Żaluzje fasadowe zamiast klimatyzacji? Opłaca się przy dużych oknach

Przedstawiamy świetne rozwiązanie na duże i nowoczesne okna, które chłodzi dom latem nawet o kilka stopni. To żaluzje fasadowe aluminiowe, które mają też mnóstwo innych zalet. Oto dlaczego warto je zamontować.

Żaluzje fasadowe. Chłodzą dom latem, chronią przed słońcem i hałasem. Żaluzje fasadowe. Chłodzą dom latem, chronią przed słońcem i hałasem.  Fot. Shutterstock

Żaluzje fasadowe to nie tylko estetyczny i dekoracyjny element domu! Dzięki nim nie ma konieczności stosowania dodatkowych osłon w postaci wewnętrznych rolet czy żaluzji. Żaluzje fasadowe mają lamele, które pozwalają na regulację ilości światła przenikającego do pomieszczeń. W każdej chwili można je również zwinąć, by pokazać piękne i nowoczesne okna. Są też lepsze plusy. Przedstawiamy! 

Żaluzje fasadowe chłodzą dom latem

Kiedy jest ciepło i słonecznie pełnią funkcję doskonałego izolatora. Żaluzje fasadowe potrafią ochłodzić dom latem nawet o kilka stopni, stanowiąc skuteczną barierę termiczną, która spowalnia wymianę ciepła. Dlatego są idealnym rozwiązaniem dla dużych, przeszklonych elewacji. 

Aluminiowe żaluzje fasadowe z funkcją regulacji i pilotem.Aluminiowe żaluzje fasadowe z funkcją regulacji i pilotem. Fot. Anwis

Automatyczne sterowanie żaluzjami fasadowymi

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych inteligentnymi żaluzjami zewnętrznymi. Jednym przyciskiem pilota można zmienić kąt nachylenia lameli czy też zwinąć częściowo lub całkowicie żaluzje fasadowe. Jeden silnik może sterować pojedynczą żaluzją lub kilkoma naraz. Istnieje także możliwość zintegrowania mechanizmu sterowania żaluzjami fasadowymi z systemem automatyki pogodowej. Żaluzje fasadowe będą automatycznie reagowały na zmieniające się warunki atmosferyczne, czujnik nasłonecznienia i temperatury podniesie lub opuści osłony okienne. Jest też opcja połączenia z inteligentnym mechanizmem zarządzania budynkiem. Wówczas sterowanie może odbyć się z pomocą smartfona czy tabletu.  

Żaluzje fasadowe zewnętrzne można też zamówić w wersji obsługiwania ręcznego, co odbywa się z pomocą mechanizmu korbkowego.

Aluminiowe żaluzje fasadowe są odporne na każdą pogodę

To rozwiązanie całoroczne, które sprawdzi się nie tylko latem. Ich lekka i prosta konstrukcja z wysokiej jakości aluminium nie stanowi obciążenia dla konstrukcji budynku. Żaluzje fasadowe zewnętrzne są stabilne i trwałe. Dobrą ochronę przed nadmiernym działaniem wiatru zapewniają solidnie wykonane prowadnice oraz stalowe linki. Żaluzje fasadowe zabezpieczone są też wysokiej jakości lakierami, które chronią je przed zniszczeniem w wyniku działania wody, wilgoci czy intensywnych promieni słonecznych. 

Żaluzje fasadowe aluminiowe – dzięki nim pomieszczenia zyskują na przestronności

Żaluzje zewnętrzne są świetnym rozwiązaniem dla dużych i ładnych okien. Nie zakrywają ich ramy oraz przeszklenia od strony wnętrza. Dzięki temu tafle szkła, sięgające od podłogi do sufitu, wprowadzają do pomieszczenia dużo światła dziennego, ale też tworzą wrażenie przenikania się przestrzeni wewnętrznej z zewnętrzną. To dodaje przestronności i optycznie powiększa wnętrze.

Żaluzje elewacyjne aluminiowe – idealne dla nowoczesnych domów

To produkt wykonany z aluminium, dostępny jest w szerokiej palecie barw RAL, który świetnie komponuje się z materiałami najczęściej stosowanymi w nowoczesnych budynkach: szkłem, betonem czy drewnem. Dlatego jest dobrym dopełnieniem elewacji domu. Efekt wizualny podkręcają lamele, które można ustawiać pod dowolnym kątem, od 90 do 180 stopni. Taka regulacja lamel pozwala również na dopasowanie światła naturalnego do indywidualnych potrzeb.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.