Mebel, który będzie wizytówką Twojego domu. Komoda do przedpokoju - jaką wybrać?

Przedpokój to wizytówka każdego domu - przestrzeń, którą jako pierwszą widzą goście, kiedy przekraczają próg mieszkania. Ustawiona tam komoda może pełnić funkcję praktycznego organizera. W towarzystwie stojaka na ubrania, szafki na buty, wieszaka i oszklonej szafy, komoda uporządkuje przedsionek. Im mniej przedmiotów "na wierzchu", tym lepiej.

Wysoka czy niska? Wymiary komody do przedpokoju

Komody do przedpokoju występują zazwyczaj w dwóch rozmiarach: jako wysokie i węższe - w formie słupka - lub niskie i szersze meble. Ten pierwszy typ sprawdzi się w blokach z wielkiej płyty, w których mamy do czynienia z długimi korytarzami. Rozłożyste meble do przedpokoju, takie jak szerokie komody, wpasują się we wnętrze o bardziej regularnych wymiarach - kwadratu lub prostokąta. Kącik z komodą nie powinien pozostać pusty. Możemy zawiesić nad nią tablicę z listą to-do, ozdobne lustro do przedpokoju, podróżniczą mapę lub ozdobić fragment ściany wzorzystą tapetą. Komoda służy przede wszystkim do tego, by wygodniej coś w niej schować lub na niej położyć. Oprócz tego warto znaleźć na niej miejsce na drobiazgi: świece, zdjęcia bliskich czy wazon z kwiatami. Niech osobisty charakter mieszkania będzie widoczny już od progu.

Komoda do przedpokojuKomoda do przedpokoju Fot. Shutterstock

Drzwiczki i szuflady - jaka powinna być komoda w przedpokoju?

Komody do przedpokoju w ofercie Abra Meble posiadają od jednej do aż pięciu szuflad. Ustalenie liczby i głębokości szuflad idealnej komody zależy przede wszystkim od przechowywanych w niej rzeczy. Pościel lub ręczniki schowasz w przepastnej szufladzie, ale jeśli komoda ma pełnić m.in. funkcję gazetownika, lepszym wyborem okaże się kilka zamykanych, chroniących przed kurzem półek. Jeśli chodzi o drzwiczki, możemy wybrać komody, które są w całości otwarte lub takie modele, które posiadają troje drzwi np. w układzie trzy drzwiczki i trzy szuflady. W przedpokoju przydadzą się raczej modele „zakryte”, by zaprowadzić wizualny porządek. Te „odkryte”, z większą ilością przeszkleń i otwartych półek sprawdzą się raczej w salonie, gdzie liczy się eksponowanie pięknych przedmiotów.

Systemy otwierania komód

Nie wiesz, jaki sposób otwierania komody będzie najlepszy? Mamy do wyboru kilka opcji - wybierz taki, który będzie kompatybilny z Twoim stylem życia i wystrojem przedpokoju. Pierwszą z nich są tradycyjne metalowe i plastikowe uchwyty, pasujące do klasycznych wnętrz. Druga z nich obejmuje uchwyty podchwytowe. Ich zaletą jest pełna

dyskrecja, choć wymagają nieco więcej siły podczas otwierania. Trzecią propozycją są uchwyty w systemie „push to open” - przydatne, gdy mamy zajęte ręce zakupami lub dziecięcym wózkiem, a dodatkowo chcemy podkreślić ozdobną bryłę komody. Możemy zdecydować się też na rozwiązanie bezuchwytowe, które charakteryzuje specjalnie wycięty kształt i listwa dystansująca, dzięki której tworzy się miejsce na otwarcie mebla.

Komoda do przedpokojuKomoda do przedpokoju Fot. Shutterstock

Jaki kolor komody będzie najlepszy?

Komody do przedpokoju występują w szerokiej palecie kolorów. Klasyczna biel, ultranowoczesny beton, a może drewniane akcenty prezentujące oryginalne usłojenie? Nie zapomnij o jednej ważnej zasadzie: pod względem formy i kolorów komoda powinna być spójna z resztą pomieszczenia - barwą ścian i podłogi oraz z obowiązującym w domu stylem. Jeśli w przedpokoju są obecne różne rodzaje drewnianych powierzchni, staraj się je uspójnić: jasne do jasnego i ciemne do ciemnego - wtedy odcienie nie mają już takiego znaczenia.

Modele łączące w sobie jasne kolory i drewno nigdy nie wychodzą z mody. Komodę z detalami w kolorze sonoma, wenge czy dąb san remo kupisz w Abra Meble. Wybierz model dla siebie i ozdób swój przedpokój!

Komoda do przedpokojuKomoda do przedpokoju Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.