Krzesła do salonu - niebanalne pomysły do twojego domu

Kamil Michaluk
23.08.2020 12:00
Tapicerowane, loftowe, vintage i wiele innych propozycji krzeseł do salonu pozostaje na wyciągnięcie naszej ręki. Czasami warto postawić na bardziej oryginalne propozycje choćby po to, aby wśród wielu, aranżacja naszego salonu była wprost niebanalna.

Czym powinno się odznaczać krzesło do salonu?

Oczywiste jest, że krzesło do salonu powinno być przede wszystkim ładne - w końcu to salon jest reprezentacyjną przestrzenią w każdym domu i warto zadbać o jego ciekawy design. Poza tym szczególnie ceni się te modele, które wykonano ze starannością i z dobrej jakości materiałów. Pamiętajmy: krzesła do salonu to meble wyjątkowo intensywnie użytkowane i czas ich użytkowania zależy w dużej mierze od jakości. 

Oczywiście, często ich używając, zechcemy by były także dość wygodne. W sytuacji, gdy w domu mieszkają również małe dzieci, warto postawić na modele łatwe w utrzymaniu czystości.   

Tapicerowane krzesła do salonu 

Salon z tapicerowanymi krzesłami będzie ciekawy dopiero wówczas, gdy sięgniemy po intrygujące egzemplarze. Sam materiał przeznaczony na obicia wcale nie musi być stonowany, nieco nudny. Piękne, choć niestety mniej praktyczne, są krzesła obite jasnym materiałem w kwiaty i motywy roślinne. Sprawiają, że wnętrze wygląda bardzo przytulnie - dobrze komponują się z drewnianymi meblami w kolorze naturalnym, jak również białym.  

Możemy zresztą postawić zarówno na bardziej okazałe krzesła z ciekawym frezem, jak też minimalistyczne. Wnętrza glamour pozwalają na zastosowanie solidnie wykonanych modeli z nieco barokowym oparcie o owalnym kształcie i miękką tapicerką w wybranym kolorze. Takie modele nawiązują delikatnie do tronu, co dobrze współgra z luksusowym stylem glamour. Prosta drewniana konstrukcja oraz  połączone ze sobą siedzisko i oparcie obciągnięte szarym materiałem dobrze sprawdzą się do stylizacji nowoczesnych o minimalistycznym charakterze. 

Krzesła do salonuKrzesła do salonu Fot. Shutterstock

Krzesła do salonu drewniane w stylu skandynawskim

Przytulny, ascetyczny w jasnej i raczej bladej tonacji kolorystycznej - te cechy stylu skandynawskiego szczególnie cenimy. Dobór odpowiednich do niego krzeseł do salonu nie stanowi większego problemu. Ergonomia, jeden z ważnych terminów przyświecających filozofii aranżacji w stylu skandynawskim, istotny jest również tutaj. Proste drewniane nogi, na których opiera się siedzisko o raczej opływowych kształtach, to również nawiązanie do harmonii i bezpieczeństwa.  

Krzesła do salonuKrzesła do salonu Fot. Shutterstock

Krzesła do salonu vintage i retro

Chętnie powracamy jednak również do sprawdzonych modeli z przeszłości, które cieszyły się uznaniem naszych rodziców i dziadków. Niekiedy faktycznie można im dać nowe życie, innym razem są to bardziej lub mniej wierne kopie starych modeli krzeseł. Drewniane krzesła z prostymi lub toczonymi nogami i nieco bardziej żywym kolorem tapicerki również mogą być ciekawym elementem urozmaicającym wnętrze.   

Krzesła do salonuKrzesła do salonu Fot. Shutterstock

Futurystyczne krzesła do salonu 

Na zupełnie przeciwległym biegunie znajdują się futurystyczne modele krzeseł do salonu. Stanowią propozycję dla osób, które urządzając wnętrza cenią sobie przełamywanie schematów i odważne zestawienia. Z reguły nie spotkamy wśród nich modeli o bogatych zdobieniach i jaskrawych kolorach. Króluje biel, szarość czerń i metaliczne akcenty. Stelaż, na którym umieszczono siedzisko i oparcie, najczęściej wykonany z metalowych rurek lub profili powyginanych w dość nienaturalne kształty.