Szafki na buty do przedpokoju. Jak je wybrać?

Redakcja
06.08.2020 16:00
Wybór odpowiedniej szafki na buty to ważna rzecz, ponieważ ten właśnie mebel odpowiada za organizację i uporządkowywanie zarówno naszego obuwia, jak i obuwia naszych gości. Wchodząc do domu, ściągamy buty i chcemy je schować tak, żeby nie zawadzały innym domownikom. Chcielibyśmy, również, żeby nie były na widoku i miały swoją bezpieczną przestrzeń. Dobór odpowiedniej szafki na buty to gwarancja, że nasz przedpokój będzie czysty, schludny i estetyczny, a wszystkie znajdujące się w tym pomieszczeniu buty będą na swoim miejscu

Przedpokój to pomieszczenie, które ma za zadanie zrobić pierwsze dobre wrażenie dla nowych gości. Ważne jest, żeby pomieszczenie było ładne, schludne i stylowe. Żeby zadbać o odpowiednie wyposażenie tego pomieszczenia powinniśmy pamiętać o pojemnej szafie na odzież wierzchnią, miejscu na przechowywanie czapek, szalików i rękawiczek, parasolniku, lustrze, oraz o szafce na buty. Dbając o spójny wystrój przedpokoju, należy wybrać szafkę na buty, która będzie pasowała wizualnie do pozostałych mebli w przedpokoju. Szafki na buty dostępne w sklepie internetowym abra meble pozwolą Wam na dobór odpowiedniego modelu, który łączy funkcjonalność i styl.

Szafka na butySzafka na buty Fot. Abra Meble

Wielkość i kształt szafki na buty

Przy wyborze odpowiedniej szafki na buty powinniśmy wziąć pod uwagę głównie to, ile mamy miejsca w przedpokoju. Jeżeli przedpokój jest małych rozmiarów, wówczas warto wybrać smukłą wysoką szafkę o szerokości od 20 do 50 cm. Taka szafka nie zajmie dużo miejsca w przedpokoju i znajdziemy dla niej miejsce nawet w wąskim i małym pomieszczeniu. Jeżeli dysponujemy nieco większą przestrzenią, wówczas możemy zdecydować się na szafkę na buty poziomą w kształcie skrzyni. Takie szafki na buty mogą też odgrywać rolę siedziska, przez co ten mebel będzie pełnił dwie ważne funkcje. Takie szafki na buty z siedziskiem, będą idealne dla osób starszych, które mogą mieć problem ze schylaniem się, ale też sprawdzą się świetnie dla matek, które ubierają buty swoim dzieciom. Głębokość szafki to również ważny aspekt podczas wyboru. W zależności od tego, jakiego rodzaju buty będziemy przechowywać w szafce, należy wybrać szafkę o większej lub mniejszej głębokości. Jeżeli będziemy chcieli trzymać w szafce szpilki, kozaki, czy buty trekkingowe, wówczas będziemy potrzebowali odpowiedniej przestrzeni, ponieważ takich butów nie ułożymy jeden na drugim.

Szafka na butySzafka na buty Fot. Abra Meble

Z jakich materiałów powinny być zrobione szafki na buty?

Szafki na buty powinny być wykonane z materiałów, które będą odporne na zarysowania, zabrudzenia i wilgoć. Przedpokój jest pomieszczeniem, które jest bardziej narażone na zarysowania i zabrudzenia, ponieważ wnosząc różne rzeczy do domu, meble w przedpokoju będą w ich bliskim zasięgu. Materiał z którego jest zrobiona szafka na buty powinien być odporny na wilgoć i rdzewienie. Podczas częstego użytkowania butów szczególnie zimą, trudno za każdym razem do końca wyczyścić i osuszyć obuwie, dlatego szafka powinna poradzić sobie z gromadzeniem się wilgoci. Materiały polecane w tym przypadku to MDF i HDF.

Półki i szuflady

Szafki na buty często są wyposażone w półki i szuflady, które zabezpieczone są dodatkowymi drzwiczkami, co chroni obuwie przed zakurzeniem. Wybierając szafkę na buty musimy wybrać rodzaj otwierania się szuflad. Warto zdecydować się na szuflady z uchylnymi szufladami, ponieważ to rozwiązanie będzie bardzo funkcjonalne, ale jeżeli potrzebujemy mniej wymagającą szafkę na buty, to klasyczne półki również się sprawdzą. Ostateczny wybór szafki na buty powinien zależeć od indywidualnych preferencji i gustów domowników.

Szafka na butySzafka na buty Fot. Abra Meble

Więcej o: