Regał na książki: stylowe pomysły na domową biblioteczkę

Twoja domowa biblioteczka nie musi być standardowa. Pomysłów na eksponowanie księgozbioru jest naprawdę sporo. Przedstawiamy najciekawsze regały na książki.

Twoje książki nie mieszczą się w starym regale, a może potrzebujesz nieco wystylizować domową biblioteczkę? Wystarczy, że wybierzesz jedną z naszych propozycji. 

Klasyczny regał na książki w różnych stylach

To chyba najpopularniejsza forma mebla na książki. Zazwyczaj jest duży i pojemny, ma różne kształty i style, dzięki czemu łatwo dopasować go do danej powierzchni i aranżacji. 

Stylowy regał na książki podkręci klimat domowej biblioteczki.Stylowy regał na książki podkręci klimat domowej biblioteczki. Fot. Shutterstock

Świetnie prezentuje się drewniany regał na książki. To mebel o wysokiej jakości i funkcjonalności, często też o ponadczasowym designie. Pasuje do wielu różnych aranżacji, tych tradycyjnych, jak również minimalistycznych czy retro. Jest to mebel na lata. Udekorowany tytułami ze stylowymi okładkami potrafi pięknie podkreślić charakter domowej biblioteczki. 

Regał na książki w stylu industrialnym, wykonany ze stali i drewna to kolejna ciekawa propozycja, która ozdobi domową biblioteczkę.

Regał ze zmienną wysokością zaprojektowany przez Rajmunda Teofila Hałasa, a ponownie wyprodukowany przez markę Nowy Model.Regał ze zmienną wysokością zaprojektowany przez Rajmunda Teofila Hałasa, a ponownie wyprodukowany przez markę Nowy Model. Fot. Nowy Model

W ofercie producentów jest wiele stylowych produktów, mniejszych i większych, które świetnie udekorują każde wnętrze.

Klasyczny regał na książki zaprezentuje się jeszcze lepiej, kiedy tytuły będą ułożone według koloru lub rozmiaru okładki. Można też stworzyć biblioteczkę w stonowanych kolorach, na przykład obkładając książki szarym papierem lub ustawiając je grzbietami w drugą stronę. Jest to dobre rozwiązanie aranżacyjne, jednak mniej praktyczne, trudniej bowiem znaleźć wybrany tytuł. 

Regał na książki do powieszenia

To mebel, który ma zazwyczaj mniejszy rozmiar w porównaniu do klasycznej formy regału na książki. Dlatego staje się świetnym miejscem do trzymania podręcznych tytułów. Może być wykonany ze stali, drewna czy też płyty MDF i mieć najróżniejsze kolory - od złotego po czarny lub zielony. 

Wiszący regał na książki dostępny jest w ofercie producentów w różnych kształtach, m.in. kwadratu, prostokąta, koła czy trójkąta. Potrafi świetnie udekorować ścianę salonu czy sypialni.

Regał na książki montowany na całej ścianie

Najczęściej przyjmuje formę drewnianych półek na wymiar, które zdobią całą ścianę. Nadają się również te wykonane z płyty MDF lub innej, o dużej wytrzymałości. Regał na książki na całą ścianę to dobre rozwiązanie dla prawdziwych moli książkowych z wielkim księgozbiorem. Decydując się na taki mebel, warto też zainwestować w przesuwną drabinkę lub stołek w formie schodków. 

Regał na książki do pokoju dziecka

W pokoju dziecięcym fajnie sprawdza się regał na talerze z charakterystyczną listwą przy półkach. Z jego pomocą można wyeksponować ciekawe okładki książek. Nie brakuje również rozwiązań dedykowanych dzieciom. To regały na książki, które można kupić w przeróżnych kolorach - od białego po różowy. 

Liczy się nie tylko funkcjonalność regału na książki

Wybierając regał na książki powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jego praktyczność - ważny jest też jego styl. Pomoże podkręcić charakter domowej biblioteczki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.