewczyny

Dziewczynki dojrzewają szybciej niż chłopcy - warto wziąć to pod uwagę podczas aranżacji pokoju. To, że twoja jedenastolatka uwielbia bajki Disneya nie oznacza, że chce mieć pokój w stylu lalki Barbie lub księżniczki. Każda nastolatka chce być traktowana, jak dorosła. Wchodząc w wiek dojrzewania zaczyna interesować się urodą i dbać o siebie, potrzebuje miejsca, w którym odrobi lekcje, poczyta książkę, ale także zorganizuje piżama party z przyjaciółkami. Jak pomalować pokój nastolatki? Wybierz kolory, które będą podobały się jej także za kilka lat, najlepiej coś klasycznego i ponadczasowego, a zarazem kobiecego np. pudrowy róż, błękit, żółty lub fioletowy. Aby kolory nie były zbyt przytłaczające warto pomalować jedną ścianę w kolorze pudrowego różu, a pozostałe w kolorze białym. Dzięki temu zachować odpowiedni balans, a pokój będzie elegancki. Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju nastolatki. Dziewczyny wchodząc w wiek dojrzewania same zaczynają kompletować swoją garderobę - szafa, która pomieści ubrania, buty i dodatki to element obowiązkowy. Wygodne łóżko to także must have, najlepiej wybierać łóżko jak dla dorosłej osoby, ponieważ dzieci rosną bardzo szybko i może okazać się, że za dwa lata łóżko będzie do wymiany. W pokoju nastolatki powinno znaleźć się także biurko lub sekretarzyk, który może pełnić funkcję toaletki. warto postawić na meble w maksymalnie dwóch kolorach. Ważny jest także wybór dodatków, które sprawia, że pokój będzie stylowy, przytulny i nowoczesny np. plakaty, poduszki, koce oraz kwiaty.

Pokój nastolatkaPokój nastolatka Fot. Shutterstock

  • Biurko do pokoju nastolatka
  • Plakaty, które ożywią wnętrze

Pokój nastolatkaPokój nastolatka Fot. Shutterstock

  • Łóżko do pokoju nastolatka

Pokój chłopaka

Jak powinien wyglądać pokój nastoletniego chłopca? Zacznijmy od kolorów. Chłopcy najczęściej wybierają stonowane, ciemne kolory np. odcienie szarości, i granatu lub butelkowa zieleń i biel. Aranżacja pokoju nastolatka powinna odzwierciedlać jego zainteresowania. Jeśli dziecko lubi książki nie może w nim zabraknąć regału z ulubionymi autorami, jeśli nastolatek jest aktywny fizycznie i uwielbia sport - warto zastosować ten motyw w jego pokoju - plakaty, pościel dodatki, - wszystko może mieć motyw ulubionej drużyny sportowej. Chłopcy często interesują się także grami - duże biurko z komputerem przy którym będzie odrabiał lekcje, ale także będzie mógł zagrać z kolegami w ulubioną grę to strzał w dziesiątkę. Tutaj również warto zadbać o to, by pokój nie był dziecinny, a zaaranżowany z myślą o przyszłości, by za parę lat nastolatek mógł zaprosić do tego samego pokoju znajomych. 

Pokój nastolatkaPokój nastolatka Fot. Shutterstock

  • Meble do pokoju nastolatka

Pokój nastolatkaPokój nastolatka Fot. Shutterstock

  • Niezbędne akcesoria i meble dla gracza
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.