Kuchnia biała z drewnem: inspiracje i pomysły na modny wystrój 2020

Kuchnia biała z drewnem to doskonałe zestawienie, które zaowocuje świetlistą, delikatną aranżacją, ale jednocześnie bardzo przytulną. Pomieszczenie można ocieplić drewnem na wiele sposobów - od blatu umieszczonego na białych szafkach, poprzez miks frontów białych z drewnianymi. Poznaj różne pomysły na modny wystrój 2020!

Biała kuchnia z drewnianym blatem to istna klasyka gatunku. Takie połączenie pojawia się w wielu mieszkaniach/domach - nowych i tych remontowanych, ponieważ jest uniwersalne, miłe dla oka i nawiązuje do prostego, bardzo lubianego stylu skandynawskiego. Połączenie drewna z bielą ociepla wnętrze i wprowadza minimalizm w łagodnej odsłonie. Aranżacja kuchni z białą zabudową i drewnianym blatem daje również wiele możliwości - projektanci wnętrz chętnie sięgają po ten duet wprowadzając dodatkowe zabiegi dekoratorskie, które tworzą w kuchni niepowtarzalny klimat.

Kuchnia biała z drewnem: inspiracjeKuchnia biała z drewnem: inspiracje Fot. Pexels

Kuchnia biała z drewnem: sprawdzone połączenie

O tym, że biel jest w modzie (także w aranżacji kuchni) nie trzeba nikogo przekonywać. Za sprawą stylu skandynawskiego ta barwa rozgościła się w każdym z domowych wnętrz, dając użytkownikom szerokie pole do działania w kwestii doboru elementów wyposażenia i dodatków. Biel doskonale prezentuje się w połączeniu z każdą inną barwą, a także z różnorodnymi strukturami materiałów stosowanych w pomieszczeniu. Wyjątkowo dobrze współgra jednak z drewnem, bez względu na jego gatunek czy sposób wykończenia jego powierzchni. Zestawienie drewna, bądź materiałów je imitujących z bielą można zastosować w kuchni na różne sposoby: począwszy od etapu wykańczania pomieszczenia, przez jego meblowanie, aż po dobór dodatków. Czystość i sterylność bieli łagodzone są w tym wypadku przez ciepły, naturalny charakter drewna. Takie połączenie nie jest nudne, mimo że można określić je oszczędnym. Z pewnością wyróżnia się także elegancją i swobodą, dlatego kuchnia biała z drewnem to tak trafne połączenie.

Kuchnia biała z drewnem: wykończenie pomieszczenia i meble

Połączenie bieli i drewna podczas wykańczania ścian i posadzki dobrze sprawdza się w kuchni – deski podłogowe, gres imitujący drewno czy też panele podłogowe pięknie komponują się z jednolitymi białymi ścianami pomalowanymi lub wyłożonymi glazurą. Nie oznacza to jednak, że wszystkie ściany w pomieszczeniu muszą być jednolite – możesz urozmaicić je np. dekorami w wyrazistym odcieniu, mozaiką albo kolorową szklaną taflą, które doskonale zaprezentują się ponad blatem kuchennym. Biel i drewno to zestawienie, które doskonale sprawdza się także w przypadku mebli kuchennych. Zarówno wśród gotowych zestawów, jak i mebli modułowych znajdziesz produkty z frontami białymi, bądź wykończonymi w taki sposób, by imitowały drewnianą powierzchnię. Meble możesz dopasować tak, by ich fronty powielały wzór i odcień drewnopodobnego materiału ułożonego na podłodze albo na ścianie. Mogą być również białe i zlewać się z tłem stworzonym przy użyciu białej farby lub płytek. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie białych szafek w dolnej zabudowie, a drewnopodobnych w górnej lub na odwrót.

Kuchnia biała z drewnem: dodatki

W aranżacji kuchni nie poprzestajesz oczywiście na meblach i blacie. Często dobierasz do nich także dodatki w postaci półek czy relingów, na których przechowujesz używane na co dzień akcesoria. Takie dodatkowe elementy wyposażenia kuchennego mogą być białe lub drewniane – dobrane w taki sposób, by harmonizowały ze ścianą lub kontrastowały z nią. W biało-drewnianej aranżacji dobrze sprawdzą się także dodatki metalowe, np. chromowane lub czarne, które mogą nawiązywać odcieniem np. do uchwytów meblowych czy zastosowanej armatury. Co ciekawe, również sama armatura, np. bateria kuchenna może być biała. Wraz z białym zlewozmywakiem stworzy spójny zestaw, szczególnie dobrze prezentujący się na tle drewnianego blatu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA