Komplet wypoczynkowy: stylowy pomysł na wygodę w twoim salonie

Redakcja
07.08.2020 12:00
Sofa, narożnik a może komplet wypoczynkowy? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto kupuje meble, aby urządzić salon. Zanim podejmiemy decyzję co zakupić, musimy ustalić czego potrzebujemy.

Jakie funkcje muszą spełniać meble, które wybierzemy? Czy będziemy na nich głównie siedzieć, czy zamierzamy także spać? A może najważniejszy jest efektowny wygląd lub niebanalna stylistyka? Przede wszystkim: ile przeznaczymy miejsca w pokoju dziennym na strefę służącą do odpoczynku? Jeśli nie mamy sprecyzowanych priorytetów to najlepszy będzie komplet wypoczynkowy, jako najbardziej uniwersalne i praktyczne rozwiązanie.

Komplet wypoczynkowy – jaki wybrać?

Czym jest taki komplet? Odpowiedź jest dość prosta: to tradycyjnie kanapa z dwoma fotelami, ale producenci odchodzą od tego i proponują bardzo różne zestawy. Łączy je styl, wspólny wygląd i przeznaczenie: mają zapewnić wygodny odpoczynek, a czasem także sen. Właściciele niewielkich salonów mogą uważać, że nie jest to rozwiązanie dla nich. Nic bardziej mylnego. Komplet złożony z trzech elementów nie musi oznaczać, że zajmie więcej miejsca niż narożnik lub sofa. Prawdopodobnie będzie odwrotnie: lepiej wpasuje się w nasze pomieszczenie, wykorzystamy dzięki niemu te połacie przestrzeni, które na co dzień są niewykorzystane. Elementy można dowolnie ustawić tak, aby zapewnić większą wygodę podczas użytkowania. Łatwiej zmieniać też ich ustawienie i dostosowywać do aktualnych potrzeb.

Komplet wypoczynkowyKomplet wypoczynkowy Fot. Abra Meble

Klasyczna czarna skóra czy kolorowy welur?

Wybierając zestaw mebli wypoczynkowych postawmy na trwałość i elegancję. Skórzana tapicerka w klasycznej czerni lub brązie jest najlepszym wyborem. Na pewno przetrwa lata i będzie prawdziwą ozdobą salonu. Nie zapominajmy o rozmiarze. Pokaźna kanapa i fotele potrafią stworzyć nam świetną aranżację w dużej przestrzeni, w mniejszych pomieszczeniach mogą się nie sprawdzić, za bardzo przytłaczać wnętrze i przeszkadzać przy poruszaniu się między strefami salonu.

Naturalna skóra nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli często musimy używać sofy jako łóżka. Pomyślmy wtedy o materiałowym wykończeniu. Takie rozwiązanie ma swoje zalety. Na pewno wybór kolorów jest większy niż mebli skórzanych i cena też może być bardziej zachęcająca.

Kompromisowym wyborem może być ekoskóra. Taki rodzaj tapicerki jednak ma wady i zalety tkaniny, a tylko naśladuje naturalną skórę. Nie ma jej trwałości i odporności na zabrudzenia.

Przytulny i ładny wygląd mają meble obite welurem lub aksamitem. Nowoczesna technologia produkcji spowodowała, że materiały te są trwałe, odporne na zabrudzenia, a szeroki wachlarz barw pozwala dobrać coś odpowiedniego kolorystycznie do naszych potrzeb.

Indywidualny charakter wnętrza podkreślimy wybierając nietypowy kształt lub nieoczywiste meble w zestawie. Do łask wraca szezlong i półkoliste kształty narożników. Jak widać, wybierając wypoczynek do salonu nie musimy ograniczać się do kanapy i dwóch foteli albo zestawu kanap. Wybór jest o wiele ciekawszy, ale też znacznie trudniejszy

Komplet wypoczynkowyKomplet wypoczynkowy Fot. Abra Meble

Komplet wypoczynkowyKomplet wypoczynkowy Fot. Abra Meble

Komplet wypoczynkowyKomplet wypoczynkowy Fot. Abra Meble