Prowansalski styl w twojej kuchni - meble z serii Prowansja idealne dla ciebie!

Kuchnia w stylu prowansalskim jest przytulna, jasna i przywodzi na myśl letnie, radosne chwile spędzone w pełnym słońcu. Swoją sielskością i lekkością podbiła serca Polaków. Przyjrzyjmy się zatem, co takiego mają w sobie meble kuchenne z serii Prowansja, przygotowane właśnie dla Państwa pod ten konkretny, prowansalski styl, a być może odnajdziemy ich sekret oraz sami zdecydujemy się na ich zakup do naszego domu.

O stylu prowansalskim słów kilka

Sam styl wykreował się jako odpowiedź na poszukiwania czegoś sielskiego i lekkiego. Jest mieszanką eleganckiej bieli i nieco niechlujnego wręcz podejścia do aranżacji. Łączy wiejską prostotę z angielską wytwornością, nawiązuje do rustykalnych bądź staromodnych stylów w aranżacji, bez ich ciemnych barw i optycznej ciężkości mebli. Do naszych wnętrz wprowadza słońce i beztroskę, wspomnienia słonecznej Francji i zapach lawendy oraz cytrusów.

Urządzamy kuchnię w stylu prowansalskim

Choć wydaje się to trudne, wcale takie nie jest! Wystarczy garść dobrych rad i konsekwentne trzymanie się pewnych wyznaczników, aby i nasza kuchnia wypełniła się słonecznym blaskiem i beztroskim wspomnieniem lata. Niezwykle ważny jest dobór mebli, kolorów oraz dodatków do naszej kuchni. Wszystko bowiem, współgrając ze sobą, będzie tworzyć idealną, prowansalską kuchnię, dzięki której będziemy czuć się w naszym domu doskonale.

Kolory w kuchni w stylu prowansalskim

Styl prowansalski kojarzony jest głównie z bielą. Dzięki użyciu tego koloru styl ten polecany jest do małych kuchni, gdzie optycznie powiększy on całe pomieszczenie. Jednak nie tylko biel występuje w aranżacjach w stylu prowansalskim. Oprócz bieli możemy zastosować szarości, beże, odcienie różu lub błękitu, a nawet ciemne fiolety lub ciemne odcienie zieleni w niedużych detalach i akcentach.

Podłoga w kuchni w stylu prowansalskim

KuchniaKuchnia Fot. Shutterstock

Na podłogę do stylu prowansalskiego warto ułożyć kamienne lub ceramiczne płytki, a najlepiej - długie, drewniane deski.

Meble - seria szafek kuchennym Prowansja

Seria szafek kuchennych Prowansja została stworzona właśnie z myślą o wyposażenie wnętrza kuchni w stylu prowansalskim. Jasne fronty i korpusy szafek, blat w kolorze jasnego drewna naturalnego oraz szafki wiszące z witrynami to wyznaczniki tego stylu. Meble kuchenne z serii Prowansja są lekkie, doskonałe nawet do małych kuchni, gdzie ich jasny kolor optycznie powiększy pomieszczenie. Ozdobnymi elementami są dekoracyjne drzwiczki oraz uchwyty.

Pozostałe meble

Oprócz samych szafek kuchennych w kuchni w stylu prowansalskim powinniśmy zainwestować w stół. Blat stołu powinien być w takim samym lub podobnym kolorze co blaty kuchenne. Jeśli mamy miejsce na to, warto również ustawić, zamiast zwykłych, krzesła wiklinowe. Przy mniejszych kuchniach zdecydujmy się na krzesła w tym samym odcieniu, co stół.

Dodatki

Kuchnia w stylu prowansalskim to składzik bibelotów i chaos w ilości sprzętów dodatkowych. Obowiązkowe są wiklinowe koszyki, im więcej, tym lepiej. Na parapetach ustawmy doniczki z ziołami, a na stole bukiet kwiatów (najlepiej polnych lub łąkowych). Ściany powinny być ozdobione niedużymi obrazkami z sielskimi scenami w drewnianej oprawie.

Kuchnia w stylu prowansalskim to lekkość, słoneczne wspomnienia i radosna beztroska. Któż z nas nie chciałby zatrzymać czegoś takiego w swoim domu na stałe? Jeśli tylko zdecydujemy się na ten styl, warto tutaj skłonić się na zakup szafek kuchennych z serii Prowansja, które zostały zaprojektowane właśnie pod tego typu aranżacje.

KuchniaKuchnia Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.