Jak dobrze dobrać fotel obrotowy do biura

Redakcja
21.07.2020 12:00
Fotel obrotowy to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia w każdym biurze. Wraz z biurkiem lub stołem stanowi główne miejsce pracy biurowej, zatem bardzo często to w nim pracownicy spędzają większość swojego czasu w pracy. Fotel obrotowy musi być zatem wygodny i ergonomiczny, a także dobrze, czyli estetycznie się prezentować. Na rynku pojawia się wiele foteli obrotowych, czym jednak kierować się, aby wybrać idealny fotel obrotowy dla naszej firmy?

Ergonomia stanowiska pracy

Fotel obrotowy to wraz z biurkiem najważniejszy element stanowiska pracy. Ergonomiczny fotel obrotowy zapewni komfort i wygodę dla pracownika przez cały czas jego pracy. Dodatkowe możliwości, takie jak regulacja wysokości siedziska, regulacja wysokości podłokietników, czy regulacja odchylenia oparcia na pewno zostaną docenione przez pracowników, którzy dany fotel, a więc swoje stanowisko pracy, będą w stanie dopasować maksymalnie dla swojej wygody. Możliwość dopasowania miejsca pracy pozwoli pracownikom dłużej czuć się komfortowo, mimo przyjmowania jednej pozycji siedzącej przez długi czas. Fotele obrotowe mogą pojawić się w wersji na kółkach lub z nieruchomymi stopkami. Jeśli nasi pracownicy spędzają większość czasu za biurkiem, nie muszą wychodzić zza niego w celu sprawdzania dokumentów lub kontaktu z innymi pracownikami biura, możemy zdecydować się na mniej mobilną, statyczną wersję fotela obrotowego. Jeśli jednak nasi pracownicy często wychodzą ze swojego stałego miejsca pracy, warto postawić na fotel obrotowy opatrzony kółkami – dzięki temu wyjście zza biurka stanie się szybsze i łatwiejsze.

Fotel obrotowyFotel obrotowy Fot. Shutterstock

Szef szefowi nierówny

O ile zwykły pracownik biurowy będzie zadowolony z prostego pod katem estetycznym krzesła, o tyle szefowie, prezesi i osoby na stanowiskach kierowniczych w firmach mogą nie tylko posiadać wygodne, ergonomiczne krzesła, ale również ich siedziska powinny odznaczać się wyjątkową estetyką. Warto w przypadku tych osób postarać się o wyjątkowo dekoracyjny fotel obrotowy, który na pewno podniesie prestiż wnętrza biura osoby postawionej na wyższym stanowisku pracy w biurze lub firmie. Doskonale sprawdza się tu fotele obrotowe zwane tez fotelami gabinetowymi – te doskonale dopracowane pod względem funkcjonalnym meble są jednocześnie pokazem statusu.

Materiał

Fotele obrotowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Na rynku dostępne są fotele obrotowe, których siedziska wykonane są z tkaniny, ekoskóry lub siatki materiałowej. Decydując się na dany fotel, pamiętajmy, aby materiał, z którego będzie on wykonany, był łatwy do czyszczenia. Dzięki temu w naszym biurze będzie panował porządek i czystość.

Fotel obrotowyFotel obrotowy Fot. Shutterstock

Ostrożnie z kolorem

Na rynku spotkać się możemy z dużą różnorodnością jeśli chodzi o fotele obrotowe. Oprócz wyglądu, dodatkowych rozwiązań w kwestii regulacji oraz tego, czy fotel jest na kółkach lub bez nich na pewno staniemy również przed wyborem koloru samego krzesła lub wzoru na tapicerce. Decyzję o wyborze konkretnego koloru lub wzoru powinniśmy jednak podejmować ostrożnie, jeśli chodzi o fotele obrotowe do biur. Kolory jasne, jak zielony czy żółty, mogą co prawda stanowić ciekawy element wystroju wnętrza, ale jednocześnie fotele takie są bardzo podatne na zabrudzenia – plamy z kawy czy drugiego śniadania pracowników na takich kolorach są niezwykle dobrze widoczne i trudne do usunięcia. Kolory klasyczne, czyli szary, czarny lub odcienie ciemnego niebieskiego, są neutralne, doskonale dopasowują się do większości wnętrz, zwłaszcza do pomieszczeń biurowych, a na dodatek czyszczenie ich i utrzymanie w dobrym stanie nie wymaga dużej pracy ani wysiłku.

Wybór foteli obrotowych jest ogromny, ale pamiętając o wyżej przedstawionych poradach będziemy mogli cieszyć się wygodą w czasie długich godzin pracy przy biurku.

Więcej o: