Firany gotowe - oszczędność czasu, ozdoba domu

Firany to od dawna doskonała ozdoba i niezwykle funkcjonalny element. Z jednej strony chronią prywatność domowników, z drugiej stanowią nie raz finezyjną i estetyczną dekorację naszych okien. Kiedyś zakup firan wiązał się nie raz z długim oczekiwaniem na uszycie ich u krawcowych lub w zakładach krawieckich. Dodatkowe przymiarki, obszywanie końców, aby nie strzępiły się, czy wszywanie ściągających gumek - aktualnie to już przeszłość. Dziś rynek wyszedł naprzeciw potrzebom klienta i w swojej ofercie ma firany gotowe - idealne do założenia na nasze okna nawet tuż po zakupie.

Firany gotowe – czym są?

Firany gotowe to produkt, który nie wymaga już od nas dodatkowych spotkań z krawcowymi. Firany takie są już dopasowane do naszych okien i estetycznie wykończone. Tuż po zakupie takich firan możemy je od razu zawiesić na nasze okna, bez obawy, że końce firan postrzępią się lub że firana straci na swojej elastyczności i zwiewności z powodu braku wykończenia. Gotowe firany są dostępne w różnych rozmiarach, wystarczy zatem tylko pomierzyć nasze okna lub okna balkonowe i dobrać odpowiedni rozmiar firany gotowej.

FiranyFirany Fot. Merkury Market

Firany gotowe – jak dbać?

Wydawać by się mogło, że dbanie o tak zwiewne i delikatne firany będzie trudnością. Nic mylnego. Firany gotowe wystarczy wyprać delikatnie (bez mocnego wirowania) w pralce w temperaturze, która nie przekracza 30 stopni. Wilgotne możemy już zawiesić na oknach, gdzie pod wpływem własnego ciężaru wyprostują się i wysuszą. Jeśli jednak chcemy wysuszyć je osobno, możemy jak najbardziej to zrobić – lekkie i zwiewne rozkładamy lub rozwieszany, natomiast te ciężkie rozkładamy równomiernie na szczebelkach lub na kilku sznurkach, tak aby nie utraciły swojej elastyczności i nie zniekształciły się. Zwykle firany nie muszą być też prasowane.

26209241

FiranyFirany Fot. Merkury Market

Firany gotowe – do jakich wnętrz?

Wbrew pozorom firany gotowe nadają się jako ozdoba okien do każdego wnętrza. Kojarzą się głównie z wnętrzami klasycznymi – białe, długie stanowią tam niezbędny element. Do takich wnętrz wybierane są również jednolite firany bez dodatkowych ozdobników – biały, zwiewny element sam w sobie stanowi już idealną dekorację.

Wnętrza nowoczesne mogą wybrać firany gotowe z geometrycznymi wzorami, które podkreślą nowoczesny styl pomieszczenia. Ciekawym wyborem są także tzw. firany sznurkowe – zbudowane z połączenia wielu luźno spływających ku ziemi sznurków.

Rynek przygotowany jest również na propozycje bardziej artystyczne – firany gotowe dostępne są również w ciekawych wzorach (florystycznych, geometrycznych lub innych, o wiele bardziej finezyjnych) lub w ciekawym kroju – np. zasłaniające tylko pół okna lub złożone z trzech elementów, z których każdy zasłania inną część okna, nakładając się na siebie. Kolorowe, dekoracyjne obszycia, naszywane na samą firanę wzory, koronki lub ściągające wstążki, to tylko kilka z wielu propozycji ciekawych, dekoracyjnych firan.

Firany, niezależnie od wnętrza, w jakim zostaną zawieszone, przede wszystkim ocieplą pomieszczenie, nadadzą mu przytulności i poczucia domowego, prywatnego wyciszenia i bezpieczeństwa. Będą stanowić doskonałą dekoracje okien, których aranżacja nie raz może sprawiać nam trudności. Firany gotowe będą idealnym elementem dekoracyjnym nie tylko dla domów prywatnych – sprawdza się równie dobrze w biurze czy naszej firmie, zwłaszcza w pomieszczeniach reprezentacyjnych lub takich, w których przyjmujemy ważnych partnerów biznesowych czy klientów.

Firany gotowe to niezwykła oszczędność czasu, jak również idealna dekoracja okienna. Kupując gotowy, wykończony produkt nie martwimy się o jego jakość i potrzebne wykończenia – możemy takie firany od razu zawiesić na nasze okna. Dostępne w sieci sklepów Merkury Market, jak również w sklepie internetowym Merkury Market firany gotowe będą idealną ozdoba naszego domu, czy ciekawym elementem dekoracyjnym w naszym biurze.

FiranyFirany Fot. Merkury Market

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.