Szafy do sypialni. Jak wybrać idealną szafę?

Wybór odpowiedniej szafy do sypialni nie jest łatwym zadaniem. Szafa do sypialni powinna być nie tylko pojemna i praktyczna, ale też musi nam się podobać i pasować wizualnie do wnętrza. Odpowiedni dobór szafy do sypialni pomoże nam utrzymać porządek w pomieszczeniu jednocześnie nadając mu stylu.

Oferta szaf dostępna na rynku jest bardzo obszerna, dlatego warto dowiedzieć się, jaka szafa do sypialni będzie dla nas najlepsza.Osobne pomieszczenie z garderobą w sypialni to bardzo wygodne rozwiązanie, ale nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jeżeli dysponujemy ograniczoną ilością przestrzeni w sypialni, to idealnie sprawdzi się w niej szafa wolnostojąca. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne stosowane w takich szafach, pozwolą nam na perfekcyjne zagospodarowanie przestrzeni w szafie, uporządkowanie ubrań i utrzymanie porządku. Nowoczesny styl i design szafy sprawi, że będzie ona nie tylko praktycznym przedmiotem, ale też będzie uatrakcyjniać wystrój wnętrza.

SzafaSzafa Fot. Abra Meble

Od czego zacząć?

Najważniejszą kwestią w doborze szafy do sypialni jest to, ile mamy miejsca do zagospodarowania i ile osób będzie z niej korzystało. Jeżeli mamy dużą i przestrzenną sypialnię to mamy większe możliwości aranżacyjne, jednak nawet w niewielkiej sypialni przy odrobinie kreatywnych pomysłów możemy stworzyć idealną przestrzeń na przechowywanie naszej garderoby. Wyposażenie sypialni należy zacząć od umiejscowienia łóżka, ponieważ to właśnie ono będzie w centrum naszej sypialni. Jak już wiemy ile pozostało miejsca na pozostałe meble, możemy zacząć poszukiwania idealnej szafy.

Jaką szafę wybrać?

Ze względu na to ile mamy miejsca w sypialni możemy zdecydować się na szafę jedno, dwu, trzy a nawet czterodrzwiową. Szafy jedno i dwudrzwiowe będą dobrym wyborem do małych pomieszczeń, natomiast szafy trzy lub czterodrzwiowe będą lepsze do większej sypialni. Jeżeli dysponujemy nietypową przestrzenią, to możemy wybrać szafę narożną, która wpasuje się w każdy kąt naszego pomieszczenia. Niektóre szafy posiadają też możliwość dokupienia nadstawki, co pozwoli na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Takie dodatkowe półki umiejscowione pod sufitem pozwolą nam na łatwe przechowywanie odzieży sezonowej lub przedmiotów, które są przez nas rzadziej użytkowane. Podczas wyboru szafy, należy wziąć pod uwagę również preferowany system przechowywania i w zależności od naszych upodobań, możemy wybrać szafę kierując się rozkładem półek, drążków i szuflad. Jeżeli lubimy mieć wszystko pod kontrolą, to warto zainwestować w dodatkowe organizery do szafy. Dzięki nim można w łatwy sposób uporządkować i przechowywać nie tylko bieliznę, ale też paski do spodni, torebki, czapki, szaliki i inne.

SzafaSzafa Fot. Abra Meble

Wygodne rozwiązania do Twojej sypialni.

Ze względu na praktyczność w użytkowaniu szafy, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne lub uchylne. Popularnym wyborem są szafy z drzwiami przesuwnymi, ale szafy z drzwiami uchylnymi też mają swoich zwolenników. Szafy z drzwiami przesuwnymi są wygodne w użytkowaniu i praktyczne. Jeżeli chodzi o wygląd drzwi do szafy, to możemy wybrać klasykę, albo szafy z drzwiami w nowoczesnym stylu z ciekawymi wzorami lub nadrukiem. Możemy też wybrać szafę z lustrem i takie

rozwiązanie będzie idealne dla osób, które lubią bawić się modą. Takie drzwi z lustrem są bardzo wygodne, ponieważ zaoszczędzamy dodatkowe miejsce na lustra w domu, a stojąc przed lustrem i wybierając odzież mamy wszystko na wyciągnięcie ręki. Dodatkowym elementem, nad którym warto się zastanowić jest oświetlenie do szafy. Niektóre szafy posiadają takie oświetlenie w standardzie, a do innych można zamontować oświetlenie dodatkowo. Jeżeli w sypialni mamy małą ilość światła to dodatkowe oświetlenie będzie bardzo praktyczne, ale też atrakcyjne wizualnie.

Wybraliście już idealną szafę dla siebie? W sklepie internetowym Abra meble znajdziecie idealną szafę dopasowaną do Waszych potrzeb.

SzafaSzafa Fot. Abra Meble

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.