Nowoczesne oświetlenie wnętrza, które podkręci styl aranżacji

Wioleta Bednarczyk
30.07.2020 15:40
Podpowiadamy na jakie nowoczesne oświetlenie warto się zdecydować oraz na co zwrócić uwagę podczas jego montażu, by stworzyć piękny świetlny efekt. Zobaczcie.

Nowoczesne oświetlenie przyjmuje nie tylko stalowe formy. Modele plecione również są bardzo modne w 2020 roku.Nowoczesne oświetlenie przyjmuje nie tylko stalowe formy. Modele plecione również są bardzo modne w 2020 roku. Fot. Shutterstock

Nowoczesne oświetlenie wnętrza ma wiele pięknych i różnorodnych form, które można zamontować na suficie, ścianie lub umieścić na podłodze lub meblach. Jest z pewnością w czym wybierać spośród bogatej oferty różnych modeli. Podczas wyboru najlepszego nowoczesnego oświetlenia warto jednak pamiętać, że różnorodne lampy powinny być utrzymane w jednej stylistyce, niekoniecznie minimalistycznej. Najważniejsze, by pasowały do charakteru mebli i dodatków. Wszystko powinno ze sobą współgrać.

W trendach oświetleniowych 2020 roku są na przykład lampy stylizowane na okres mid-century, nowoczesne oświetlenie z drutu, ze stali o kielichowatych i talerzykowych kloszach czy też plecione. Wszystkie potrafią świetnie podkręcić klimat nowoczesnego wnętrza. 

Nowoczesne oświetlenie sufitowe

Główna lampa wcale nie musi wisieć na środku pokoju, ale powinna oświetlać całe wnętrze sypialni, salonu, kuchni, łazienki czy holu. W dużych pomieszczeniach świetnie wyglądają formy wiszące. Współczesne rozwiązanie oferują nawet lampy sterowane za pomocą pilota. To bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia zmianę natężenia światła z każdego miejsca w pomieszczeniu. Klasyczne rozwiązania oferują natomiast dużo więcej modeli lamp. Wystarczy montaż odpowiedniego kontaktu z regulacją światła, a efekt będzie podobny. 

W każdym wnętrzu istotna jest nie tylko oprawa lampy, ale również barwa światła. Dlatego jeśli chcesz stworzyć efekt nowoczesnej, ale jednocześnie przytulnej aranżacji, wybierz tę ciepłą. Można ją uzyskać dzięki żarówkom, dającym światło o natężeniu 2700 Kelwinów. Do wyboru są modele o różnych rozmiarach i stylach, także energooszczędne LED. To właśnie w takie warto inwestować, ponieważ zużywają nawet do 90% mniej energii niż tradycyjne żarówki.

Nowoczesne oświetlenie oferuje również białą barwę światła, wprowadza więcej surowości do wnętrza. Są też lampy z diodami LED, które emitują kolorowe światło.

Nowoczesne oświetlenie boczne

Jest bardzo ważne w aranżacji każdego z pomieszczeń. Kinkiety zapewniają dodatkowe oświetlenie miejsc, do których nie dociera naturalne światło. Nowoczesne oświetlenie boczne ma ciekawe formy – minimalistyczne, industrialne czy też ponadczasowe. Jest bardzo innowacyjne i stylowe, dlatego potrafi być też pięknym elementem dekoracyjnym wnętrza. 

Nowoczesne oświetlenie podłogowe

To dodatkowe źródło światła, które potrafi też świetnie udekorować wnętrze. Nowoczesne oświetlenie podłogowe tworzy klimat w pokoju i przydaje się do czytania książek. W ofercie wielu producentów znaleźć można lampy z pojedynczym, podwójnym czy nawet potrójnym kloszem o różnych kształtach, umiejscowionym na prostych lub wygiętych ramionach. Obecnie do najmodniejszych należy nowoczesne oświetlenie wnętrza, którego klosze mają kształt zbliżony do wygiętej łezki, jak te z okresu mid-century. Modne są też lampy podłogowe z kielichowatym kloszem. W nowoczesnych domach z odrobiną elegancji świetnie sprawdza się nowoczesne oświetlenie z abażurem. 

Nowoczesne oświetlenie stołowe

Przyda się w biurze, salonie i sypialni – tu do stworzenia klimatycznej atmosfery we wnętrzu, ale również jej dekoracji. W pokoju biurowym jest niezbędne do pracy wieczorową porą oraz w nocy. Dlatego warto wybrać nowoczesne oświetlenie z regulacją ustawiania klosza, pozwoli lepiej oświetlić miejsce pracy. 

Więcej o: