Oszczędne i efektowne ogrodzenia panelowe

Ogrodzenie to jedno z ważniejszych elementów naszej działki. Pozwala nam na zachowanie prywatności i indywidualności, w sposób fizyczny oznacza też teren naszej działki. Dzięki dobrze wykonanemu ogrodzeniu możemy chociażby wypuścić nasze pupile z domu (psy czy koty) bez obawy, że uciekną lub stanie im się krzywda na ruchliwej drodze. Również nasze najmłodsze pociechy będą czuły się bezpiecznej na ogrodzonej działce, a jednocześnie my nie będziemy lękać się o ich bezpieczeństwo. Dobre ogrodzenie to mur naszego zamku, dlatego warto zastanowić się, jak dobrze go wykonać.

Ogrodzenia panelowe Jednym z rodzajów ogrodzeń są ogrodzenia panelowe. To system na proste w montażu i ekonomiczne dla naszej kieszeni ogrodzenie. Są trwałe i bardzo estetyczne. Poszczególne panele mogą być bardzo proste i oszczędne w swojej formie lub wręcz przeciwnie – odznaczać się wyjątkowa dekoracyjnością i finezją. Dzięki temu dopasują się do każdego stylu – od klasycznego, przez nowoczesny aż po artystyczne.

Ogrodzenia panelowe wykonywane są z różnych materiałów. Betonowe prefabrykaty stworzą dla nas ciężkie i trwałe ogrodzenie. Metalowe lub drewniane są lżejsze, a montażem takich ogrodzeń panelowych możemy się zająć nawet sami.

Zalety ogrodzeń panelowych

W sprzedaży dostępny jest ogromny wybór wzorów ogrodzeń panelowych, dopasowanie ich do naszego domu nie powinno być zatem trudnością.

Są one niezwykle łatwe w montażu – ogrodzenia dostarczane są do nas od producenta lub sklepu wraz ze wszystkimi potrzebnymi nam elementami oraz z prostą instrukcją, montowanie odbywa się szybko i bez problemów, dodatkowo nie trzeba do tego szczególnie drogich czy skomplikowanych narzędzi.

Ogrodzenie panelowe to oszczędność czasu i pieniędzy. Wiele rodzajów ogrodzeń może być dla nas dostępnych już w kilka dni od zamówienia. Na te niestandardowe poczekamy około miesiąca. Dzięki zestawom łączników, montaż jest szybki, że sprawna ekipa może go wykonać w ciągu zaledwie kilku dni.

Kolejną zaletą ogrodzeń panelowych jest ich niesamowita uniwersalność. Większość paneli można montować nie tylko do słupków z tej samej serii i od tego samego producenta, ale również takich, które już mamy na swojej posesji. Pozwala nam to na oszczędzenie czasu oraz funduszy, które przeznaczylibyśmy na wymianę słupków. Ogrodzenia panelowe mogą być budowane z cokołem lub bez – jeśli zdecydujemy się na te bez cokołu, w fundamencie punktowym osadzamy słupki.

OgrodzenieOgrodzenie Fot. Merkury Market

Elementy ogrodzenia

Ogrodzenia panelowe to nie tylko jednak same panele. Oprócz nich do wykonania ogrodzenia będziemy potrzebować słupków oraz łączników (obejm), a także śrub. Dodatkowe akcesoria powinny być wykonane z dobrego materiału – blachy ocynkowanej, która zabezpieczy nasze ogrodzenie przed rdzą, a co za tym idzie sprawi, że będziemy mogli dłużej cieszyć się jego pięknem.

Warto tutaj wybierać zatem nie produkty z najtańszej półki, ale zainwestować w cos droższego, ale i trwalszego, o większej jakości.

Zanim zaczniesz

Montowanie ogrodzeń nie jest trudne, ale nie raz wymaga wcześniejszych przygotowań. Warto sprawdzić warunki zabudowy lub planowania przestrzennego – w takich dokumentach zwykle opisana jest dopuszczalna wysokość i styl ogrodzeń na danym terenie zagospodarowywanym przez miasto lub gminę. Ogrodzenia niezgodne z przepisami trzeba będzie usunąć, co narazi nas na kłopotliwe koszty. Sprawdźmy też, czy na linii naszego ogrodzenia nie przebiegają media – w takim wypadku montaż może okazać się utrudniony lub wręcz niemożliwy. Ogrodzenie nie powinno tez wykraczać poza granice naszej działki, a bramy i furtki nie mogą być otwierane na zewnątrz.

Ogrodzenia panelowe to oszczędność czasu i pieniędzy. Łatwe w montażu, uniwersalne i dostępne w wielu stylach pozwolą nam na ekonomiczne, szybkie i dekoracyjne stworzenie naszego własnego ogrodzenia.

OgrodzenieOgrodzenie Fot. Merkury Market

Więcej o:
Copyright © Agora SA