Jak urządzić ogródek, w którym dzieci będą miały świetną zabawę? 4 pomysły na dobrą zabawę

Nawet niewielki ogródek może stać się dla dziecka świetną przestrzenią, dzięki której wyobraźnia pociechy przeniesie zabawę do pałacu księżniczki, statku piratów, w stronę morskich przygód czy do sklepu ze słodkościami. Dziś coraz więcej deweloperskich inwestycji przewiduje budowę mieszkań, do których przynależą mikro-ogródki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w takiej zielonej przystani pojawiły się atrakcje dla najmłodszych. Nie zajmą wiele miejsca i sprawią, że ogródek będzie małym "placem zabaw". Na co w takim razie się zdecydować? Przyglądamy się czterem propozycjom, które od zawsze robią wrażenie na dzieciach.

#1 Huśtawka „bocianie gniazdo”

To bardzo lubiana przez dzieci atrakcja. Kto nie uwielbiał bez końca bujać się na huśtawce… Bocianie gniazdo to nieco odmienna huśtawka od tej tradycyjnej. Siedzisko to koło, które może mieć mniejszą lub większą średnicę. Dzieci mogą na niej siedzieć lub wygodnie się położyć. Te większe modele mają te zaletę, że z powodzeniem może z niej korzystać jednocześnie więcej niż jedno dziecko.

Są różne metody montażu. Możemy je podwiesić na specjalnym stelażu, typowym dla huśtawek. Jeśli jednak mamy możliwość przymocowania ich do balkonu znajdującego się na wyższej kondygnacji segmentu, możemy je z powodzeniem do niego przymocować. Nie stracimy wówczas przestrzeni w samym ogródku.

Plac zabaw w ogrodziePlac zabaw w ogrodzie Fot. Shutterstock

#2 Domek ogrodowy dla najmłodszych

Dysponując nieco większą przestrzenią w ogródku możemy pokusić się o postawienie domku dla dzieci. To niemała atrakcja, miejsce w którym dziecięca fantazja puszcza wodze. Taki domek może przeobrazić się w rycerski zamek, w którym będą odbywać się rycerskie turnieje. Równie dobrze domek ogrodowy dla dzieci może stać się sklepikiem ze słodkościami, szkołą czy przychodnią weterynaryjną. To do domku trafią ulubione zabawki naszych pociech. Niewielkie wnętrze może zostać upiększone rysunkami, kocami czy wygodnymi poduchami. Oferta domków jest dość szeroka i z powodzeniem znajdziemy pozycję, która wpisze się w przestrzeń ogródka.

Plac zabaw w ogrodziePlac zabaw w ogrodzie Fot. Shutterstock

#3 Basen dla dziecka w każdym wieku

Możliwość wskoczenia do chłodnej wody podczas letniego skwaru będzie dla dzieci wyjątkowo przyjemna. Te najmłodsze pociechy uwielbiają przelewać wodę z jednego naczynia do drugiego, chlapać się czy energicznie rozlewać wodę we wszystkie strony. Starsze dzieci też z przyjemnością oddają się wodnym zabawom.

Woda stanowi dla dzieci absolutnie jedną z najlepszych atrakcji jakie możemy im zapewnić. Świetną zabawą będzie też beztroskie skakanie nad włączonym zraszaczem czy podlewanie roślinek konewką.

Dmuchany basen możemy postawić na tarasie czy bezpośrednio na trawie. Nie zajmuje wiele miejsca i nie wymaga wlewania dużych ilości wody. Zresztą wodą z basenu możemy podlać rośliny znajdujące się w ogródku, więc nic się nie zmarnuje.

#4 Niewychodząca z mody piaskownica

Robienie babek z piasku jest stałym elementem dzieciństwa. Czemu by nie zafundować dzieciom możliwości zrobienia piaskowej żaby, krowy czy piaskowego samolotu lub pieska we własnym ogródku. Dziś piaskownice są szeroko dostępne, mają różne wymiary, które można dostosować do warunków jakie mamy w ogródku. Te drewniane mają specjalne siedziska, które po rozłożeniu pełnią również funkcję zamknięcia piaskownicy. Możemy też zdecydować się na nieco bardziej funkcjonalne pozycje ze specjalnym baldachimem chroniącym dzieci przed promieniami słońca. Piaskownice prezentują się estetycznie, są wykonane z bezpiecznych, naturalnych materiałów. Z pewnością wkomponują się w zielony ogródek i będą składać się na przydomowy plac zabaw.

Plac zabaw w ogrodziePlac zabaw w ogrodzie Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.