Praktyczny pomysł na stylowe wnętrze - roleta dzień noc

Redakcja
05.08.2020 16:00
Firany, zasłony i rolety to praktyczne, ale także bardzo piękne dekoracje okien. Jednak coraz więcej osób rezygnuje z nich, bo kojarzą się z nieco przestarzałym i zachowawczym stylem. Bywa, że szukają większej prostoty w aranżacji wnętrz. Trudno jest całkowicie zrezygnować z zaciemniania pomieszczeń i zakrywania przed wzrokiem sąsiadów. Dlatego warto zwrócić uwagę na rolety dzień noc.

Na czym polega ich fenomen? Jakie są największe zalety wynikające z ich stosowania?

Urządzając wnętrze absorbuje nas kolor ścian, wybór mebli i dodatków. Oprawę okien zostawiamy zwykle na koniec, traktując nieco po macoszemu. Ale jest to niezbyt dobre podejście. Od tego, co ostatecznie wybierzemy jako osłonę okien, zależy komfort pracy w pomieszczeniu, jego estetyka i charakter. Jeżeli uwielbiamy jasne, pełne słońca pokoje, ale jednocześnie potrzebujemy do pracy mniej intensywnego oświetlenia, to rolety dzień noc rozwiążą nam problem. Jest to nowoczesny produkt dla wielbicieli mody i innowacyjności, a przy okazji doskonale łączący piękno z praktycznością.

Dlaczego warto zaufać roletom dzień noc?

Ten rodzaj osłony na okna cieszy się sporą popularnością wśród projektantów wnętrz i nic nie wskazuje na to, aby miało się coś zmienić. Wynika to z ich dużej uniwersalności - sprawdzają się w różnych stylowo aranżacjach i mają atrakcyjny wygląd. Osłonią nas przed wzrokiem ciekawskich, zapewniając prywatność, a przede wszystkim ochronią wnętrze przed intensywnymi promieniami słońca, nie pozbawiając nas całkowicie światła. Za sprawą unikalnej budowy, czyli naprzemiennie ułożonych pasów tkaniny transparentnej oraz kryjącej, możemy dowolnie regulować dopływ światła. To bardzo wygodne rozwiązanie. Ne mają też większego wpływu na otwieranie okna - nie blokują go.

Roleta dzień nocRoleta dzień noc Fot. Shutterstock

Jak wygląda montaż rolety dzień noc?

Wiele osób rezygnuje z rolet, uznając ich montaż za trudny i czasochłonny, a na dodatek wymagający nawiercania ścian, zastosowania kołków lub specjalnych wsporników. Ale nie jest to prawdą. W tej chwili kupujemy rolety dzień noc przygotowane do zawieszenia za pomocą specjalnych uchwytów, bezproblemowo montowanych na ramie okna, podtrzymujących całość i zapewniających wygodne użytkowanie.

Mimo licznych zalet związanych z funkcjonalnością i łatwym montażem rolet dzień noc, wiele osób decyduje się na ich zakup głównie ze względu na walory wizualne. Nie ma w tym nic dziwnego, bo są one wyjątkowo ładne, mają nowoczesne wzornictwo i kuszą nabywców bogatym wyborem kolorów i wzorów.

Fantastycznie prezentują się na oknach. Projektanci chętnie ich używają, bo doskonale pasują do wnętrz w różnych stylach. Świetnie uzupełniają aranżacje nowoczesne, loftowe, skandynawskie, a nawet klasyczne. Jeżeli zależy nam na minimalistycznym, subtelnym wykończeniu, postawmy na rolety w odcieniach bieli, beżu lub jasnej szarości, natomiast jeśli chcemy zaakcentować okienne ramy, wybierzmy intensywniejsze barwy.

Rolety dzień noc to bardzo nowoczesne rozwiązanie dekoracji okiennych, połączone ze wspaniałą funkcjonalnością. Każdy, kto spróbował, doceni je za łatwość manipulowania natężeniem oświetlenia i efektowne wzornictwo.

RoletyRolety Fot. Merkury Market

Więcej o: