Jak wykorzystać listwy i taśmy LED w aranżacji wnętrz?

Redakcja
07.08.2020 16:00
Taśmy LED dają naprawdę ogromne możliwości w zakresie dekoracji wnętrz. Ich elastyczność i nowoczesny wygląd sprawiają, że bardzo łatwo dopasować je do aranżacji, w których stają się nie tylko częścią oświetlenia, ale również efektowną ozdobą. W jaki sposób można wykorzystać tego typu listwy?

Efektowne oświetlenie salonu i sypialni

Choć listwy LED zwykle dają zbyt słabe światło, by stanowić główne oświetlenie w pomieszczeniu, znakomicie się sprawdzą do tworzenia niepowtarzalnego nastroju. Najczęściej montuje się je w podwieszanych sufitach, jednak nie jest to ich jedyne możliwe zastosowanie. Taśmy LED prezentują się równie dobrze jako podświetlenie wybranych elementów aranżacji, które chcemy szczególnie wyeksponować. W tym celu można je zamontować np. we wnęce, za łóżkiem, wzdłuż półek w biblioteczce, za kanapą czy telewizorem. Listwy oświetleniowe mogą także zaznaczać kolejne stopnie, poprawiając bezpieczeństwo w przedpokoju lub na klatce schodowej.

Taśmy LEDTaśmy LED Fot. Shutterstock

Taśmy LED w kuchni – praktyczne rozwiązania

Taśmy LED w kuchni mają przede wszystkim znaczenie praktyczne. Górne światło zwykle nie wystarcza do optymalnego doświetlenia blatów roboczych – w tym celu warto więc zamontować dodatkowe listwy pod podwieszanymi szafkami. Innym pomysłem jest wykorzystanie ich w szufladach. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi szukanie potrzebnych przyborów i produktów spożywczych.

Taśmy LEDTaśmy LED Fot. Shutterstock

Listwa oświetleniowa w łazience – jak ją wykorzystać?

Kolejnym miejscem w domu, w którym listwy LED mogą się bardzo dobrze sprawdzić, jest łazienka. Delikatne oświetlenie przydaje się przede wszystkim w nocy, kiedy nie chcemy włączać intensywnego, górnego światła lub w czasie relaksującej kąpieli w wannie, podczas której zależy nam na wykreowaniu odprężającego nastroju. Listwy można umieścić nie tylko przy suficie, ale również pod wanną, przy listwach podłogowych, wokół lustra lub wzdłuż półek z kosmetykami. Wybierając taśmę LED do łazienki, należy jednak pamiętać o tym, że musi ona być wodoodporna i wodoszczelna.

Zalety listew i taśm LED

Główną zaletą taśm LED jest niewątpliwie ich efektowność – to jeden z najprostszych sposobów, by nasza aranżacja prezentowała się nowocześnie i designersko oraz przyciągała uwagę wszystkich odwiedzających nas gości. Warto jednak wspomnieć o tym, iż jest to również niezwykle praktyczne rozwiązanie. Paski są bardzo łatwe w montażu i bez problemu można samodzielnie podzielić je na części, dzięki czemu każdy może stworzyć dekorację dostosowaną do własnych potrzeb. Oprócz tego jest to oświetlenie tanie, energooszczędne i ekologiczne, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych dla środowiska elementów. Dodatkowo listwy dają szerokie możliwości w zakresie wyboru kolorystyki. Niezdecydowani mogą nawet postawić na taśmy LED RGB, które pozwalają na zmiany barwy oraz natężenia światła.https://www.merkurymarket.pl/tasmy-led/

Więcej o: