Akcesoria na imprezę w ogrodzie: drobiazgi, dzięki którym każde przyjęcie to sukces!

Piękna pogoda to idealna okoliczność, aby zorganizować przyjęcie w ogrodzie. Więc jeśli chcesz już to zorganizować - zrób to w wielkim stylu! Zabłyśnij przed swoimi gośćmi oraz spraw, że przyjęcie zapadnie im na długo w pamięci. Pomogą ci w tym akcesoria na imprezę w ogrodzie! Przekonaj się, które z nich okażą się pomocne.

Akcesoria na imprezę w ogrodzie: zastawa stołowa

Przyjęcia na świeżym powietrzu same w sobie robią ogromne wrażenie na uczestnikach. Dlatego też akcesoria na imprezę w ogrodzie w postaci zastawy stołowej nie muszą być zbyt ozdobne, nawet lepiej jak są minimalistyczne i bez krzykliwych wzorów - wówczas nie konkurują z naturalnym otoczeniem. Liczą się też oczywiście względy praktyczne. Na zewnątrz lepiej nie używać drogiej porcelany. W ogrodzie sprawdzą się rozwiązania funkcjonalne, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto zacząć kompletowanie zastawy stołowej od specjalnego obrusa nieprzyjmującego wody oraz odpornego na zabrudzenia. Możesz wybrać taki o ciekawych, letnich motywach. Jako alternatywę zawsze masz do dyspozycji ceratę. Nie wygląda już jak dawne modele, jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna i ma nowoczesne nadruki. Następnie powinnaś zadbać o zastawę. Do wyboru masz naczynia ceramiczne, wykonane z tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku, bądź jednorazowe papierowe. O ile masz blisko do kuchni, możesz sobie pozwolić na naczynia ceramiczne, jeśli jednak sytuacja nie jest na tyle komfortowa, lepiej wybrać jedną z pozostałych opcji. Jeśli chodzi o napoje, wybierz szklanki, kieliszki, dzbanek do wody. Możesz również zaopatrzyć się w papierowe, kolorowe słomki.

Akcesoria na imprezę w ogrodzie: dekoracje i oświetlenie

Akcesoria na imprezę w ogrodzieAkcesoria na imprezę w ogrodzie Fot. Pexels

Akcesoria na imprezę w ogrodzie to nie tylko naczynia. Liczą się też dekoracje i oświetlenie. Lampy są wbrew pozorom bardzo istotne. Ale mowa tutaj nie tylko o tradycyjnych rozwiązaniach. Wyjątkowo popularne są obecnie girlandy świetlne. Zapewniają one nie tylko odpowiednie oświetlenie stołu i jego okolic, ale także budują ciekawą atmosferę. Będą stanowić znakomitą ozdobę nawet wtedy, gdy są zgaszone. Inna opcja to lampy solarne, które zapalą się same, gdy zrobi się ciemno. Dzięki temu nie trzeba będzie sobie zaprzątać głowy włączaniem lamp. Do wyboru masz także lampiony, które możesz postawić na stole. Podobnie jak girlandy, będą nie tylko dawać światło, ale także zdobić. Do dyspozycji masz szereg modeli: od drewnianych, przez metalowe, po proste szklane. Już samą ozdobą stołu możesz zrobić ogromne wrażenie na gościach. Wiele możliwości dają choćby klasyczne girlandy. Mogą być wykonane zarówno z tkanin, jak i z papieru. To, na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydujesz, powinno zależeć m.in. od ukształtowania ogrodu i tematu przewodniego przyjęcia na świeżym powietrzu.

Akcesoria na imprezę w ogrodzie: coś do zdjęć

Przyjęcia na świeżym powietrzu są idealną okazją do zrobienia świetnych zdjęć. Aż żal będzie nie skorzystać z pięknej scenerii. Dlatego też, jeśli chodzi o akcesoria na imprezę w ogrodzie, warto postawić na fajne dodatki, które pozwolą urozmaicić fotografie. Chcesz, żeby wyszły jeszcze ciekawsze? Dobrym patentem będą akcesoria jak: papierowe wąsy, usta czy całe maski, z którymi twoi goście będą pozować do zdjęć. Możesz też iść o krok dalej i przygotować bardzo lubianą fotobudkę. Jako tło może posłużyć twój ogród. Ustaw krzesło na tle pięknie kwitnącego krzewu lub innej rośliny. W pobliżu umieść girlandy i lampiony, dodaj drobne dekoracje, a miejsce na przygotowanie świetnych zdjęć gotowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.