Hu¶tawka ogrodowa: modele dla całej rodziny, dużych i małych dzieci

VB/DZ
13.08.2020 12:50
Bujanie relaksuje i wywołuje rado¶ć nie tylko u dzieci. Dlatego hu¶tawka jest częstym elementem wyposażenia ogrodu, balkonu, tarasu, a nawet domu. Poznajcie ciekawe i bezpieczne modele stoj±ce i wisz±ce, które sprawdz± się w wielu różnych miejscach.

Hu¶tawka ogrodowa na linach.Hu¶tawka ogrodowa na linach. Fot. Shutterstock

Hu¶tawka ogrodowa jest ¶wietnym sposobem na urozmaicenie i uatrakcyjnienie relaksu na ¶wieżym powietrzu. Współczesne formy hu¶tawek maj± różnorodne kształty, kolory i wzory. Pozwalaj±, by bujała się na nich jedna lub wiele osób naraz. Można je zawiesić lub postawić w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Hu¶tawka ogrodowa jest też ¶wietn± dekoracj± podwórka. Poznajcie ciekawe i bezpieczne modele dla dużych i małych dzieci. 

Hu¶tawka ogrodowa na linach: stylowy i praktyczny design

Uwielbiaj± j± przede wszystkim dzieci. Bujanie na hu¶tawce ogrodowej na linach sprawia wiele frajdy, ponieważ możemy osi±gać duże wysoko¶ci. Nie jest przy tym wymagany wielki montaż. Tak± hu¶tawkę ogrodow± z łatwo¶ci± można zawiesić na drzewie czy na samono¶nym stojaku i w każdej chwili zdemontować. Dobrym miejscem na ni± jest również zadaszony taras albo solidna pergola z litego drewna lub metalu. By cieszyć się bezpiecznym i miłym relaksem, należy tylko pamiętać o zachowaniu bezpiecznych odległo¶ci od okien czy też drzwi. 

Hu¶tawka ogrodowa na linach ma zazwyczaj lekk± i poręczn± formę. Jej siedzisko często wykonane jest z drewna, siatki czy materiału. Wiesza się j± na grubych sznurkach i linach, które s± często doł±czone do zestawu.

Hu¶tawka ogrodowa przyjmuje też formę fotela

Tak± zawiesza się na linach, grubym sznurku lub łańcuchu na dowolnie wybranej, ale wytrzymałej konstrukcji. Fotel wisz±cy można również zamontować na drzewie. W ofercie wielu producentów dostępny jest nie tylko w wersji pojedynczej, ale też na przykład podwójnej. Taka hu¶tawka ogrodowa ¶wietnie umila relaks z ksi±żk± czy kaw±  - i na ¶wieżym powietrzu, i w domu. 

Hu¶tawka ogrodowa, która przypomina wisz±cy fotel.Hu¶tawka ogrodowa, która przypomina wisz±cy fotel. Fot. Shutterstock

Hu¶tawka ogrodowa na sprężynie oraz ze stojakiem: ¶wietna do ogrodu, na balkon i taras

To często ławki wykonane z drewna czy metalu, który maj± materiałowe siedzisko, oparcie i daszek. S± też formy plecione – wisz±ce i na stojaku. Największ± zalet± tych ostatnich jest możliwo¶ć przestawiania i ustawiania w dowolnym miejscu w ogrodzie, na balkonie czy tarasie, w zależno¶ci od nastroju lub pogody. Hu¶tawka ogrodowa na stojaku doskonale sprawdza się również jako ławka dla go¶ci. 

Drewniana hu¶tawka ogrodowa.Drewniana hu¶tawka ogrodowa. Fot. Shutterstock

Hu¶tawka ogrodowa hand-made

Proponujemy dwie wersje –  z palet oraz z wykorzystaniem starego łóżka lub ławki drewnianej. Samodzielne wykonanie takiej hu¶tawki ogrodowej nie jest trudne. Wszystkie potrzebne akcesoria do montażu można kupić w popularnych marketach budowlanych. 

Hu¶tawka ogrodowa w formie łóżka.Hu¶tawka ogrodowa w formie łóżka. Fot. Shutterstock

Hu¶tawkę ogrodow± można łatwo przerobić ze starej ławki drewnianej lub łóżka. Wystarczy doczepić do nich liny lub łańcuch i z pomoc± odpowiednich akcesoriów montażowych przymocować do murowanego zadaszenia tarasu lub zamontować na solidnej konstrukcji pergoli. 

Wersję hu¶tawki ogrodowej z drewnianych palet można mieć w kilka godzin. Proponujemy zbudowanie prostok±tnej ławeczki z oparciem lub dodatkowo z podłokietnikami. Po zbiciu palet należy je wykończyć ulubionym kolorem olejowosku lub nieszkodliw± i odporn± na warunki zewnętrzne farb±. Następnie przymocować liny, gruby sznur lub łańcuch oraz zawiesić w ulubionym miejscu. Cało¶ć ¶wietnie dopełni± stylowe poduchy.