Zegar ścienny - modele w stylu retro, które stylowo udekorują dom

VB/DZ
14.08.2020 15:25
Zegar ścienny retro to doskonała dekoracja nie tylko w ponadczasowych aranżacjach. Pięknie ozdobi każde wnętrze. Jest też niezwykle praktyczny i pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Przedstawiamy ciekawe propozycje.

Zegar ścienny retro to piękna dekoracja ściany.Zegar ścienny retro to piękna dekoracja ściany. Fot. Shutterstock

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale jednak zegar ścienny przydaje się w domu. To przede wszystkim praktyczny gadżet, z którym zawsze można zdążyć na czas! Dzięki niemu zawsze też wiadomo, kiedy wyjąć ciasto z piekarnika, dlatego świetnie sprawdza się też w kuchni, a nie tylko w salonie lub sypialni. 

Wyjątkowo prezentuje się zegar ścienny - modele w stylu retro. Pasują do każdej aranżacji wykorzystującej naturalne i ponadczasowe formy - są jej świetną dekoracją. To też bardzo praktyczne akcesorium, którego nie powinno zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Mogą być dobrym prezentem dla znajomych. Zobaczcie perełki, które wybraliśmy. 

Zegar ścienny retro podkręci stylizację każdego wnętrza

Przedstawiamy modele w różnej wielkości, kolorach i wzorach, które gwarantują bezproblemowe i długie użytkowanie. Sprawdzą się w wielu pomieszczeniach i umożliwią szybkie sprawdzenie aktualnej godziny. Mają prosty i estetyczny design z nutą retro, który wpasuje się w każdą aranżację domu. 

Ciekawie przedstawiają się nie tylko wersje jednokolorowe. Duży zegar ścienny retro, gdzie każda godzina umieszczona jest na kolorowym polu, przykuje uwagę niejednego gościa. Ma średnicę 80 cm, duże i czytelne wskazówki oraz uchwyt do zawieszenia. 

Kolorowy zegar ścienny retro.Kolorowy zegar ścienny retro. Fot. Shutterstock

Zegar ścienny na lustrze: rozświetli i poszerzy przestrzeń

Doda szyku, optycznie poszerzy lub rozświetli przestrzeń. To największy plus takiego zegara ściennego.

Trik pozwalający uzyskać optycznie szerszą przestrzeń jest łatwy do zrobienia. Wystarczy, że powiesisz zegar ścienny z lustrzaną tarczą na bocznej ścianie, a odbicie sprawi, że wnętrze będzie wydawać się dużo szersze. 

Zegar ścienny na lustrze zawieszony na wąskiej ścianie pomiędzy otworami okiennymi, stworzy efekt dodatkowych przeszkleń. Natomiast zamocowany na ścianie prostopadłej lub położonej naprzeciwko okna zapewni rozświetlający efekt. Jak to działa? Padające promienie światła odbijają się od tafli, co daje efekt świetlnej iluzji optycznej. Choć według chińskiej sztuki aranżacji przestrzeni – Feng Shui – umieszczenie lustra naprzeciwko okna zakłóca przepływ energii. Ty jednak wybierz to, co dla ciebie najlepsze – skuteczny trik rozświetlający lub harmonię wnętrza zgodnie ze starożytną, chińską filozofią.

Zegar ścienny na lustrze.Zegar ścienny na lustrze. Fot. Dekoracja Domu

Na jakiej wysokości powiesić zegar ścienny? 

Zegar ścienny retro najlepiej umieścić w centralnym punkcie pomieszczenia, np. na ścianie w kuchni, jadalni lub salonu, ale tak, by był dobrze widoczny. Wtedy świetni spełni on swoją funkcje, a jednocześnie będzie piękną dekoracją wnętrza. Optymalna wysokość to 150-200 cm od podłogi.