To trzeba zobaczyć! Kuchnia Anny Lewandowskiej jest naprawdę piękna

Anny Lewandowskiej nie trzeba nikomu przedstawiać, a szczególnie osobom zafascynowanym zdrowym trybem życia i piłką nożną. Jest ona bowiem żoną najlepszego polskiego zawodnika futbolu Roberta Lewandowskiego i trenerką fitness, a także osobą znaną z zamiłowania do gotowania i propagującą aktywny tryb życia.

Ostatnio Anna Lewandowska pochwaliła się swoją kuchnią na Instagramie. Jak na osobę, która sama pisze o sobie że "kiedyś nawet ja nie wiedziałam jak ugotować zwykły makaron czy zupę pomidorową", to teraz na pewno wie, jak się gotuje dużo bardziej skomplikowane potrawy. Widać to w funkcjonalnym i bardzo przemyślanym rozplanowaniu kuchni.

Biel, drewno i błękit – to robi wrażenie!

Anna wspomina : "Pamiętam ten moment kiedy zamieszkaliśmy w Poznaniu, a Robert poprosił 'Kochanie zrób mi dobry obiadek'. Sama śmieję się w środku ... jakim wyzwaniem dla mnie było ugotowanie dobrego obiadu. Udało się! Podjęłam wyzwanie i dziś po wielu latach robię całkiem przyzwoity (Robert narzeka bardzo rzadko)".

Od tego momentu minęło już sporo czasu i wiele się zmieniło.

Kuchnia celebrytki to połączenie klasyki z nowoczesnością. Króluje w niej drewno i biel, a w dalszej części, jadalnej - na ścianach - także błękit złamany szarością. Wzrok przyciąga wielkie okno, a pod nim umiejscowiony jest czarny zlew z nowoczesną baterią, także w tym kolorze. Warto zwrócić uwagę jak ciekawie rozwiązana jest szafka pod zlewozmywak. Jej górna część to coś w rodzaju wysuwanej półki, a dół kryje się za białym frontem. Jeśli podobnie jak w większości polskich kuchni, kryje się w tej szafce kosz na śmieci, to korzystanie z niego jest maksymalnie ułatwione.

Na grubym drewnianym blacie ustawiono doniczki z ziołami.

Sporo szafek w dolnej zabudowie jest otwartych. To świadczy o tym, że właścicielka naprawdę często gotuje, bo takie rozwiązanie ułatwia sięganie podczas pracy po potrzebne przedmioty i odstawienie ich po umyciu na właściwe miejsce.

W dodatkach i akcesoriach kuchennych króluje czerń i srebro.

Kuchnia jest pełna światła, radosna i bardzo przytulna. To zasługa drewna w naturalnym miodowym kolorze, które jest jej głównym elementem wykończenia i zieleni widocznej za oknem, będącej najpiękniejszą ozdobą pomieszczenia.

Dlaczego kuchnia i gotowanie jest ważne dla Anny Lewandowskiej?

Aktorki, prezenterki i influencerki bardzo chętnie pokazują swoje wnętrza, a szczególnie urządzenie kuchni. W większości przypadków widać już nawet na zdjęciach, że gotowanie w niej, nie jest głównym zajęciem właścicielki. Często kuchnia bardziej przypomina muzeum sztuki współczesnej niż normalne, domowe zacisze. Tutaj widać, że przyrządzanie posiłków dla rodziny jest dla gospodyni bardzo ważną sprawą. Dlaczego?

Anna Lewandowska pisze dalej:

Gotowania naprawdę można się nauczyć! A przede wszystkim warto, dlatego, że:

  •  masz pewność, co wkładasz do garnka
  • zdrowiej się odżywiasz
  • świadomie dbasz o własne nawyki żywieniowe oraz Twoich bliskich
  • możesz spędzać czas z bliskimi
  • jesteś bliżej natury
  • planujesz posiłki dla siebie i swoich bliskich
  • metoda prób i błędów pozwala na poznanie nowych, zdrowych przepisów Tak więc mój fartuch często idzie w ruch i razem ze mną do kuchni. Mam nadzieję, że Wasz też!”.

Myślę, że taka motywacja do podjęcia prób własnoręcznego gotowania „ dobrych obiadków”, przekonuje większość z nas.

Najbardziej uderzające jest w tej kuchni jednak to, że nie ma tu celebryckiego zadęcia i efektów na pokaz. Wnętrze jest swojskie, domowe ale bardzo eleganckie i patrząc na nie, łatwo sobie wyobrazić, jak właścicielka przyrządza w nim posiłki swojej rodzinie.

Nic dziwnego, że wraz z pasją do gotowania u Anny Lewandowskiej pojawił się także nowy sposób na życie, mocno związany ze zdrowym odżywianiem i inspirowanie tym innych kobiet. W takiej kuchni pomysły na znakomite jedzenie przychodzą same.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.