Modne i stylowe fotele uszaki

Kamil Michaluk
01.08.2020 12:00
Fotele uszaki to ostatnio jedne z najchętniej kupowanych mebli. Są stylizowane na siedziska z poprzednich epok, klasyczne, głębokie i wygodne. Kojarzą nam się z bajkami dla dzieci i dziadkami, siedzącymi w takich fotelach przy płonącym kominku, a jednocześnie odnajdujemy je we wspomnieniach z francuskich filmów historycznych lub książkach o angielskiej arystokracji. Ich popularność ostatnio okazała się tak ogromna, że stały się elementem stałym w nieomal każdej aranżacji salonu, biura czy pokoju wypoczynkowego, niezależnie od stylu, w jakim utrzymane jest dane pomieszczenie.

O fotelu słów kilka Fotele uszaki zawdzięczają swą nazwę misternym oparciom o wyrafinowanych kształtach. Oparcia te zapewniają doskonałą podporę dla kręgosłupa w czasie siedzenia właśnie dzięki swojemu wyprofilowaniu. Sam mebel jest masywną bryłą osadzoną na względnie cienkich, czterech nóżkach. Model tego mebla jest ponadczasowy, idealny do różnego stylu i aranżacji.

Ideał dla każdego pomieszczenia

Fotele uszaki doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu. Oprócz tego, że mogą po prostu służyć nam jako wygodne siedzisko lub mebel do wypoczynku, równocześnie stanowić będą w naszym salonie czy biurze wyjątkowo dekoracyjny akcent.

W salonie, w towarzystwie sofy lub narożnika utrzymanych w podobnej kolorystyce i stylu, fotele uszaki stanowiąc będą miłe dla oka i funkcjonalne uzupełnienie kompletów wypoczynkowych. Ustawione w przedpokoju zachwycą ciekawym, innowacyjnym rozwiązaniem oraz zaskoczą naszych gości, natomiast w sypialni fotele uszaki staną się funkcjonalnym meblem i uzupełnieniem pozostałych sprzętów. Są idealne do komfortowego spędzania czasu przy książce z filiżanką herbaty lub kawy, sprawdzą się równie dobrze w czasie filmowego maratonu czy zwykłego, przyjacielskiego spotkania.

Fotel uszakFotel uszak Fot. Shutterstock

Wygoda, wygoda, wygoda

Fotele uszaki to niesamowicie komfortowe i wygodne meble. Pozwalają na zajęcie w nich wygodnej pozycji, a dzięki finezyjnemu wygięciu oparcia - na dobre podtrzymanie kręgosłupa w ergonomicznej pozycji. Podłokietniki dadzą oparcie dla rąk i odciążą nasze mięśnie i stawy np. w czasie czytania. Głębokie siedziska pozwolą na wygodne „zatopienie się” w fotelu. Dzięki tym wszystkim zaletom możemy w takim fotelu uszaku spędzić długie godziny bez potrzeby martwienia się o nasz komfort i wygodę.

Moc kolorów

Rynek, ze względu na ostatnią, dużą popularność tego mebla, oferuje fotele uszaki w coraz bardziej finezyjnych barwach. Oczywiście, możemy zdecydować się na stonowane, pastelowe barwy, beże lub klasyczne szarości, ale możemy równie dobrze zaszaleć i kupić swój fotel w jaskrawych kolorach. Żółć

lub pomarańcz wprowadzi nieco egzotyki i życia do naszego wnętrza. Bardziej neutralne będą odcienie niebieskiego lub zielonego.

Fotele uszaki dostępne są nie tylko w jednolitych kolorystycznie tkaninach. Często spotkać można się ze wzorami, co jest ciekawą alternatywą dla jednolitych względem barwy mebli. Wybierać możemy z groszków, pasków, lub florystycznych wzorów. Takie fotele uszaki doskonale zaprezentują się w minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach, gdzie swoją innowacyjnością przełamią prostotę i pustkę wnętrz.

Możemy wybrać intensywne kolory lub bardziej przygaszone barwy, jednolitość lub wzór. Wszystko zależy od naszego gustu i wyobraźni, jak również od stylu, w którym urządzone jest całe pomieszczenie, aby nasz salon, czy sypialnia wyglądały estetycznie i przyjemnie.

Fotele uszaki to hit ostatnich miesięcy. Wygodne, funkcjonalne i dekoracyjne, są elementem, który sprawdzi się w każdym domu w większości z naszych pomieszczeń. Posiadanie takiego fotela na pewno zostanie przez nas docenione, warto więc zainwestować w fotele uszaki.

Fotel uszakFotel uszak Fot. Shutterstock