Moja kuchnia - jak dobrać do niej płytki?

Kamil Michaluk
03.09.2020 16:00
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego staramy się, aby była ona jak najładniej zaaranżowana. Podobnie jak w sztuce gotowania, projektowanie kuchni wymaga od nas dokładności, pomysłowości i umiejętności oraz ogromu chęci do pracy. Poniższy artykuł pomoże w doborze odpowiednich płytek do kuchni w zależności od koloru mebli i pozostałych elementów tak, aby wszystko tworzyło idealne połączenie, niczym w najlepszym daniu najznakomitszych szefów kuchni.

Płytki do kuchni Tamoe

Aranżacje z glazurą Tamoe kafel bianco doskonale sprawdzą się do rustykalnych wnętrz. Dobierzmy meble w kolorach drewna naturalnego, szafki wiszące z witrynami, ceramiczne zlewy i uzupełnijmy kuchnię o kilka smaczków, a otrzymamy bardzo klasyczną kuchnię przywodzącą na myśl wakacje u naszych dziadków. Warto tutaj również zainwestować w dekor Tamoe – płytki z nadrukowanymi motywami kuchennymi, które ocieplą wnętrze i nadadzą mu ciekawego, unikatowego wyglądu.

Płytki do kuchni Metrotiles

Kuchnia zaaranżowana z glazurą Metrotiles white glossy polecana jest do małych mieszkań i małych domów. Białe odcienie mebli oraz ścian optycznie powiększa wnętrze tak, że nawet bardzo mała kuchnia będzie wydawała nam się luksusowa i duża. W połączeniu z białym panelem ściennym PCV stworzy jasną i przyjemną dla oka aranżację. Dokupmy do tego białe meble kuchenne (dla przykładu z serii Prowansja) oraz białe stoły, krzesła, lampy i cieszmy się naszą przytulną kuchnią.

KuchniaKuchnia Fot. Shutterstock

Płytki do kuchni Malbork i płytki do kuchni Kamet

W aranżacjach z użyciem tych dwóch rodzajów płytek stawiamy na biel. Polecane jest to, podobnie jak w przypadku Metrotiles, do małych kuchni w blokach, małych mieszkaniach lub niewielkich domach. Gres Kamet White oraz gres Malbork White to idealna propozycja właśnie do takich pomieszczeń. Płytki te rozświetlą nasze wnętrza i optycznie je powiększą, jeśli połączymy je z meblami kuchennymi w jasnych lub białych odcieniach (idealnie sprawdza się tu szafki kuchenne Milano Bianco oraz kuchnia Olga).

Płytki do kuchni Blanco Future

W aranżacjach nowoczesnych doskonale zda egzamin decor Blanco Brillo Future. Płytka ta o geometrycznym wzorze pozwoli nam na stworzenie ciekawej, nowoczesnej aranżacji. Połączmy ją z ciemnymi meblami, ciemnym, grafitowym lub szarym blatem i stwórzmy ciekawy kontrast przyciągający oko. To idealna propozycja dla odważnych i postępowych.

 Płytki do kuchni The Wall White

Kolejną nowoczesną aranżacją jest kuchnia z udziałem glazury The Wall White. Płytka ta stworzy nam idealne, białe tło, doskonale kontrastujące z ciemnymi meblami kuchennymi. Dodajmy do tego dobre oświetlenie przyszafkowe, ale bądźmy oszczędni w dodatkowych elementach – dzięki temu stworzymy ciekawe, nowoczesne wnętrze.

Płytki do kuchni Perseo

Pozostawmy na chwilę białe i kontrastowe kuchnie i przenieśmy się do ciepłego wnętrza zaaranżowanego z pomocą płytek Perseo. Gres Perseo Beige to doskonała płytka do wnętrz, które odznaczają się ciepłem i pogodną gamą kolorów. Ułóżmy do tego na podłodze panele winylowe, zainwestujmy w szafki kuchenne Bella Graphite oraz w stół w jasnym odcieniu drewna i sprowadźmy do swojej kuchni trochę śródziemnomorskiej urody i ciepła.

Płytki do kuhni Metrotiles Mint

Ta kolorowa aranżacja zachwyci każdego fana odważnych barw i artystycznych połączeń. Glazura Metrotiles Mint oraz Metrotiles Turkus ułożone w jodełkę stworzą tutaj ciekawy wzór przyciągający oko. Dołóżmy do tego klasyczne meble w stylu rustykalnym, szafki wiszące z witrynami, zlew nawiązujący do stylu vintage oraz retro sprzęt AGD, a uzyskamy ciekawe wnętrze w stylu artystycznego vintage.

Możliwości aranżacji kuchni jest wiele. Dobór płytek, mebli i dodatków zależy od nas, ale warto pokierować się wyżej wymienionymi inspiracjami. Wszystkie płytki, wymienione w tym artykule, oraz o wiele większą ofertę płytek kuchennych odnajdą Państwo na stronie sklepu internetowego Merkury Market.

KuchniaKuchnia Fot. Shutterstock

Więcej o: